Miks ERJK taob palle vaid ühte väravasse?

Paavo Pettai Edgar Savisaare protsessil. Foto: GEORG KÕRRE/SCANPIX

Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjon (ERJK) on asunud õiguskohtuniku rolli ja nõuab Keskerakonnalt 1,27 miljonit eurot kui Paavo Pettailt saadud keelatud annetust.

Varasematest kirjutistest on teada, et Pettai esitas palju aastaid hiljem segased arved, mille kohaselt ta olevat teenust osutanud. On täiesti arusaadav, et iga teenuse puhul tuleb selle osutamisel esitada arve koheselt. Nii kohustab raamatupidamisseadus. Arveid aga ei esitatud.

Pole teada, miks hakkas Pettai seda tegema nüüd, takkajärele. Samas imbus välja info: kui talle oleks kohe praegu makstud 250 000 € sulas, poleks ta suurnõuet esitanud.

Selline petturlus ei huvita ei ERJK-d ega tema uut juhti Liisa Oviiri, kes pole eriti sõbralik koalitsioonikaaslasest erakonna suhtes. Samas on vägagi arusaamatu ERJK suhtumine Autorollo ja Reformierakonna rahalistesse suhetesse. Neid lihtsalt otsustati mitte arutada! Need polevat keelatud annetused! Ometi tegi Autorollo pankrotitoimkonna esimees Teet Järvekülg komisjonile avalduse menetluse alustamiseks, esitades kahtlusi, et selles kaasuses on ettevõte moondunud erakonnale antud rahaks, nagu teatas ERR.

Seega joonistub siit välja erapoolik suhtumine ja seepärast ootab Keskerakond kohtu otsust.

Samuti vaidlustas Keskerakond 2017. aasta veebruaris ERJK ettekirjutuse, mille kohaselt pidi partei maksma riigieelarvesse 110 100 eurot kui keelatud annetuse. Erakond on veendunud: ERJK ettekirjutuses on asutud alusetult ja põhjendamatult seisukohale, et on saadud keelatud annetusi, mis tuleb kanda riigieelarvesse. Kohus arutab Keskerakonna kaebust 6. märtsil.

Ülaltoodud ebaõiglusele Keskerakonna suhtes annab tooni Paavo Pettai väide, et ta osales varjatud annetamises Keskerakonnale. Pettai väitel jättis ta aastate jooksul Keskerakonnale esitamata 1,27 miljoni euro eest arveid.

Kas pole imelik: Pettai „osales aastaid”, ja nüüd äkki ärkas, hakkas raha nõudma, ja kohemaid on ERJK tema poolel?

Kn

22 kommentaari
 1. Jeruusalemma troll 2 aastat ago
  Reply

  Imelik on sm Kn-i vihje nagu Oviiri Liisa peaks kõik maha salgama sellepärast, et ta kuulub nn petiste liitu. Taoline vihje tõestab ise, et sm Kn ongi häälestatud pettustele.
  Miks ma ei saa aru, et kui Paavoke esitab mingeid arveid, mis olevat segased, siis mis kujul need arved on esitatud? Kui paberil, kus on ka keskbande juhtide allkirjad, siis miks need pole enam kehtivad? Kas sellepärast, et Edgar on igapäevasest elust välja visatud ja teised ei taha edgarlike laiamiste eest vastutada? Ometi tuleb seda teha.
  Kui miski pole aegunud aga esitatakse nüüd, siis tuleb ka nõuded täita.
  See on aga vana jutt, et keskbande mõttetu reklaam pole odav. Ent seni on lähtutud ikka sellest, et kui pääsetakse võimule, siis klatitakse need miljonid rahva rahaga kaudselt ära.

 2. Pätt pettai ikka veel 2 aastat ago
  Reply

  Aastate jooksul pole see tegelinski esitanud aruandeid riigile. Tarandi- Oviiri punt ei taipa seadustest mitte tuhkagi. Loodavad, et Keskerakond läheb nii lihtsalt liimile?
  Mida küll mõtleb see imeloll komisjon?
  Karistada saab ikkagi kohus ja Pettai saab siin oma koosa küll kätte!

  • Ise ka nii paha 2 aastat ago

   Tatištševas tarand on jälle oma sõiduvees. Seekord poeb küll Oviiri selja taha. Ja Ekre kõrvad ka selle asja taga!

  • Tõeline valimiskampaania 2 aastat ago

   Sotsiaalmeedias agaralt EKRE-t reklaamivaid meeme tootev Jaak Kivi ütleb, et eesmärk on valimisi mõjutada ja EKRE võimule tuua. Soome fašist on neil ja Õhtulehes esimees!
   Mitte enam Suur Kaabu!

  • oma mees pundis 2 aastat ago

   Kui juba ekre kuhugi sattub on jamad kaelas.
   Jurist, või asi, kui aegumist ei taipa!

  • Ekre ja kreml 2 aastat ago

   Kes juhtus viimast Radarit vaatama, siis asi polnud ju mingis ühes tütarlapses Putinas, vaid selles, et EV-s on tekkinud rida vene relvaklubisid, mille meelsus ja relvade hulk peaks igas normaalses riigis panema helisema kõik äratuskellad….
   See ongi EKRE poolt orgunnitud

  • kui sõjaminister on ekrest 2 aastat ago

   Praegu peavad oma rahvavastased Ekrelased vihakõnesid,et igati õigustada multikultiga konfliktide tegemist ning institutsioonide kurnamist,idapoolsetel sõjaekspertidel pole vaja muud teha kui oodata kuni mõjuagendid koos kasulike idiootidega euroopa täiesti ummikusse viivad nagu praegu on mõned multikultitajate organiseeritud “no go” tsoonid kuju politsei ei julge lisajõududeta kodanike abistama minna.

  • mõtelgem sügavuti 2 aastat ago

   Mulle teeb tänase seisuga vatnikutelt saadavast rahast rohkem muret meie rahalised suhted Euroopa Liiduga. Kes selle kahju kinni maksab? Meile räägitakse: Eesti saab El-lt eelarveperioodi 2014-2020 jooksul 5,89 miljardit eurot ehk keskmiselt 841 miljonit eurot aastas. Eesti maksab EL-i eelarvesse eelarveperioodi jooksul 1,4 miljardit eurot ehk keskmiselt 200 miljonit eurot aastas. Vahe on 4,5 miljardit eurot eelarveperioodil 2014-2020 ehk keskmiselt 643 miljonit eurot aastas.

  • valimisopetus 2 aastat ago

   Praegu on kõige tähtsam tõsta meie inimeste elatustaset mille reformistlik valitsus viis viimaste hulka. Vaesust ei tohi olla. Vaevalt rt EKRE saab sellega hakkama ja Reformierakond ei tunne huvi selle vastu.

 3. Kas seadusi on veel? 2 aastat ago
  Reply

  Millise seaduse alusel saab arveid nõuda suvalise aastakümne tagant?
  Kas on komisjon rumal või Pettai ülitark väljapressija?

  • siin on see võimalik 2 aastat ago

   Ainult siin banaanias on kõik seaduste rikkumised võimalikud.
   Kui ainult saaks Keskerakonnale ära panna.

 4. musta katku kaitse 2 aastat ago
  Reply

  Kui keegi tahab veel valimisi tuksi keerata, siis andku ikka hääl kas Fašismi või nälja poolt. Soome tööline näitas telkus oma vaimu ja see polevatki VIHAKÕNE?
  Kus on KAPO, kui tahetakse Hitlerit võimule? Ja seda lausa avalikult!
  Nii ei tohiks Euroopa Liidus küll toimida!
  Eestis näe tohib…

  • Aadu 2 aastat ago

   lööks Estlandis korra majja. Neegrid, peded, vankad välja, majandus isetootmisele ja tihedalt siduda teadustööde ja leiutistega. Kõik loodrid tööle ja karistused kõigile võrdselt, tema seisusest ja sugulusastmest sõltumata.
   AADU, kus sa ometi oled!

  • Tule mõistusele Eesti rahvas! 2 aastat ago

   Kui ekre tuleb valitsema siis hitleri teod korduvad! Siis pole enam seda õiget EESTIT! Palun head inimesed mõelgem enne hästi, kui hääletate!

  • lollitades 2 aastat ago

   EKRE lihtsakeste peale mängibki, lubab neile alkoaktsiisi alandamist ja kõik vaimustuses.

 5. olen seda 2 aastat ago
  Reply

  juba mitmeid kordi varemgi öelnud ja ütlen veel, et ERJK sellisel kujul tuleb kiiremas korras laiali saata. Kui tahetakse erakondade rahastust kontrollida, siis peab seda tegema täiesti erapooletu üksus, kellel pole mittemingisugust sidet erakondadega. Kuna erakonnad ise määravad sinna inimesed, siis pole sealt kunagi erapooletut suhtumist oodatagi. Täna on selles koosluses sisuliselt kolm sotsi Ojasalu, Oviir ja Tarand. Esimene löödi küll korraks minema aga EKRE saatis ta sinna tagasi. Pole ju saladus et KE ja sotsid on kõvad konkurendid valimisturul. Pole ka saladus et EKRE on seadnud sihi just KE-lt valijaid üle meelitada. RE-st ei hakka rääkimagi, igapõline konkurent ja konkurendi halvamise nimel on käinud siin sõda ainult KE vastu. Kuidagi nii on läinud, et just KE on kõigile risti.põiki jalus ja kogu see viimane valimiskampaania on ülesehitatud peamiselt just selle erakonna kägistamisele ja seda tehakse mitmel rindel. Küll kägistatakse rahaliselt, TV-s näeme iga 2 minuti tagant reklaame kuidas Jüri Ratas(justkui üksi valitseks riiki) on nii paha paha ja nemad on nii head head.
  Ja muidugi ei saa mainimata jätta Isamaa ja Reinsalu karvast kätt, sest nende käes on selle riigi jaoks nii oluline ministeerium nagu seda on Justiitsministeerium olnud juba päris pikalt, mis minu arust on üks suuremaid vigu üldse et see ministeerium on olnud väga pikalt ainult kahe erakonna käes RE ja Isamaa.
  Ma ei ole siiani aru saanud kumb neist tegelikult Isamaa erakonda juhib, kas Reinsalu või Seeder, aga on silmnähtavalt märgata, et praegune Isamaa hoiab pigem RE poole kui praeguse Valitsuse poole, ju siis on kõik juba ununenud kuidas puudlitega ringi käiakse. Ma võin mürki võtta, et RE, Isamaa ja EKRE on võimelised koalitsiooni tegema kui vaid selleks vajalikud hääled kokku saadakse. Ja seda arusaamatumaks jääb sotside tegevus, kes tahavad olla pruut igas pulmas, ega soovigi välja näidata kuhu nad tegelikult kuuluma peaksid. Kõige enam ajavadki mind vihale just SDE ja E200, kes ujuvad sogases vees ega anna valijatele selgeid sõnumeid. Järelikult tuleb valida KE-da kui tahame RE veel opositsioonis hoida, sest valitsema nad kindlasti ei kõlba. Rosimannus isegi ei varja ja ütleb oma reklaamides välja kuidas me ei peaks erameditsiini eemale peletama, mis aga tähendab hiilivat tasulisele arstiabile üleminekut ja see oleks katastroof enamusele siin elavatele inimestele.
  ERJK tuleb laiali saata ja panna erakondade rahastust kontrollima erapooletud institutsioonid.

 6. mis partei see on? 2 aastat ago
  Reply

  Kuidas ei saa panna vastutama isikuid?
  Parteis on isikud, kes tegid, kui tegid pahandust.
  Parteid ei tohi solvata.

 7. Elo 2 aastat ago
  Reply

  Eks ta täidab Reformierakonna ettekirjutusi. See valelik ja teisi laimav erakond on haaranud enda mõjutsooni paljud istantsid mille seas on ka peale ERJK peavoolumeedia ja isegi õigusmõistmine. Kes ei täida reformikate nõudmisi satub ise süüdimõistetute hulka. Aga süüdistuste leidmisel ja laimu levitamisel on nad spetsid. Aga kahjuks töötulemused on neil nigelad kuna viisid meid elatustaseme poolest viimaste hulka.

 8. Reformi enda troll 2 aastat ago
  Reply

  Nüüd oleme kosunud.
  Võtame võimu üle. Kaua see töölismass siin seletab?
  Meie oleme need kes riiki hoiavad ja katavad.
  Kaovad kaardilt kõik savisaarlased ja muu säärane.
  Koos ekrega teostame siis õiglese võimu.

 9. nime ei ütle 2 aastat ago
  Reply

  teadagi, mida kohus otsustab. kohus saab ju süüdistuse poole prokuratuurist, see pettai on aga ju prokuratuuri kaas(koos)töötaja

  • ära nii ütle 2 aastat ago

   Meie prokuratuur on parim asutus ettevõtluses. Vaata kui palju karistusi on ta kohtuga koostöös teinud! Seda peab kiitma.
   Kui Pedai on kaastöötaja siis oligi selleks,et paharetid leida. Ta tegi tööd. Nüüd ootab tasu!
   Tegelt peaks kaja kallase kaunis sõna asja otsustama.

 10. Kus on nüüd komisjon? 2 aastat ago
  Reply

  Vaadake mis vana suller kallas teeb Viimsi kobrulehes! 10 pilti ja artikkulit tema tublist valitsemisest!
  Kas see pole mette korrubstsija?
  President ütles? Solgivad! Komisjon vaikib?
  Kus on seaduse täitmine, ah?

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.