Ratas: riik ja pealinn päevad käima ühte sammu

Jüri Ratas koputamas linnaväravele. Foto: Riigikantselei

Stenbocki maja, 15. mai 2019 – Peaminister Jüri Ratas rõhutas täna Tallinna päeva puhul riigi ja pealinna koostöö tähtsust.

Ratase sõnul on seekordne Tallinna päev pühendatud eesti keele aastale. “Keele ja linna vahele saab tuua ühe selge paralleeli, milleks on pidev areng ja muutumine. Seepärast saame ka Tallinna päeva puhul väärtustada ühelt poolt linna ajalugu ja seniseid saavutusi. Teisalt on tegemist päevaga, mil saame mõelda tulevikule ja erinevatele võimalustele, mis sellega kaasnevad,” rääkis ta raekojas Tallinna päevale pühendatud aktusel.

Ratas tõi näiteks Tallinnast alguse saanud Euroopa Rohelise Pealinna algatuse ja tasuta ühistranspordi pakkumise oma elanikele ning ütles, et nüüdki kasvama pandud mõttest võib saada tulevikus suur ja inspireeriv idee ning eeskuju paljudele teistele linnadele.

“Tänane kohtumine Lühikese jala väravas kinnitab, et koostöö on kõikide lukkude võti ning avab ka kõige raskemad uksed. Selleks, et Tallinn ja terve Eesti saaks olla tugevad, tuleb meil käia ühte sammu,” ütles peaminister.

Tallinna päeva peetakse 15. mail, et tähistada Tallinnale Lübecki linnaõiguse andmise aastapäeva. Tänavu möödub sellest 771 aastat.

3 kommentaari
 1. Kas 2 aastat ago
  Reply

  Jurka tahab sellega öelda, et nüüd muutub Tallinn ka eestikeelseks? Või lokkavad endiselt (nagu tema linnapeaks oleku ajal) solkkeelsed sildid igal pool? Miks ma seda ei usu? Sest Jurka on hoopis jutumees, midagi ta teha ei suuda. peale olesklemise ja udujutlustamise.

 2. inimene 2 aastat ago
  Reply

  Kahju. Siiani reformikad süüdistasid keskat just venelaste soosimises ja nüüd nad jälle räägivad, et praegune valitsus on venelaste vastu. Võimust ilma jäänud erakonnad sööksid või kakat, peaasi, et saaks piruka. Laimavad, valetavad, võltsivad.

 3. inimene 2 aastat ago
  Reply

  Elame õigusriigis – kuid see ikka päris nii ei ole.
  Asi paraneb, kui lõpuks mõned ajalehed pankrotistuvad ja see on õiglane. Peavad tulema uued ja tõese infoga.
  Mida oodata “Õhtulehelt”. Isegi komme ei avalikustata kui need ei ülista just sotse, reformikaid. Näiteks täna kirjutasin Jõhvi raamatukogu kohta süütu kirjutise.
  “Igal juhil on õigus valida omale meeskond”.
  Tuli koheselt teade. “Sinu kommentaar ei vasta meie reeglitele”. Varem tulid teatati, et teie arvamused ei ühti meie omadega”. Kui ma oleks kirjutanud, et Ansip ja Kallas on hoolitsevad ja head, oleks avaldatud. Nüüd aga minu kirutamisele tõmmati kriips peale. Ei lasta kommenteerimise ligigi. Põhjuseks tuuakse ka tehnilised vead.
  Niisuguseid näiteid võib tuua ka “Postimehest”.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.