Ratas: Keskerakond moodustab valitsuse, mis seisab iga inimese eest

Jüri Ratas

Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas ütles, et Keskerakonna eesmärk on ehitada õiglast riiki, mis seisab iga inimese eest ning järgmist valitsust moodustades sellest põhimõttest ei taganeta.

Ratas kinnitas, et Keskerakond toetab selliseid maksumuudatusi, millest võidab ühiskonna enamus, mitte vaid jõukam osa. „Me ei nõustu mitusada miljonit maksva maksumuudatusega, mis annab juurde 100 eurot kuus 2100 ja enam teenivatele inimestele, kuid ei paranda eakate ega madala ja keskmise palgaga tööinimeste elujärge,“ ütles Keskerakonna esimees.

Tingimus, millest koalitsioonikõnelustel ei taganeta, on Ratase kinnitusel ka erakorraline pensionitõus. „Majanduskasv on aastate jooksul Eestimaa eakatest lubamatult mööda läinud ning vanaduspensione pole üle kümne aasta erakorraliselt tõstetud. Peame ühiselt panustama, et töö ja laste kasvatamisega Eestit üles ehitanud inimesed oleksid meie ühiskonnas enam väärtustatud,“ rõhutas ta.

Laste- ja peretoetuste tõstmine on samuti Keskerakonna jaoks üks põhipunkte koalitsioonikõnelustel. Erakonna valimisplatvorm näeb ette esimese ja teise lapse toetuse tõstmist 100 euroni ning lasterikka pere toetuse suurendamist 200 euro võrra. „Rahvaarvu kasv meie inimeste tagasirände toel ja kolmandate laste sündimuse tõus on väga olulised arengud, mida tuleb edasi toetada,“ sõnas esimees.

Ratas tõi välja, et uus koalitsioon peab jätkuvalt seisma maaelu eest ning ei tohi minna tagasi aega, kus põllumehed olid Euroopa Liidu ametikaaslastega võrreldes ebaausas seisus ega saanud riigilt üleminekutoetusi. „Maaelu oluliseks osaks on tasakaalustatud regionaalareng ning seejuures on kahtlemata vajalik ka tasuta ühistranspordi arendamine ja laiendamine,“ leidis Ratas.

Samuti pole Keskerakond nõus valitsusega, mis lõhub solidaarset tervishoiusüsteemi. „Me välistame kõik lahendused, mis muudaks arstiabi kättesaadavuse sõltuvaks inimese rahakotist ega nõustu pensionisüsteemi ja riikliku ravikindlustuse aluseks oleva sotsiaalmaksu kaotamisega. Tänane valitsus on leppinud kokku, et viie aasta jooksul panustatakse tervishoidu juurde 300 miljonit eurot. Vajalik lisaraha ja nutikad lahendused, nagu üle-eestiline digiregistratuur aitavad oluliselt lühendada ravijärjekordi,“ lõpetas Ratas.

7 kommentaari
 1. Jeruusalemma_troll 4 aastat ago
  Reply

  Ja mina loll lootsin, et Jurka seisab KÕIKIDE eest.

 2. mnjah 4 aastat ago
  Reply

  aga täna on nii et ERR-is saab oma punaseid jooni üle korrutada paraku K.kallas ja peaminister sinna löögile ei pääse. Vähe sellest, peaministri välisvisiiti isegi ei kajastata meie rahvusringhäälingus. Vikeraadios tõstatakse kaheldava väärtusega küsimusi. Ma mõistus tõrgub uskumast, et eestimaalastele on kõige tähtsam teema MAKSUTEEMA, mis juhtumisi on ühe erakonna põhiteemaks valimistel. Oi KE, te ei tohiks olla nii malbed, teist lihtsalt sõidetakse üle, enne kui ise sellest arugi saate.Ma olen väsinud sellele viitamast, aga ERR ei ole neutraalne. Eilses AK-s võetakse otse eetrisse mingi politoloog,kes otsesõnu annab suuniseid kuidas E200-s kahtlevad valijad peaksid hääletama RE või Isamaa poolt. Peale uuringutulemuste avaldamist hakkas totaalne propaganda sellel teemal et võitlus on ülimalt tasavägine kuigi KE edu on turvaline. See on ju puhas propaganda. Te kaotate oma valijaid kui lasete ennast nii longu ega suvatse midagi ette võtta.Nüüd muidugi enam ei saa, aga seda oleks pidanud tegema palju varem, et vabaneda sellistest tegelastest ERR-is, kes teevad otsest reklaami RE-le. Nad miskipärast tunnevad ennast väga turvaliselt ega värista jalga. Ei tea mis selle põhjuseks võiks olla?

 3. ??? 4 aastat ago
  Reply

  Kuidas, kui 20 a tagasi vähendas TRÜ arstide =eriarstide õpetamist 50% ?
  Kes need härrased proased olid.
  KUIDAS saavad siis järjekorrad väheneda ja peaasi, arsti juurde pääs ei tähendA veel et oskab sind adekvaatselt ravida ja võid valida arsti,kes sulle sobib.

 4. kuda ta ikke seisab? 4 aastat ago
  Reply

  :::kas nii kui siiani, eestlaste poole seljaga ja venelaste poole näoga. Muudkui ikke seisab ja seisab, käed ripakil ja mokk töllakil. Tegusid tegemata, peale selle, et näoga seisjatest rohkem hoolib kui selja taga seisjaist, need võivad ka vaikselt välja surra, ta ei märkakski.

  • Aga 4 aastat ago

   see-eest oskab Jurka küsimustest kõrvale viilida ja neile mitte vastata. Sellise andega ta võltspeaministriks pürinud ongi.

 5. Vaagija 4 aastat ago
  Reply

  Võiks ju vastata küsimusele, et mis vahe on Keskerakonna ja Reformierakonna vahel: RE on paremliberaalne erakond, kes seisab vaid Eesti rahva väikese killu heaolu ja parema käekäigu eest – nõuab järjekindlalt, et näiteks 500 euro tulumaksuvabastust peaks kehtima kõigile, nii suurte kui ka väikeste palkade saajatele; et lisaks väikeste ja keskmiste pensionide tulumaksust vabastamisele ei tohiks ka liiga teha nendele väga vähestele kuni 2800 eurot saavatele pensionäridele, kellele jatkui tehakse liiga, et neilt võetakse kuni mõnikümmend eurot ära… numbrid ei ole ju suured, aga RE põhimõte on ikka nii, et me ka endiselt jääksime Euroopa üheks suurima elatustaseme lõhega riigiks. Jne.
  Keskerakond on tsentristlik kogu rahvast õiglaselt kaasav erakond, seistes selle eest, et me rahvas pääseks elatustaseme suurimaist lõhedest, millega oleme punaseks laternaks kogu Põhjamaade ja Euroopa regioonis.
  EKREga on natuke keerulisem: sõnades nad nagu oleks KE-lt mitmed positiivsed ja realistlikud lubadused maha viksinud, kuid kuna nad tituleerivad ennast ka parempoolseteks, siis on neid lubadusi raske uskuda. Näiteks lubavad nad iga sündiva lapse pealt 25% vähendada tulumaksu; nelja aastaga tõsta pension kahekordseks jne. Kui see tõesti tõsi oleks, siis ju EKRE küll ei ole parempoolne, vaid vähemalt euroopalikult paremtsentristlik erakond.
  Selle väite tõestuseks paluksin Jüri Ratasel võimaluse avanemisel uue koalitsiooni koostamisel teha kontroll – kaasata koalitsioonikõnelustele vaid neid partnereid, kes nõustuvad läbi rääkima paremtsentristlike Põhjamaade ja Euroopa astmelise tulumaksu kehtestamisega.
  Omalt poolt tahaks veel mainida, et sellist uut valitsuskoalitsiooni küll Eestile ei tahaks, kes üleöö võtaks ära Tallinnas ja kogu Vabariigis rahvale meeldima hakanud tasuta ühistranspordi.

 6. Vaagija 4 aastat ago
  Reply

  Kindral Mannerheim on öelnud nii targad sõnad, et riigi kaitsepoliitikas tuleb suuta rahva elatustase nii kõrgele tõsta, kus rahvas ise soovib, relv käes, oma riiki kaitsta. Me kahjuks viimase 8+17 aasta jooksul käitusime äraspidiselt.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.