Helme: Keskerakond ei pea EKRE väljaütlemiste pärast vabandama

Mart Helme Foto/allikas AP Photo/Tanel Meos

Keskerakond ei peaks EKRE väljaütlemiste pärast vabandama, ütles EKRE esimees Mart Helme neljapäeval ETV saates “Esimene stuudio”.

Saatejuht küsis neljapäeval Mart Helmelt, kas EKRE leebub oma sõnavõttudes, arvestades, et peaminister Jüri Ratas ja ka näiteks Keskerakonna liige Kadri Simson on nende väljaütlemiste pärast vabandust palunud.

“Aga peaministrile ja Kadri Simsonile me ütlesime, et tulevikus paluks mitte kommunikeerida meie eest. Me kommunikeerime oma asju ise,” sõnas Helme.

Tema sõnul võiks Ratas enne vabandamist süveneda sellesse, mida EKRE liikmed on rääkinud.

“Meie ei ole palunud tal vabandada. Me pigem paluksime tal süveneda kõigepealt, enne kui ta kohe vabandama tõttab. Süveneda, vaadata, mida öeldi, kes ütles, kellele ütles, mis põhjendusega ütles,” ütles Helme.

Koalitsioonikõneluste seis on Helme kinnitusel lootusrikas. “Ma olen üpris veendunud, et me oleme nendest kõige teravamatest karidest suutnud üle sõita, mööda loovida, kuidas keegi öelda tahab,” lausus ta. Samas ei soostunud Helme täpsemalt selgitama, milles on läbirääkijad üksmeelele jõudnud.

EKRE esimees märkis aga, et II pensionisamba vabakslaskmise üle peeti aru neljapäeva öötundideni ja jõuti ka lahenduseni.

“Jõudsime lahenduseni, mille üle kõik ei ole õnnelikud, aga mis on siiski lahendus,” ütles ta.

BNS

6 kommentaari
 1. Ei 4 aastat ago
  Reply

  arva sugugi nii. Kui Mart ei suuda oma lubadusi saavutada (Reilpeldiku tühistamine, koostöölepingu tühistamine, pedestamisseaduse tühistamine jpm), siis peab Jurka ikkagi avalikult vabandama, et “Palun kõigilt konservantide pooldajatelt ja nende poolt hääletanutelt südamest vabadust, et mina ja Helisr Mardist ja ta bandest teerulliga üle sõitsime, et märga plekkigi ei jäänud järele”.
  Küll näete, selline tõdemus peagi tuleb, ehk juba järgmisel nädalal. Nii et Mardikese kui äpu bandejuhi eest lausa PEAB vabandust paluma!

  • Mets 4 aastat ago

   Ma arvan, et teie peaksite vabandama. Miks? Eks mõelge, aega teil ju on. Aga mõtlemiseks on vajalikud ka ajud, ja kuidas veel!

  • Kannata 4 aastat ago

   järgmise nädalani, siis kuuled või loed ise, kuidas suuga ehitati suured linnad, tulemuseks ei kärbse sittagi! Selle asemel võimandab Mart, kuidas feministidelt raha ära võeti. Otsi lolle!

 2. Nojah 4 aastat ago
  Reply

  EKRE väjaütlemised on olnud inetud teisest rahvusest Eestimaa elanike kohta, aga arvan et nad tegelikult nii ei mõtle vaid see oli trikk hääli saada alaväärtuslike inimeste poolt ja need vihkajad ja vihavaenu tundvad inimesed võivad rängalt solvata teisest rahvusest inimesi. aga kui palju peaksid reformierakondlased paluma vabandust keskerakondlaste käest keda nad on palju aastaid laimanud, nende tervist rikkunud ja nende tööd seganud. Ja ega nende suhtumine meie meie vene rahvusest inimestess polnud ka kiita.

 3. Maali Maalt 4 aastat ago
  Reply

  Asi ei ole üldse selles, kas koalitsiooni partnerid saavad oma lubadusi täide viia valijate ees. Kahjuks riigis raha napib, viimase reservi võttis välja T.Rõivase valitsus. Ansip küll süüdistas Ratast, et ta elab üle võimete. Tegelikult oli see Rõivas. Seega tuleb igasuguste MTÜ abistamised lõpetada, sest see on ebaseaduslikud ja see neelab aastas 250 miljonit, millega saaks abistada eriti vaeseid peresid.

 4. Jane 4 aastat ago
  Reply

  Minu arvates on see vihavaenu õhutamine ekrelaste poolt tõepoolest vaid trikk et rassistidelt hääli saada. Reformierakond saab hääli paljude halbade asjade eest ja vaid Keskerakond saab hääli tubli töö eest Kahju et meil on nii palju inimesi kes ei hooli töötulemustest. Mart Helme ja kamõned teised ekrelased on olnud oma väljaütlemistes ebameeldivad aga arvan et see on vaid häälte saamiseks. Aga veel hullemad on mõned Reformierakonna tegelased. Nii labast ja vastiku jutuga inimest nagu on reformierakondlane Randpere teist ei leidu. Jube inimene. Küllap tegutseb seal ka varem mitmeid süütegusid omav Kross. On ka teisi Nii oskuslikult valestsenaariume koostada tublide inimeste suhtes ei oskaks igaüks, peavad suured kogemused olema. Kõiki ei jõua nimetada kes on halba teinud aga karistused ei jõua Reformi tagatuppa. Parem juba liituda EKRE-ga.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.