EKRE jääb Narvas ilma 735-st häälest

EKRE Ida-Virumaa esinumbrilt Kersti Krachtilt võeti esmaspäeval ära 735 häält, mis Narva ühes jaoskonnas ekslikult tema kasuks loeti, kuid mandaatide jaotust Ida-Virumaal vea parandamine ei muuda, kirjutab Põhjarannik.

Esmaspäeva pärastlõunal tühistati Narvas esialgsetel andmetel ekslikult EKREle loetud 735 ja Eesti 200le arvestatud 858 häält.

Esialgsete hääletustulemuste avaldamisel tuli ilmsiks, et kui EKRE esinumber Ida-Virumaal Kersti Kracht oli Narva erinevates jaoskondades saanud vaid üksikuid hääli, siis spordihallis asuvas jaoskonnas oli talle arvestatud 743 häält.

Sarnane lugu oli ka Eesti 200 esinumbri Ahti Puuriga, kelle häältesaagiks samas jaoskonnas oli 868. Tegelikult oli Krachti poolt selles jaoskonnas hääletanud 8 ja Puuri poolt 10 valijat.

Narva linnasekretär Ants Liimets ütles Põhjarannikule, et hääletamistulemuste tabelisse sisestati ekslikult nii Krachti kui Puuri kandidaadinumbrid. “See eksitus tuli ilmsiks esmaspäeva hommikul, kui selgus, et selles jaoskonnas oli häälte arv kõvasti suurem väljavõetud sedelitest,” ütles ta.

Liimetsa sõnul võis eksitus tekkida häälte sisestamisel arvutisüsteemi, mis suure koormuse tõttu aeg-ajalt kinni kiilus.

Esmaspäeval loeti hääled veelkord üle ja esialgselt ekslikult arvestatud hääled võeti maha ning Krachti tulemuseks jäi Ida-Virumaal 1108 hääle asemel 373 ja Ahti Puurile 1311 hääle asemel 443.

BNS

1 Kommentaar
  1. Väga 5 aastat ago
    Reply

    õige! Pekske konservante!

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.