Ratas: ELi tippametikohtade kandidaadid peavad hästi mõistma Euroopa ees seisvaid väljakutseid

Brüssel, Belgia, 28. mai 2019 – Peaminister Jüri Ratas arutas täna Euroopa Liidu riigipeade ja valitsusjuhtidega Euroopa Parlamendi valimiste tulemusi ning Euroopa Liidu kõrgete ametikohtade täitmise edasist protsessi.

Arutelude tulemusel alustab Ülemkogu eesistuja konsultatsioone Euroopa Parlamendiga. ELi liikmesriikide juhtidel on eesmärk nimetada Ülemkogu eesistuja, Euroopa Komisjoni presidendi ja ka teiste juhtivate ametikohtade kandidaadid juuni ülemkogul.

Peaminister Jüri Ratase sõnul on Euroopa kodanikud andnud parlamendivalimistel oma häälega selge ja tugeva sõnumi, et nad soovivad Euroopa-meelset tulevikku. „Kandidaatide valikul tuleb kindlasti arvestada geograafilist ja demograafilist esindatust. See tähendab, et valiku tegemisel peab olema tagatud ELis nii põhja, lõuna, ida kui ka lääne ning samuti suurte ja väikeste riikide esindatuse tasakaal. Samuti on oluline, et kandidaatide valikul oleks arvestatud soolist tasakaalu,“ lausus peaminister.

„Valikud, mida teeme ELi institutsioonide tulevaste juhtide leidmiseks, peavad aitama kindlustada meie kodanikele paremat tulevikku ja heaolu. Oluline on näiteks ühtse turu arendamine ning seeläbi ka uute töökohtade loomine,“ rõhutas Ratas.

Peaminister lisas, et EL saab jätkata eurooplaste heaolu kasvatamisega kui liit tugevdab oma rolli rahvusvahelise rahu ja julgeoleku tagajana. „Seepärast on tähtis, et kandidaadid mõistaksid hästi kui oluline on julgeolek ning stabiilsus Euroopas ning ka meie naabruses,“ lausus Ratas.

Peaminister Jüri Ratas kohtus ülemkogu eel Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri ja Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tuskiga, et arutada Euroopa Parlamendi valimiste tulemusi, Eesti uue valitsuse plaane ning päevakajalisi teemasid ELis. Peaminister Ratas kinnitas neile, et Eesti valitsus jätkab tugeval Euroopa-meelsel kursil.

3 kommentaari
 1. Kogu 3 aastat ago
  Reply

  EL plaksutab nii toreda Jurka loosungi peale.
  Kas Jurka pole sellele tulnud, et NSVL-i eeskujul oleks ka ESVL-is 2 koda. Ühes oleks hääled võrdeliselt liiduvabariigi kodanikkonnale, teisel liiduvabariigiti eraldi. Kusjuures mingi otsus oleks vastu võetud ainult siis, kui see saab kummagi koja poolthääled. Siis saaks ka väikeliiduvabariigid ennast krokodillide vastu kaitsta ja vastupidi. Kuid oleks üks kindel kesktee tagatud. Siis kaoks ka EN-i omavoli liiduvabariikide suhtes.
  Millegipärast oletan, et Jurkal niipalju aju pole.

 2. Kas nii on ilus? 3 aastat ago
  Reply

  Leidsin vanast õhtulehest artikli ‘kuidas ultranatsionalistlikus Eestis venelasi kiusatakse’. lugesin läbi ja olin pehmelt öeldes hämmingus. miks üks kirjanikuks ennast nimetav Reet Kudu oma rahva suhtes nii alatult käitub? kuulsuse ja raha pärast? või on tegu vaimselt haige inimesega?
  Kudu kohtumisest väliseestlaste ja muude kirjandushuvilistega:
  – Hakatuseks teatab Kudu, et üleöö võttis Eesti riik meie venelastelt kõik õigused, passi ja töö. Oma jutu illustreerimiseks võtab Kudu ära Tengbergeni pastaka – noh, on nüüd hea või?
  – Kudu räägib, et ei taha olla vaikiv kaasosaline kuritöös, mida tema rahvuskaaslased venelaste vastu ühiselt toime panevad. Õhus lendavad täiesti uskumatud väited kuni selleni välja, et vene keele kõnelemise eest võib Eestis trahvi saada.

  • Nii 3 aastat ago

   on ikka ilus! Mõne Я on suurem kui rahva …

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.