Keskerakonna juhitud koalitsioon toetaks nii Euroopa Liitu kui NATOt

Täna kohtunud Keskerakonna, EKRE ja Isamaa esimehed panid paika esimese põhimõttelise otsuse, et loodav koalitsioon toetab Euroopa Liitu ja NATOtEdasi hakkavad kohtuma erakondade delegatsioonid, et arutada erinevaid valdkondi lähemalt. Esimene erakondade delegatsioonide kohtumine toimub täna kell 18.

Keskerakonna juhatus tegi esmaspäeval ettepaneku alustada konsultatsioone EKRE ja Isamaaga, mille mõlemad erakonnad ka vastu võtsid. Keskerakond on rõhutanud, et tuleb leida ühisosa kolme erakonna vahel ning kokkupuutepunktid, et valijate huve kõige paremini esindada. Reedel otsustas Keskerakonna juhatus loobuda Reformierakonna pakkumisest alustada kahepoolseid läbirääkimisi põhjusel, et Reformierakond ei olnud mingil moel nõus läbi rääkima ühetaolise maksusüsteemi nõudes, mis oleks tähendanud ligi 250-miljonilist kulu riigieelarvele ning poleks võimaldanud tõsta erakorraliselt pensione, lühendada ravijärjekordi ja tõsta lastetoetusi.

2 kommentaari
  1. Toetada 2 aastat ago
    Reply

    võib aga selle EL-i sees tuleb ka ennast kaitsta.

  2. Jane 2 aastat ago
    Reply

    Keskerakondlastel on õigus et on vaja tõsta lastetoetusi, pensione, lühendada ravijärjrkordi jne. Tore, et õpetajad said palgalisa ja noor õpetaja ülikoolist tulles toetust 6000 eurot, majandus mis eelmise valitsuse ajal seiskus pandi käima jne. Aga kahjuks peab tegelema ka kõrvaliste asjadega sest Keskerakonnal pole samaväärset erakonda kellega liituda. Jääb sõjaohu võimendamine, raha raiskamine võõrvägede ülalpidamiseks , sõjamoona ostmine ehkki rakette me nagunii ei jõua osta, jääb sõja-ja vihavaenu õhutamine mis oli mõne erakonna häältesaagi aluseks. Poliitikud ei ole rumalad inimesed ja teavad väga hästi, et Venemaa poolt pole meil ohtu karta aga sai ju inimestele lubatud ja tuleb seda liini hoida. Aga vähemalt pole EKRE keskerakondlastele süüdistusi otsinud ega neid laimanud nagu tegid seda reformierakondlased.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.