Yana Toom nomineeriti kodakondsusetusega võitlemise eest Euroopa Parlamendi preemiale

Yana Toom

Ajakirja The Parliament Magazine välja antava Euroopa Parlamendi liikme preemia (MEP Award) erinevate nominatsioonide short-listidesse valiti kaks parlamendiliiget Eestist: Yana Toom ja Urmas Paet.

Yana Toom (Keskerakond) nomineeriti preemiale alamkategoorias „Tööhõive, sotsiaalkindlustus ja regioonid”  jõupingutuste eest, mida ta teeb EL ja rahvusvahelise kogukonna tähelepanu äratamiseks kodakondsusetuse probleemi vastu, samuti töö eest sotsiaalsete tagatiste parandamise nimel euroalal.

Euroopa Parlamendi liikme preemia antakse välja alates 2005. aastast. Sel aastal on nimekirjas 45 pretendenti 15 kategoorias, sealhulgas „Julgeolek ja kaitse”, milles on nomineeritud Urmas Paet (Reformierakond). Võitjad kuulutatakse välja 20. märtsil Brüsselis.

„Mulle on väga meelitav, et minu võitlust kodakondsusetuse vastu on märgatud,” kommenteerib Yana Toom. Ta õnnitleb kolleegi Urmas Paeti nominatsiooni puhul: „Asjaolu, et kolmandik Eesti parlamendiliikmest on nomineeritud auhinnale, on tõesti väga lahe.”

11 kommentaari
 1. Nii 3 aastat ago
  Reply

  kena lugeda et Jaana on hakanud võitlema selle eest, et vankad õpiks eesti keelt ja tunnistaks eestlust.

 2. Yana..... 3 aastat ago
  Reply

  …võitleb selle eest, et kõik vabadusest vabastajad saaksid tingimusteta eesti kodakondsuse. Miks see neile nii tähtis on kui samal ajal nad riiki kui sellist vihkavad, (maad nad armastavad, sest maanäljas on venelane alati olnud, järab paljaks ja lagastab ja siis vahib järgmise lapi järgi, mida õgida). Peavad oma presidendiks Putinit, neile meeldib jah siin elada kuid samas ütlevad ikka, et see nende maa. Issand millise kohutava vea on teinud “isamaalased” jättes kogu selle vaenuliku karja siia elama, miks ei kasutatud Genfi Konventsiooni vastavaid sätteid, et selgitada Euroopale nende “vabastajate” tegelikku tausta, miks nad siin on, miks neid üle mõistuse palju siin on jne.—-sellest oleks piisanud nad siit välja saatmiseks. Samuti kummardan maani Ansipi ees, kes sellisele jäledale “Stalini le…..male” kinkis “teenete” eest (siiani ei tea, millised teened sellel inimesel ikkagi olid.) kodakondsuse, et nüüd saab see olevus päevast-päeva Eestit solgiga üle kallata.

  • mnjah 3 aastat ago

   #ÄRA VIHKA, #VIHKA ÜKSI

  • Jaana 3 aastat ago

   kuseb selle preemia peale. Talle on tähtsam sm Puutini tänutärn tissi vene keele üleilmalisustamise eest.

 3. hm 3 aastat ago
  Reply

  Võtke asja rahulikult. Ülemäärane vihkamine rikub te enda tervise ära, nii vaimse kui füüsilise.

 4. Miks 3 aastat ago
  Reply

  nomineeriti, oleks võidud ka nimetada. Nimi ju sama tähendusega. Või Jaanakese puhul ei sobi maakeelt kasutadagi?

 5. Savisaar..... 3 aastat ago
  Reply

  ..tunnistas, et kommunist Tšernagorova taotles oma tütrele (palus Edgarit) “eriliste teenete” eest Eesti Vabariigi kodakondsust. Nii, et mitte mingeid teeneid sellel peletisel Eesti riigi ees pole olnud ega ole ka praegu. Yana oli “Stolitsa” peatoimetaja (minu mäletamist mööda), kus eriti ilgel moel tegi maha nii Eesti riiki kui ilkus eestlaste üle. Samuti vahutas ja grimassitas ta pidevalt Tšaplõgini poolt PBK;s juhitud “Vene küsimuses”. Aga venelaste hääled tulid, neile meeldis kuidas seda riiki maha tehti, kust nad mitte mingil juhul minema minna ei taha, samas seda riiki vihates. Oleme oma kukile (Ratas hoiab edasi) musta kraaksuva ronga, kes igal pool kuhu astub, ainult negatiivset näeb ja samas punast Venemaad taga igatseb. Vot sellist lohemadu Savisaar eestlastele kättemaksuks, et nad teda ei armastanud, upitaski ja Ratas, tema andunud õpilasena edasi hoiab, tahtes teha sellest õudsest inimesest veel ministrit (vähemalt Toom ise väga tahaks)……Ja siis räägime veel aususust ja õiglusest ja “Eestkakoodeksist” .

  • Unustad 3 aastat ago

   mainida, et Edgar küll mahitas Янаle kodakondsuse, kuid andis selle ikkagi rehvide sm Ansip. Loomulikult polnud mingeid teeneid, kui teeneteks mitte lugeda eestlusevihkamist.
   Kuid sellel on ka oma hea külg ehk pole halba ilma heata. Just tänu Янаle on keskbande maine madalam kui võiks olla ja see on juba kasulik teistele petistele. Just Яна tõttu paljud keskbandet ei austa ega selle …ga ka liitu ega taha teha koostööd. Ja eks teised seltsimehed anna samuti sellesse ebameeldivusse oma osa. Jääb üle loota, et Яна sokutatakse taas silma alt ära Brüsselisse, las kraaksub parem seal ja sõimab venekeelses telekas koos Владимир Юристовичiga Eestit.

 6. Ott 3 aastat ago
  Reply

  Väga õige. Yana Toom on ainuke meie delegaat, kes on nähtaval ja tegutseb. Teised on sinna kadunud nagu vits vette, ainult enne valimisi ronib mõni neist väja. Mitte keegi ei võidelnud seal selle eest, et meil oleks kõigil inimestel inimväärne elu. Nagu teada reformistlik valitsus viis meie rahva elatustaseme viimaste hulka.Isegi kui kaotati ära arstiabi saamise võimalus kohapeal, mis on tegelikult kuritegu, ei tehtud sellest väljagi.Ei mõistetud hukka Reformi tagatoa tegelaste laimukampaaniat tublide inimeste vastu, at inimeste meeli mürgitades saada hääli ilma töötulemusteta ja et kõrvaldada segajad.

 7. Otile 3 aastat ago
  Reply

  Retsidivist on ka pidevalt pildil ja muudkui tegutseb. Hingehaavad on valusamadki kui füüsiline (kui muidugi päris maha ei lööda). Haav paraneb, valu kaob kuid hingehaav jääbki pakitsema. Yana Toom on just selline moraalne retsidivist, kes elab teise rahva kodumaal, kasutab ära selle maa väärtusi, kuid samas mustab nii riiki kui ootab selle põlisrahva hääbumist. Ehtne õel imperialist, kes tõesti pildil püsib ja keda Ratas toetab. “Ütle, kes on sinu sõbrad ja ma ütlen, kes oled sa ise!” Mille poolest siis Ratas erineb Toomist või Kõlvartist? Keskerakond jutlustab õiglusest, aususest, samas hoiab oma ridades kõige alatumal teel kodakondsuse saanud inimest, Kremli käsul Assadi kaitsjat. Ma ei ole selle grimassitava ja alati ilkuva naise suust mitte iialgi kuulnud, et talle oleks Eesti tõeliselt kallis, temale on tähtsad ainult meilt luba küsimata siiatrüginud vägisi vabastajad ja nende samamõttemaailmaga järglased. Ajupestud sovietid, kelle näruse käitumise üle isegi Venemaa venelased imestavad. Keksivad Venemaal, et elavad Euroopas, samas algab kohe hammaste kiristamine ja soigumine, kui halb neil ikka on siin. Ausale küsimusele, miks siis seal ikkagi elatakse (inimene otsib ju seda kus parem ja kala, kus sügavam) minnakse püha viha täis, et üldse nii juletakse küsida. Kummaline elukas on soviett ja sama kummaline ja õel nende esindaja Toom.

 8. maali maalt 3 aastat ago
  Reply

  To Savisaar. Jana tunnistas meedias ise, et ta sai kodakondsuse tänu Ansipile. Nagu kuulda on, et Brüsselis hinnatakse Eesti delegatsioonist ainult Janat.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.