Juba seitsmendat korda tunnustab ministeerium haridustöötajaid ja hariduse toetajaid pidulikul Aasta Õpetaja galal. Kandidaate saab esitada ministeeriumi veebilehel www.hm.ee/gala 11. märtsist kuni 18. aprillini kokku kolmeteistkümnes kategoorias.
Haridus- ja teadusminister Mailis Repsi sõnul on õpetajaameti väärtustamine ministeeriumi kõige olulisemate tööülesannete pingerea tipus. „Olen südamest tänulik õpetajaile, kes on viinud meie hariduse tippu, nad kõik väärivad tunnustust. Riikliku hariduspreemiaga saame esile tõsta aga parimatest parimaid, kes on teistele eeskujuks ja meelitavad oma tööga tänaseid noori õpetajaametit omandama.“
Aasta Õpetaja gala “Eestimaa õpib ja tänab” on haridusvaldkonna aasta tippsündmus, mille eesmärk on riiklikul tasemel tõsta esile haridustöötajaid ja hariduse toetajaid, kes panustavad noorte heasse käekäiku ning kelle töö on teistele eeskujuks. Tunnustuse saajad on viimase kolme aasta jooksul silmapaistvalt aidanud kaasa õpilaste individuaalsele ja sotsiaalsele arengule ning kelle kogemus väärib esiletõstmist ja jagamist.
Kandidaate saab esitada 18. aprillini kokku kolmeteistkümnes kategoorias. Pärast kandidaatide esitamist alustavad parimatest parimate väljaselgitamiseks tööd maakondlikud komisjonid ja kõrghariduse komisjon. Seejärel asub tööle riiklik hariduspreemiate komisjon, kuhu kuuluvad haridusega seotud organisatsioonide esindajad. Auhinnad antakse välja Aasta Õpetaja galal “Eestimaa õpib ja tänab“, millest teeb otseülekande Eesti Televisioon.
Aasta Õpetaja 2019 üheksa kategooria auhind on riiklik hariduspreemia suurusega 10 000 eurot: aasta lasteaiaõpetaja, aasta klassiõpetaja, aasta klassijuhataja, aasta põhikooli aineõpetaja, aasta gümnaasiumiõpetaja, aasta kutseõpetaja, aasta õppejõud, aasta õppeasutuse juht, aasta tugispetsialist. Riikliku haridustöötaja elutööpreemia suurus on 65 000 eurot. Väiksemate preemiatega pärjatakse aasta hariduse sõber ning aasta haridustegu laureaate. Sel aastal lisandus Aasta Õpetaja konkursile eraldi kategooriana eelmisel aastal esimest korda toimunud Aasta Kooli konkurss, mille kohta leiab rohkem infot SA Innove kodulehelt.
Tunnustusürituse eestvedajateks on Haridus- ja Teadusministeerium, SA Innove ning Eesti Haridustöötajate Liit.
meil on tänu mailisele haridusest saanud harimatus, siis oleks väga piinlik selles arvestuses üldse pildile tõusta.