Ratas: Brüssel ei peaks Eestile koalitsiooni ette kirjutama

Keskerakonna esimees Jüri Ratas sõnas, et Brüssel ei peaks Eestile ette kirjutama, missugune on Eesti uus võimuliit, edastas Postimees.

Euroopa Parlamendi ALDE fraktsiooni juht Guy Verhofstadt saatis teisipäeval Eesti peaministrile ja Keskerakonna esimehele Jüri Ratasele e-kirja, milles kutsus üles loobuma plaanist moodustada valitsuskoalitsioon, kuhu kuulub Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE). Ratas ütles pärast EKRE ja Isamaa esindajatega peetud kohtumist ajakirjanikele, et talle on mitu inimest ALDE-st ka toetust avaldanud.

“Ma olen päris mitme ALDE peaministriga olnud ühenduses ja nad on avaldanud toetavaid sõnumeid,” ütles Ratas. “Ma arvan, et Brüssel ei peaks nüüd ette kirjutama Eestile, missugune on meie uus koalitsioon.”

“Me lähetume selles, mida Eesti inimesed on ütelnud. Ei ole kuidagi vastuvõetav see, et Brüssel hakkab ütlema, missugune saab olema Eesti koalitsioon,” sõnas Ratas.

BNS

4 kommentaari
 1. Kai 2 aastat ago
  Reply

  See on ennekuulmatu et Brüssel sekkub Eesti poliitikasse. Siis ta ei sekkunud kui Reformierakond viis meie riigi elatustaseme viimaste hulka, kui laimati meie paremaid inimesi, segati nende tööd, käituti mõrtsukalikult E.Savisaarega tehes talle tapatalguid. Ei aetud laiali Reformi tagatoa tegelasi kes töö asemel mõtlesid välja valestsenaariume.Õigusmõistmine sinna ei ulatu. Seal tegutseb paljude kuritegude poolest tuntud E.N.Kross alatult ja vastikult.. Laim, vihavaenu õhutamine ja valesüüdistuste kokkuklopsimine on seal igapäevane asi. Kõige hullem erakond on Reformierakond.

 2. See 2 aastat ago
  Reply

  pole üldse enneolematu, me vaid kõiki ettekirjutisi Brüsselist ei tea, sest neid salatehinguid meie survestamiseks ja rahvalollitamiseks pole avalikustatud. Meie koputajad on ju samuti teada: Kelam, Paet, Kaldad, Toom.

 3. Näen 2 aastat ago
  Reply

  et pean Jurkale appi minema.
  Keda sokutada jõmmideks? No kõiki poolearulisi ei tea, sageli on just varjusolnud andekamad.
  Riigihaldusjõmmi koht peab kaduma, see on sisult mõttetu.
  Ettevõtlusjõmm on liigne.
  Keskkonnajõmmi koht peab kaduma
  Valitsust hakkab juhtima eeldatavlt Ratta Jurka.
  Kultuura võiks minna isamaareeturitele. Lärmakaid mehi seal on.
  Sotsiaalkaitse ja tervisejõmmi kohad tuleb ühitada, selle koha võiks anda isamaareeturitele.
  Ründejõmm peaks tulema isamaareeturite seast, kuid mitte Luige Jürka, tema on liialt pehme ega vaata tulevikku. Temaga järgmisse ilmasõtta ei saa minna.
  Esitaristaja peaks tulema Jurka bandest, kuid mitte Kata. Too oskab ainult sotsialismi ehitada ja Leeninile ette kanda töövõitudest. Kata on tubli pioneer ja komnoor, kuid mitte rohkem.
  Harimatusjõmmiks Mailis ei kõlba, kuid keegi muu keskbandest peaks Mailise sogas selgust tooma.
  Sisejõmmiks sobiks keegi konservantidest. Kord peab olema!
  Välisjõmmi koht läheb Mardile või Põlluaasa Hennule.
  Maaelujõmmiks sobib Siret. Tarmo sahkerdab mahetootjate rahaga, sest mahetootmise asemel nood ainult mürgitavad tooteid.
  Rahaga hakkab sahkerdama keegi keskbandest. See on küll ohtlik aga kergesti väljatulev.
  Õigust hakkab moonutama keegi konservantidest. Kord õiguskorralduses tuleb luua nullist. Igatahes peab ta olema karm mees.
  Seega Jurka bande saab peajõmmi koha ja veel 4 jõmmikohta, ülejäänud banded kumbki 3.
  Valitsus missugune!

 4. Mari 2 aastat ago
  Reply

  Soovin Teile , mehed vaprust ja vaimujõudu! Üks väike rahvas ei jää ellu kui tal ei ole tugevat selgroogu . Ta määritakse lihtsalt laiali suurel globalistlikul europõrandal. Loodan et Teil kolmel jätkub mõistust, julgust, järjekindlust ja RIIGIMEHELIKKUST, oma ühise poliitka kokkupanemiseks. Meie põhiseadus on see, millele tugineda. Arvan et enamus meie rahvast toetab Teid nüüd ja edaspidi. Lootma ei saa jääda sardellidele kõrgetel eurokohtadel . Ülipüüdlikud Priit Kuuse taolistele tallalakkujad , Eesti Ekspressi taolised gobalistlikud suuvoodrid annavad ainult hoogu Eesti kui riigi ja rahva kadumisele. Eesti rahvas on väike, me peame kokku hoidma!Targalt tuleb hoida ka stabiilsust riigis , paati mitte ümber keerata. Ärge laske end ära hirmutada. Soovin Teile edu !

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.