Maaeluminister: ETKL on 30 aastat seisnud Eestimaa peretalude eest

Eile, 1. veebruari õhtul andis maaeluminister Tarmo Tamm üle õnnitlused Eestimaa Talupidajate Keskliidule (ETKL), kes tähistas 22. jaanuaril oma 30. sünnipäeva.

„Peretalud on maaelu järjepidevuse kandjad ning maakultuuri säilitajad. Eestimaa Talupidajate Keskliit on 30 aastat seisnud Eestimaa peretalude eest. See on vastutusrikas töö, mida ETKL on nende aastate jooksul väga hästi teinud. Tänan teid südamest väga hea koostöö eest, olete alati olnud ministeeriumile heaks partneriks,“ sõnas maaeluminister Tarmo Tamm.

„Mulle tundub, et  koos ettevõtluse arenguga maapiirkondades on viimastel aastatel maaelu maine inimeste silmis oluliselt paranenud. Mida enam suudame näidata sektori edulugusid ja rääkida sellest, mis maal hästi on, seda paremaks muutub ka inimeste suhtumine. Uusi võimalusi ettevõtluseks pakub üha laienev ühistegevus ja koostöö eri sektorite esindajate vahel,“ lisas minister Tarmo Tamm.

Eestimaa Talupidajate Keskliit loodi 1989. aasta jaanuaris. ETKL on Eesti mittetulundusühing, mis ühendab talupidajate liitusid, maamajanduslikke seltse ja -liitusid ning keskühistuid. Alates 2017. aastast on ETKL-i tegevjuht Kerli Ats, kes on ka ise noortalunik, pidades Saarde vallas lihaveiseid.

ETKL on Maaeluministeerumi oluline koostööpartner, kellega korraldatakse mitmeid maaelu edendavaid projekte. Üks edukamaid näiteid on sel aastal viiendat korda toimuv üle-eestiline avatud talude päev.

1 Kommentaar
  1. Kui 2 aastat ago
    Reply

    talupidajat oma talu huvitabki, siis ministeerium töötab taludele vastu. Kes on meil minister? TARMO!
    Nüüd enne valimist on aga Tarmo taas suled puhevile ajanud ja heategijat mängimas. Miks pole keskbande kasvõi Tarmo nõudmisel selle 2 aastaga tühistanud põllutoodete tootjal tühistanud maamaksu? Miks peab inimene maksma selle eest, et ta loob kõigile elulisi väärtusi? Sellele Tarmo kindlasti ei vasta. Miks aitab Tarmo kaasa meie põllumajanduse väljasuretamisele teiste pealemakstava kauba mittetõkestamisega vastutoime tolli abil? Sest Tarmo töötab Brüsseli käskude järgi Eesti põllumehe vastu!
    Seega hääletage Tarmo oma tema poolt mittehääletamisega mäeotsast VÄLJA! Muud õigust meie rahval ennast petiste vastu kaitsta lihtsalt pole.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.