Jüri Ratas võib riigikogu ette minna juba kolmapäeval

Riigikogu istungitesaal. Foto: Riigikogu

President Kersti Kaljulaid võib Keskerakonna esimehele Jüri Ratasele teha ennepaneku valitsuse moodustamiseks juba teisipäeval või kolmapäeval, kuigi ta on ise samal ajal riigivisiidil Portugalis ja päev hiljem juba Moskvas, kirjutab rahvusringhääling.

Peaministri büroo ja presidendi kantselei on väidetavalt arvestanud, et Ratas saaks riigikogu ees hääletusel osaleda kolmapäeval, kuigi kumbki ametkond seda veel ametlikult kinnitada ei soovi.

Volituste andmiseks ei pea president peaministrikandidaadiga füüsiliselt kohtuma, vastava otsuse saab riigipea vormistada ka Eestist eemal viibides.

Järgmisel nädalal riigikogu istungeid ei toimu. Ilmselt annavad Jüri Ratase ministrid riigikogu ees ametivande 29. aprillil ja uus valitsus asub ametisse.

Reformierakonna esimees Kaja Kallas ei saanud esmaspäeval riigikogult piisavalt toetushääli valitsuse moodustamiseks. Volituste andmise poolt oli 45 ja vastu 53 riigikogu liiget, kaks saadikut ei osalenud hääletusel.

Valimised võitnud Reformierakonnal on riigikogus 34 kohta, Sotsiaaldemokraatlikul Erakonnal (SDE) kümme. Koalitsioonileppe allkirjastanud Keskerakonnal on riigikogus 25 saadikut, Eesti Konservatiivsel Rahvaerakonnal (EKRE) 19 ja Isamaal 12. Kokku seega 56 häält.

BNS

2 kommentaari
 1. Võltspresidentinna 3 aastat ago
  Reply

  EI TEE Jurkale ettepanekut, sest ta vihkab Jurka valitsust. Tuntud urgitsejana teeb Kersti ettepaneku kellelegi teisele ette läbikukkujale (nt kremli-Raimondole), et siis võltsvalitsuse moodustamine läheks üle võltsriigikogule. Nii loodab Kersti oma räpased käed sopast puhtaks pesta, kuigi see takistamine ja õõnestamine käib taga kaasas kogu edasise elu. Võib ka kindel olla, et Kerstil enam kohta Kadriorus pole.
  Veel tuleb arvestada, et põhiseaduse §83 näeb ette ka võltspresidentinna kohustuste ülemineku võltsriigikogu esimehele, kui ta ise pole suuteline oma kohust täitma. Seda Kersti kindlasti teab ning sellest ka püüab kindlasti hoiduda. Seega on loota, et võltsvalitsus tuleb kokku siiski mais.

 2. Põhiseadus 3 aastat ago
  Reply

  näeb ette, et valitsus on tervik (kõik koondub peaministrile) ning nii ei saa Kersti Jurka vastu olla ühe tema ministri vahkvihkamise tõttu. Kui mõni “teadlane” seda moonutab, siis teeb ta tellimustööd.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.