Sotsidel jälle segadus majas

Lauri Läänemets

Alles see oli, kui Indrek Saar himustas erakonnajuhi kohta. Nüüd, pärast kehva tulemust valimistel, käis nagu selgest lõunamaataevast uus pauk:

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Setomaa üldkoosolek otsustas seada juunis toimuval üldkogul erakonna esimehe kandidaadiks endise Väätsa vallavanema ja erakonna praeguse juhatuse liikme ning omavalitsuskogu esimehe Lauri Läänemetsa, kirjutas ERR-i uudisteportaal. Läänemetsa sõnul näeb ta oma eesmärgina tuua erakonna juhtimisse tagasi värskust ja leida viise, kuidas valijaid senisest selgemini kõnetada.

1983. aastal sündinud Lauri Läänemets on lõpetanud Tallinna Ülikooli. Alates 2010. aastast SDE-sse kuuluv Läänemets on erakonna juhatuse liige ja omavalitsuskogu esimees. Läänemets kogus viimastel Riigikogu valimistel Järva- ja Viljandimaal 994 häält ning on Riigikogus Marina Kaljuranna asendusliige. Lauri Läänemets on autasustatud Kaitseliidu III klassi teenetemedali ja arvukate teenetemärkidega. On abipolitseinik.

Sotsiaaldemokraatide nn lõhestumine jätkus pärast Ossinovski taandumist ministriametist.

Sotse on viimastel aastatel tabanud suured sisepinged. Otsa tegi lahti SDE Riigikogu fraktsiooni liige Hannes Hanso, kes teatas, et  erakonnas ei tohiks olla tabusid, vaid arutada tuleks nii võimalikke muudatusi kui ka esimehe võimalikku vahetust.  „Oleme end nurka mänginud,” nentis Hanso.

Ka varem oli Indrek Saar lubanud ise kandideerida erakonna juhiks; nüüd läks jälle jagelemiseks.

Mäletatavasti lahkus siis Urve Palo protestiks erakonnast. Kuna Urvel oli ka varasem kogemus ameti mahajätmisest, siis meenutagem tookord öeldut: „Maailm meie ümber muutub üha kiiremini ja reformierakondlik stagnatsioonipoliitika on jätnud meid rahvusvahelises konkurentsis ühte jalga lonkama. Mina ei ole nõus seda poliitikat ellu viima.”

Ka teine hääl erakonnast võttis sõna tookord üle peavoolumeedia.  „Mina ja kõik sotsiaaldemokraadid teavad, et järgmistel valimistel – isegi kui teeme väga hea tulemuse – ei ole meil suurt võimalust olla peaministripartei.” leidis SDE asutajaliige, professor Marju Lauristin.

See ennustus läks tõesti täppi. Erakonnajuhi vahetumine jäi tookord kalevi alla.

SDE üldkogu toimub 9. juunil. Kas Lauri Läänemets võtab erakonnajuhi koha üle?

11 kommentaari
 1. Kuna 3 aastat ago
  Reply

  pedestajate koht on prügimäel, siis tuleks valida suureks tüürimeheks just selline pätt, kes juhiks selle bande just prügimäele. Sellega saaks teistest paremini hakkama ainult Miksri Svenn. Tema on oma käpardlikkust juba tõestanud, ja seda korduvalt ka võltsministrina, ning seetõttu tal vastast lihtsalt pole. Tem arengupeetus ei luba tal enam midagi põhimõtteliselt muuta, mõni teine uus aga võib seda kasvõi kogemata oma kogenematusest teha. Seega, valige iseenda hauakaevaja MIKSRI SVENN!

 2. saavad kümppi kokku 3 aastat ago
  Reply

  Ikka kümme tükki vaja kokku saada, siis on ka valida.
  Üks sitem kui teine.
  Pole enam vana ossi raha ja pole ka pojuke tarvilik.
  Laamendagu edasi kommunismi võiduni!

 3. Podargerd 3 aastat ago
  Reply

  Pühapäeva-sotsiaaldemokraadid, nagu ka need lauluväljaku “rokkarid”, kes tavaelus on onmivoorid-diskopräänikud..
  Selline rämps trügib püünele?

  • President teid õpetama tulgu 3 aastat ago

   Kuni eelmise aasta alguseni elati teadmisega, et on olemas parteijuht Lenin. Siis aga avastati, et hankeregistrisse oli jäetud tegemata linnuke-vaja feministi!
   Nüüd ongi naistekari rivisse võetud.

  • Vinokur novojobsky 3 aastat ago

   Ma lugesin Läänemetsa antud intervjuud ERRile. See härra tundub päris hea valik. Sotside puhul on koguaeg probleem olnud, et nende poliitika on liiga jäik olnud ja see härra on sellest aru saanud. Ossinovski pani nagu malli järgi ja sellel samal põhjusel ta mulle ka ei meeldinud.

  • aitab jamast 3 aastat ago

   Saadeti sotsid prügikasti!
   Mida veel rabelda?

 4. ? 3 aastat ago
  Reply

  Misasja need sotsid võimlevad veel?
  Mida on nad teinud seda, millele pretendeerib nimetus???
  Põhjamaades on sotsid oma nime õigustanud, aga mitte meil – meil on ikka kõik asjad tagurpidi – kurat kantslis e.kits kärneriks.

 5. ossinowsky rahapada 3 aastat ago
  Reply

  Oleg maksis terve erakonna kinni.
  Vastutasuks pojuke esimeheks.
  Nüüd on isu täis ja ees ootab puhkus Espanias.

 6. Just, miksri svenn! 3 aastat ago
  Reply

  Toetan kolleeg “Kuna” arvamust: valige kõikse targem kõikidest eesti poliitikategijatest, ületamatu välisminister ja jutumees-pudisuu!
  Elagu sotside allaveerevanker!

 7. mnjah 3 aastat ago
  Reply

  Tagant järgi on hea näha mis sotside leeris toimus. Kui M.Raud kunagi pravuurikalt ütles, et Oss on munadega mees, siis ta ilmselt vist ei teadnud, et Oss oli tegelikult tühipaljas valemängija ja temale ongi omane suitsunurkades kokkuleppeid teha. Kui Oss lahkus ministriametist, siis ütlesin kohe, et minnakse Riigikogusse eelkõige selleks, et seal uusi kokkuleppeid sõlmida ja sõlmitigi. Nüüdseks on see hästi selgelt ka välja paista. Diil oravatega oli tehtud, ainus millega eksiti, et E200 ei saanud sisse ja nad ise läksid lati alt läbi, aga plaan oli kaval….olla kindlasti Valitsuses, ükskõik kas valimised võidab Kesk või Reform. Nii nad on ju kogu aeg ka olnud valitsustes. Seekord läks teisti ja kaardid lõi sassi Ratas ja selle eest nüüd sotsid läbi oma mõju all olevate meediaportaalide ka valimatult tänast Valitsust sõimavad. Kõige enam saab EKRE, järgmisena mõnitatakse Ratast ja Isamaale veel loodetakse, et äkki hüppavad alt ära ja lõhuvad Valitsuse. Sotside pale on peale valimisi paljastunud selle kõige eemaletõukavamas vormis. On ikka mõlakad küll, pole isegi sõnu.

 8. m raua munadest 3 aastat ago
  Reply

  Raua munad jäid Paber Käärid ja Lõikaja vahele.
  Kaunis kirjapoju pani plagama Ameerikasse.
  Neegrid juba ootasid.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.