Armas ERJK, palun tulge nüüd appi!

„Armas ERJK, palun tulge meile kohe appi! Asi on lausa käest ära. Kui nii edasi läheb, siis…” Nii võiks kõlada aus appikarje Viimsi valla rahva poolt. Aga ei! Juba ollakse harjunud, et Viimsi vallalehe igalt küljelt vaatab vastu Siim Kallas. Nii, nagu eelmises riigis promoti kommunistlikke valitsejaid!

Saame teada Siim Kallase tohutust töövõimest ja figureerimisest kõikvõimalikel sündmustel. Osaleda Viimsi valla kultuuri ja spordi aastapreemiate jagamisel, olla vallalehes laialt intervjueeritav, tähistada Tartu rahulepingu 99. aastapäeva, avada Püünsi noortekeskust ja raamatukogu, viibida õpetajate päeva tänuüritusel, kutsuda vallavalitsusse külla islandlased ning lõpetuseks tervitada Naissaarel Rootsi kroonprintsessi ja Eesti presidenti Kersti Kaljulaidi.

Alles see oli, kui pahandati kohalike lehtedega, et need muudkui kiitvat kohalikke juhte. See tundub Viimsis olevat juba  ruttu unustatud. Ega siis muidu ei kasutataks keelatud võtteid Riigikogusse kandideeriva Siim Kallase üleskiitmiseks!

Viimsi vallavalitsuse pressiesindaja Elis Mäeots saab asjast aru hoopis niimoodi, et pakuti kõikidele erakondadele võrdset võimalust osta reklaami. Seda polevat teised erakonnad aga soovinud. Kas siis Siim Kallas ostis need artiklid? See kahjuks ei kajastu kusagilt. Ja pressiesindaja hämab: „Viimsi Teataja on ka varasemalt kajastanud valimisi lähtuvalt loogikast, et anname kõikidele erakondadele ning kandidaatidele võrdsed võimalused.”

Edukat karjääri tegi Viimsis reformierakondlasest „poliitseikleja” Laine Randjärv, kes astus Riigikogust välja 5. veebruaril koos 10 500-eurose hüvitisega ja „kandideeris” Viimsi vallavanemaks. Kuna Siim Kallas oli otsustanud vallavanema ametikohta soovitada just Laine Randjärvele, oli valimistulemus juba ette teada. Nii juhtuski. 25 000-eurose remondi läbinud vallavanemakabinet läks nüüd Reformierakonna „toiduliini“ edasi pidi. Opositsioon nimetas vallavalitsust seepeale Reformi tööbürooks. Nii kajastus see Sven Soiveri ja Ivo Rulli teleusutluses pärast vallavanemavalimisi. Kõige kummalisem on, et ihaldatud ameti sai mitte selle valla kodanik! Aga ikka nii, nagu Siim Kallas tahtis!

7 kommentaari
 1. uskmatu toomas 4 aastat ago
  Reply

  Viimsi omaaegse elanikuna võin öelda,et vallas alates esimesest vallavanemast peale on olnud korruptsioon,sahkerdamine,vassimine jne.Sinna sisse oli mässitud ka meie president Meri ja mitmed kohtuasjad seoses kinnisvaraga !
  On möödunud palju aastaid aga muutunud pole midagi.

  • kui oleks teisiti? 4 aastat ago

   Kui Viimsis elaks töölisklass ja teenistujad, oleks seal Keskerakond võimul ja rahvas rahul.

  • Mets 4 aastat ago

   Pole tähtis kes seal elab. Aga kuhu jääb siis võrdse kohtlemise põhimõte? Tallinnas kireb see kikas kogu aeg!

 2. kallase pissarad 4 aastat ago
  Reply

  Mida siis vana pidi tegema, kui kõik temast eemale keerasid.
  Terve erakond mängis savisaart.

 3. vana ei rahune 4 aastat ago
  Reply

  Ei see vana enam rahune. Raha taskud täis, võimu vaja.
  Nii see oli, nii see on.

 4. veel pisut kannatust! 4 aastat ago
  Reply

  Varsti on näha, mida suutsid rahamehed rahvast lollitades teha.
  Igatahes õnne neile ei soovi!

 5. heh 4 aastat ago
  Reply

  kutsute siin ERJK-d appi. Tulevadki appi, ainult teile ja esitavad järgmise miljonilise arve selle eest, kuidas Kaja Kallas teile varjatud reklaami tegi ja mille eest te pole maksnud. Küsite, et kuidas see käis. No väga lihtsalt, ta rääkis igas võimalikus debatis ainult Jüri Ratasest. Vähemalt igas lauses oli sees meie tänase peaministri nimi. Kuna tegemist on väga kaaluka inimesega, siis tõenäoliselt on see hind ka küllalt krõbe. Piisab vaid sellest kui reformierakonna kontor oma arved ERJK-sse viib(sest nüüdsest käivadki raamatupidamis protseduurid nii). Nii et sättige aga ennast valmis kui RE peaks mingi imeläbi need valimised võitma ja ilma KE-ta valitsuse kokku saama, siis on neil ainult kaks põhilist suurasja ees: 1.KE ära kägistamine nii rahaliselt kui ka muude meetoditega 2. oma võimu tsementeerimine. Kõik muu loksub nii nagu jumal juhatab ja välja kukub. Ideid ja mõistust kuidas KÕIGILE paremat tulevikku luua, neil tegelikult ei ole. Aga oma sõna nad peavad, parem tulevik tuleb, aga ainult käputäiele. Ka viie rikkama hulka lubadus on täidetud, see 5% inimesi, kes on nende teadlik valijaskond , need on ka täna juba viie rikkama hulgas. Meite häda on selles et me ei mõista oravate keelt. Nad räägivad kogu aeg õigust, aga rumal valija ei saa aru, et jutt ei käi sinust, minust, temast. Eks siis varsti saame teada, kui palju neid pooletoobiseid siis jälle oli, kes seda erakonda valisid.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.