Keskerakonna, EKRE ja Isamaa regionaalpoliitika fookus on maapiirkondade kiiremal arengul

Sügiskünd. Foto: Scanpix

Keskerakond, EKRE ja Isamaa näevad ette maapiirkondades elamise ja töötamise soodustamist, kiire internetiühenduse väljaehitamist ning kogukondlikku liikumise tugevdamist.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles, et riigil tuleb soodustada maapiirkonnas elamist, töötamist ja laste kasvatamist. “Selleks näeme ette avaliku sektori töökohtade väljaviimist pealinnast, regionaalsete programmide rahastamise suurendamist ning laiemalt parema elu- ja ettevõtluskeskkonna loomist,” selgitas Ratas.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimehe Mart Helme sõnul peab uue valitsuse regionaalpoliitika eesmärk olema kohaliku elu tagasitoomine maale. “Hakkame võitlema selle eest, et tuleks juurde töökohti tõmbekeskustest kaugemal asuvates piirkondades. Maal tuleb säilitada väikekoolid, lasteaiad, arstiabi, päästeteenistus ja teised avalikud teenused,” ütles Helme.

Isamaa erakonna esimees Helir-Valdor Seeder ütles, et kiire üle-Eestilise internetiühenduse tagamine on regionaalarengu üks võtmeküsimusi ning  andmeside saab olema võimaliku koalitsiooni üks prioriteete regionaalpoliitikas. “On väga oluline, et igas Eestimaa nurgas oleks avalike teenuste kättesaadavus ühtlane ja heal tasemel.  Kiire internetiühendus on tänapäeval elementaarne ja vajalik nii maal elamiseks kui ka töötamiseks,” ütles Helir-Valdor Seeder.

3 kommentaari
 1. See 2 aastat ago
  Reply

  on võimalik ainult siis, kui sm Mäki kohalt minema pekstaks. Enne ei usu!

 2. Jane 2 aastat ago
  Reply

  See on õige otsus ja väga vajalik samm. Reformierakonna valitsemise ajal jäi maaelu unarusse, majandus seiskus, tekkisid suured järjekorrad arstide juurde, arstiabi saamise võimalus kohapeal nulliti ära, vaesus aina kasvas, kordagi ei tõstetud pensione ega abirahasid jne. Hääli saadi vaid laimu, xalede ja vassimise teel, vorbiti valesüüdistusi. Peavoolumeedia toetas neid. Ja ega õigusmõistjad ka neile karistusi ei määranud.

 3. Nojah 2 aastat ago
  Reply

  Kõige suurem kuritegu mis tehti on E.Savisaare pikaajaline piinamine mis oleks võinud lõppeda surmaga Eks seda nad tahtsidki ja siis jäeti rahule kui ta lõplikult pidi tervise pärast poliitikast lahkuma. Reformistid kartsid tema suurt häältesaaki ja tahtsid Tallinna üle võtta. Tema piinamine meenutab stalinistlikke kuritegusid. Inimene olles paranemas raskest surmavast haigusest istus ratastoolis ja vaatas pealt kuidas ta kodu rüüstatakse. See oli juba tapmiskatse. Aga oravate kodusid kapo pole külastanud ehkki põhjust oleks võinud leida. Need kes ei tahtnud Savisaare vastu tunnistada söödi poliitikast välja. Ega keegi ei julgenud Savisaart kaitsta sest siis oleks ise sattunud löögi alla. Reformistid külvavad töötulemuste asemel vaenu, ebaõiglust ja vaesust.Need pole demokraatia ilmingud.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.