Kes millele panustab?

Jüri Ratas

Kes püüab meie ühiskonda kääritada? Kas hapumaiguline ajakirjandus, kes õhutab opositsiooni tulega mängima? Selge on see, et Reformierakond panustab sellele, et EKRE valitsusest välja lüüa ning et siis saaks Reform ise uue koalitsiooni teha.

No on ikka elu siin Eesti riigis! Kuidas küll materdatakse praegust valitsust… Ei mina usu, et Kaja Kallas või mõni teine Reformi-patrioot esindaks Eesti riiki praegu paremini kui Jüri Ratas. See mees on mõistuselt julge ja rahulik; vaatab, kuidas kutsud hauguvad, aga karavan läheb edasi.

Valijaid pole petetud. Valitsema läksid targemad mehed, kes julgesid Eestimaa ohjad enda kätte võtta ja Eestimaad natukenegi raputada selle parandamiseks, mis varem valesti tehtud.

Nii et laske ometi valitsusel tööd teha! Siis on kõigile näha, kes oskab riiki valitseda.

Riina Rossa Viljandist

14 kommentaari
 1. Kuigi 2 aastat ago
  Reply

  praegune võltsvalitsus on nigel nii koosseisu kui ka kavade poolest, kipub ta ajapikku jääma. Sest pidev ründamine ja tänitamine pöörab nooled lärmajate endi vastu. Pealegi on vahepeal 3 kuud munemisaega, mis lärmi tasandab.
  Sügise hakul kõik muidugi jätkub, eriti hakatakse ründama eelarvekava, sest algul lärmati üle olemasoleva ja nüüd on tühjad pihud. Paljud kavad jäävad täitmata ja iga maksutõste häälestab ka rahva võltsvalitsuse vastu. Kuigi ka ründajad ise pole oma lubadustes kainemad olnud, neid aga ei märgata.
  Siiski ma ei usu, et see võltsvalitsus kaua kestab, sest konservantidel endil on vaja sealt minema pääseda. On ju seni esinetud ülimalt lahjalt, nagu pedesotside teisikud lausa,s eda tahetaksegi enne uut valimist maha pesta. Selleks ei piisa aga enam poolest aastat, vaid vaja on 2 aastat vähemalt. Et uus võltsvalitsus taas oma lollustesse upuks.
  Mis elajad aga uue võltsvalitsuse kokku panevad, pole keeruline ennustada. Kas KaKa+JüRa või KaKa+InSa+HeSe. Seega KaKa igal juhul, muidu ei vea välja. HeSe isamaareeturid on alati valmis nagu ka InSa peded.
  Võidaks sellest aga MaHe, sest siis nende mannetus kaob ajahõlma ja nad võivad aastast 2021 uuesti ennast teiste vigade najal üles kiitma hakata.

 2. Elmer Hill 2 aastat ago
  Reply

  Kas vastab tõele, etM.Kõlvart koondab venelasi enda ümber, hävitab Tallinna TV ja siis sööb J.Ratase välja ning loob liidu pasarefi-pede sotsiga?
  Vastake, keskkoomikud!

  • Ei 2 aastat ago

   kuulu küll keskkoomikute sekka, kuid su mõttel on jumet. See on alati olnud kaval käik, et ise pugeda kuskile võimutsema, siis koondada enda ümber omade kaardivägi ja siis hakata lajatama. Hea näide on London, kus mutukaid lasti karjade kaupa sisse, omad kisklesid ja võimu võttis Sadiik Kaan, vist Paakistaanist pärit vanematest sündinud elukas. Tema ju samuti tegutseb mutukate heaks ja põlisbrittide vastu. Laseb viimastel vaid äri ajada, et rahaliselt vee peal püsida. Mutukad peavad ju kellegi arvel parasiiditsema.
   Meil on juba ammu Drang nach Reval toimumas ja idavirukad pole sugugi viimaste seas.
   Nii et eks 3 aasta pärast paista, kas Kimmi veel talutakse või lüiakse ta pukist minema. Valimine ju tulekul ja kui järgitaks seadust, siis keskbande ei saaks enam lisahääli ning jääks alla 50%. Liidus kellegagi olles aga liitlane vaevalt Kimmi enam pooldab. Kuid vabalt võib Tallinnas tekkida ka võimurinne, kuhu keskbandel kohta enam polegi.

  • mnjah 2 aastat ago

   Ei saa aru, miks te arvate, et Ratas on loll kui lauajalg ja mitte millestki aru ei saa. Küllap on tal parem ülevaade kui meil ongi.Ma ei tunne seda Kõlvartit nii palju, aga esmapilgul näib nii, et ta ei ole nii laristava stiiliga kui varasemad linnapead. Eks see TTV neelab palju maksumaksja raha ka ja mulle isiklikult tundub et selles osas võetakse ilmselt midagi ette. Aga et Kõlvart hakkaks Ratase vastu tegutsema, no seda ma küll ei usu. Pigem riskib Kõlvart ise oma mainega ja ammugi mitte ei arva ma, et tema mingi oravate fännaja oleks. Rahunege nüüd maha ja küllap aeg arutust annab, laskem nüüd nii Valitsusel kui ka Tallinna Linnavalitsusel lihtsalt tööd teha. KOV valimisteni on veel aega ja üks on kindel, KE ilmselt enam ainuvõimule ei saa ja selleski pole midagi hirmuäratavat. Minu jaoks on tähtis, et oravad tuleb võimult eemal hoida rahakatest kohtadest ja Tallinn kindlasti seda ka on. Toiduahel on see kõige kõige suurem probleem, aga selleks on aega vaja, et seda natukenegi lõhkuda. Siin riigis ei ole võimalik luuaga vehkima hakata, kõik peab toimuma tasa ja targu. Peamine on see, et kindlasti vahetataks need võtmetegelased välja.

  • Mida 2 aastat ago

   võib Kimm tahta? Panen väikese vandenõu kokku.
   Kimmi eesmärk on hõivata peabandiidi koht keskbandes ja seejärel võltspeaministri koht valitsuses. Vankad ja teised slaavlased kuuletuvad talle meeleldi, eriti kui tema kambas ronivad soojale kohale ka Jaana ja miišad ja diimad, kaunistuseks ka mõni noorem mutt. Kimmil on ka rohkem eeldusi, sest ta on varjatuma loomuga. Ta ei hakka nii kergelt udujuttudega lahmima nagu Jurka või vaenlased. Kui Etkar tagas vaid kuni kolmandiku toetust ja mitte enam just oma isiku tõttu, siis näiliselt pehmem tegelinski võib saavutada rohkemgi. Tähtis polegi niivõrd suur esmatoetajaskond kuivõrd väike esmavastaskond. Kui Etkar oleks hääletanutest saanud poolt:vastu suhteks 1:3, siis Kimm võib saavutada 2:5 või 1:1. Vaja vaid sobivat liitlast. Eestlane kui müüdav rämps läheb ahnusest ja võimujanust kohe õnge. EKRE on hea näide, kuidas ise oma põhimõtted on seni täis pasandanud. Kuid selline eestlaslik müüdavus tulebki tulevastele võimutsejatele kasuks.
   Kas see ka kahjuks tuleb, seda ei tea, sest selline võimuhõive ei toimu mõne aastaga, vaja on ikka paari valimisvahet ja osalist põlvkondade vahetust. Ka on tõsi, et olla Eestis 1. on suurem asi kui Rossija liidus 100. või 10.

 3. Almar 2 aastat ago
  Reply

  Mis ma oskan öelda?…lugege neid kommentaare:

  http://kesknadal.ee/2019/06/12/tiit-terik-pealinlased-voiksid-linnajuhtide-suhtes-olla-moodukalt-noudlikud/#comment-17383

  See intersionistlik maffia, mis Ansipi-Kallase varguste ajal maarahvamaal ametlikult võimul oli on ju ikka praeguse Valitsuse aal enamikus ametkondades võimul ja ei KESK ega EKRE pole väga hiilanud sellega, et tahasid kaasata oma liikmeid ja valijaid laiapõhjaliselt ühiskonnas selle vastu võitlema. Ega neist keegi ei kujuta ju ette, et selle korrumpeerunud ametnike armee saab eest ära ilma, et kaasata oma parteide katte kogunenud poliitilisi miljoneid eurosid selleks, et läbi valijate avaliku ja laiapõhjalise tegevuse selle vastu võidelda.

  Kuna seda KESKI ja EKRE poolt ei toimu, vaid Valitsuse poolt käib väga laiaulatuslik uute võõrvallutajate majutamiseks magalate ja kaubakeskuste ehitus, KESKi ja EKRE häälekandjad räägivad aga vaid peaasjalikult mingis deklaratiivses keeles ja avalikult ei peeta enam ammu ei nende parteide poolt rahastatud rahvaväljaastumisi, ega kutsuta ellu mingeid kohalike kogukondade ühiskondlikke arutlusi, siis sellest EI SAA TEHA MUUD JÄRELDUST kui, et valitsus on orav-röövlitega kokku leppinud ka Eesti poliitika tsüklililuses (nagu USA-s on kogu Ühendriikide teadliku ajaloo jooksul mängitud Vabariiklaste ja Demide ping-pongi, et mingi anastajategi rahvuslus, nagu praegune Trumpil, rääkimata indiaanlaste omast, võimule ligi ei saaks), et 1 perioodi on võimul 1 punt oma tekitatud satelliit-puntidega ja järgneval perioodil 2. Ja tsükkel vaheldub enam-vähem võrdselt, ning asja „kaunistavad” lugematud poliit-MTÜ-d ja amerikaniseeritud usulahud (ammu ristiusku löödud, aga siis Eesti protestantluses „vabamaks” saanud, hinged surnult googollikult oma usku „pööranud” mormoonid, ristmikel liiklust häirivad jehovistid jms), kes teevad anastuslikku peenhäälestust küla ja kogukonna tasandil.

  Ma tahaksin väga, et sellist järeldust ei saaks teha, aga praeguse seisuga lihtsalt ei ole teist võimalust.

  KESKI puhul kinnitab seda asjaolu, et Edgarile pole keegi parteist (14 000 inimesest!) avalikult Kapolt temalt varastatud ca 200 000 eurot KESKi kassaraha, oma füüsilise kohalolekuga (ühiskonnas laiemale avalikkusele teadaoleva piketiga), tagasi nõudnud ja nüüd on „näpud sahtli vahel” enam mitte Kaljulaidi käpikutepaari reklaamitrikikangelasel, vaid juba, end anastajate majandusliku ülemvõimu vastu rahvusoligarhiks pesema hakanud, Tederil. Paar aastat tagasi vähemalt (taotluslikult?) luitunud Egdari näopiltidega (enamasti ilma igasuguste mõtet kandvate plakatiteta) Tallinna Riigiprokuratuuri ees iga kord teatud KESKi ametnike gruppi kokkuajanud Sults on nüüdseks end (kokkuleppeliselt taotluslikult?) vene valijate ees totakaks reklaaminud, et KESKil oleks võimalikult vähem vene valijate seas poolehoidjaid ja ta saaks oravatega vabalt Soros-RAND-NATO-Bilderborgias kokku mängida ja venelaste vastu end ühiskondlikult ja rahvuslikult tegelikult, Kremliga sõja ettevalmistuseks, vastandada.

 4. Almar 2 aastat ago
  Reply

  EKRE puhul aga see, et Prokuratuuril lasti lihtsalt (ilma oma 9000-st liikmest kedagi avalikult kaasamata), oma füüsilise kohalolekuta (ühiskonnas laiemale avalikkusele teadaoleva piketita),
  valmistada ette 26.11.18. „tarandipeksjate” Meelise ja Mardi kriminaalasi ja „teenelisel oraval”, Elmar Vaheril, järjekordselt lihtsalt ignoreerida seda, et Tarandil on küll poliitiline puutumatus, mis aga tähendab sisuliselt seda, et kui ta peaks selle saamise õiguse tasakaaluks talle pandud suurema vastutuseetukaga vabatahtlikult (!) koormunud rahvaesindaja kohustusi ignoreerima, mitte sõita purjus peaga või mitte provotseerida teadlikult oma pikaajaliselt kogunenud õiglast poliitkorruptantide vastast viha väljaelama kogunenud tuhandeid saadiku tööandjaid (ehk tavakodanikke), siis on politseijuhil kohustus taotleda halduskohtult (Riigikohtult?) Tarandilt saadikupuutumatuse kehtetuks tunnistamist nende sigaduste toimepanemise ajaks.

  Peale seda palkas EKRE oma Riigikogu valimiste kandidaadi, Simoni, Mardile ja Meelisele advokaadiks ja ilmselgelt lepiti Tarandiga ka kokku, et ühiskonnale näidatakse teatud etendus (nagu hõberemmelga kohtusaaga oli ettenähtud selleks, et kõiki noori pärishipisid-hiitekaitsjaid trahvide määramisega avalikult ära hirmutada, et nad Reidi tee MRP RailBalticu-pagulasmagala- TalSinki suure ehituse alguse ajaks enam sinna oma nina toppida ei söandaks).

  EKRE nüüdne Riigikogulane, Urmas Espenberg, registreeris küll „tarandipipeksjate” kohtupäeva hommikuks EKRE-poolse meeleavalduse Lubja kohtumaja ette, kuid lasi oma saadikul liikuvast autost kohtupäeval teatada 2-le patrioodist meeleavaldajale, Ivole ja Taimole, et meeleavaldus on tühistatud (loodame, et Espengberg ei teatanud Elmar Vaherile, et sinna tulevaid võimalikke EKRE-lasi võiks ka julmalt väänama hakata, nagu Vaheri „zonderkomando” 27.06.17. Paldiski maanteel remmelga juures mõnuga tegi?) ja tagas sellega olukorra, et ükski kokkuleppimata EKRE-lane ei satuks kohtumaja fuajees toimunud etendusele, kus Tarand oma advokaat Mägiga juba ootasid põnevusega, kuis „Edgariks” trahvida ähvardatud Meelis ja Mart kannavad ette oma repliigid ja vabandavad maarahva SDErasti ees taas väärtusetuks orjarahvaks. See, et Meelis ja Mart ei kandnud ootuses ostuajakirjanikele oma osa väga soravalt ette, annab tunnistust sellest, et nad ei tahtnud seda sisemiselt teha (elementaarne kehakeele tõlgendus ütleb seda teile, kui vatate need uudistes tiražeeritud salvestised üle). Isegi Simonil tuli seal ühel hetkel pähe, et ta advokaadi kutserefleks ei luba tal kaamerate ees nii lolli olukorda jääda ja ta lihtsalt kalpsas kuhugile ära, kuigi elementaarne advokaadi ülesanne on niisuguses olukorras oma kliendi juttu hoolega jälgida, registreerida ja vajadusel kohe sekkuda ning oma füüsilise ligiolekuga klienti kaitsta.

  Nagu aru saada võib ei oleks Mardil ja Meelisel olnud mingit mõtet nõustuda Tarandi eest vabandama ilma, et EKRE esmalt lõi neile asjast teadvalt vale ettekujutuse, et nad kaitsevad neid selleni, kui ühiskond saab kasvõi Eesti (massooni)kohtu selge signaali, et ükski SDEmokrast maarahvuslaste ausale kurjale protestile oma reeturlikku irvet naitama tulla ei saa, Kuna aga lõppnäidend kujunes selliseks, nagu ta preguseks on, siis Meelis ja Mart võeti ilmselgelt selle „konksu otsa”, et neile lubati 2000 eurot (midaiganes, kas kohtuvälise kokkuleppe saavutamise eest riiklikule lepitajale makstavat või seniste kohtukulude) raha EKRE poolt kinni maksta, kuid nad ei adunud kahjuks seda et EKRE on seadnud nad sellega endile, kogu maarahva rahvusuhkuse kandjatena, solki pähe tõmbama, nagu seda lollide ja/või korrumpeerunud remmelgakaitsjate puhul tehti.

  https://www.ohtuleht.ee/944966/ekre-loobub-indrek-tarandi-asjas-prokuratuuriga-vaidlemisest

  IRL ilmselgelt ei oma seni avalikkuse ees mingit eesmärkigi käesolevas stiilis valitsemistava muuta, sest nende ja SDErastide võimu tagala on ju ka otsapidi Laari-Partsi-Heleniuse-Kallase-Sorose-Hodorkovski-Guterrese-Junkeri-Merkeli- seltskonnas.

  Kui ma kellegi arust tema jõuku siin kuidagi teenimatult sarjasin, siis sellepärast, et niisuguse pildi te just avalikkusele jätate ja et te pole toetanud avalikult taotlust Kadrioru käpiku käest Jääkeldri võtmed ära võtta ja seal vähemalt 2 korda nädalas, oma maarahva kultuuri taasleidnud kogukondadega, ühiskondliku perspektiivi avalikke arutlusi teemade kaupa pidada.

  • EKRE 2 aastat ago

   võtab üha rohkem pugeja võrdkuju ilmet.

 5. Ott 2 aastat ago
  Reply

  See on naeruväärne ja alatu mida Reformierakond teeb et võimule saada. Laimule, vihavaenu õhutamisele, tublidele inimestele valesüüdistuste otsimisele, nende eludes urgitsemisele on lisandunud veel alatu tegevus mis segab teiste tööd. Rõivase ja Ansipi valitsuste ajal vaesus aina kasvas ja nad oskasid viia meie elatustaseme viimaste hulka. Ei meenu ühtegi õiget tegu mida nad oleksid teinud. Ega nad pole hääli saanudki töötulemuste eest. Terve seltskond töötab Reformierakonna tagatoas kus saadakse palka tublidele inimestele valesüüdistuste koostamise eest. Seal ollaks ka varjul sest sinna seadusekäsi ei ulatu. Peavoolumeedia võimendab nende alatut tegevust ja ei kirjuta midagi sellest mis tegelikult toimub. Meie riik ja rahvas ei kannataks veel ühte reformistlikku valitsust välja.

 6. Jah 2 aastat ago
  Reply

  Eks igal erakonnal on omad puudused.Muidugi on Keskerakond parim nenbe seast sest neil on peamine meie rahva elatustaseme tõstmine mida eelmised valitsused viisid viimaste hulka. Isamaal on minu arvates tähtsamrelvastumine ja meie riigi kaitse ehkki keegi ei kavatse meid rünnata ja ega ükski riik ei läheks Venemaa vastu sõtta ka ohu korral. Hea läbisaamine naabriga on kindel rahu pant. Ekrelased on kasutanud räigeid sõnu mõnede rahvuste suhtes aga arvan et see oli trikk hääli saada vihkajatelt, muus osas on nad tublid ja palju etemad kui reformierakondlased. Mina tahaks et see koalitsioon püsiks ja et neid ei segataks. Kui poleks Reformierakonda oleks meie elu palju parem, sõbralikum ja edukam. Mitte ühtegi positiivset lauset ei saa ma selle erakonna kohta öelda.

 7. Jane-Ele Sitaott 2 aastat ago
  Reply

  Olen jah loll

 8. Ratas teeb suure vea. 2 aastat ago
  Reply

  Siiani maksis kinni meedia poolehoiu reformikad ja nüüd ratas tahab sulgeda Tallinna TTV ning valmis rahastama meediat, et need laulaksid Rattale sobivat laulu. Muidugi tuleb kaotada samal eesmärgil ajaleht Pealinn. Ratas ei ole aus. Reetur koos oma jüngritega. Aeg tasub neile valusalt kätte. Meie trahvas ei ole enam see kes kümme aastat tagasi. Ei ole kaugel aeg kui inimesed kaigastega tänaval.
  Meil ei jää muud üle kui loota EKRE-le.

  • Almar 2 aastat ago

   Aga mine küsi Helmede või teiste EKRE juhtliikmete käest,

   miks nad ei nõua Eesti rahvalt ESM-i Ligi+Riigikogu poolt 5 aastaga röövitud 14,25 miljardit eurot (avalikeesti.ee , nr 3, lk 6, alumised read, prof. Träss, keda Eesti valitsus pole millegipärast julgenud laimamise eest kohtusse anda) tagasi, ei nõua seega, et igale Eesti inimesele trükitaks ja jagataks kätte see 10 000 eurot (andsin selle jm nõudmised Põlluaasale juba enne valitsusläbirääkimiste lõppu, aga 14.05.2017. ei saanudki ma talt selget vastust, kas ta jagas need paberid valitsusläbirääkijatele laiali, kuigi küsisin seda talt tol õhtul Patarei tagumise värava juures otse ning Meelis Kaldalu, Ain ja surnud Nutt olid tunnistajateks),

   miks piir pole pagulastele seni füüsiliselt kinni pandud ja miks Tallinnas on iga 80. vastutulev nägi neeger, kuigi valitsusleppesse sai punkt, et selle jaoks luuakse politsei juurde eraldi üksus,

   miks nende koalitsioonipartner ehitab süüdinatult MRP (laia)Reidi teed+TalSinkit+Rail Balticut
   Taliinnasse ja ümbrusesse mingeid magalaid, laseb Rattal Ühistupanga Coop juudi kommertspanka kaaperdada ja sellistest anastajapankadest raske ruutmeetrihinnaga hüpoteeklaene nende magalate ostuks võtta jne jne ?

   Kas eesti rahvas peabki olema nüüd nii loll eurojuudi rahvas, et on nõus niisugusi asju kasvõi 4 aastat kannatama ja EKRE-t ja KESK-i vaid taga kiitma, kuigi eeolkirjeldatud tegevused on vaba (Eesti) maarahvast sama demograafiliselt tapvad, kui oli suurvargus oravate ajal?

 9. maali maalt 2 aastat ago
  Reply

  Ma alati imestan, kui inimesed niisama lahmivad ja ajavad suust mingit jura välja, millel pole mingit alust, kasutamata oma ajusid. Kogu aeg tahetakse midagi halba öelda. Esiteks, ei taha Ratas TTV-d kinni panna. TTV on isemajandav ja linna toetusel. Kõik sõltub sellest, kuidas osatakse ennast müüa ja ära majandada. Miks T.Lepale, suurte kogemustega TV juhile, provotseeriti mingi suvaline jama kaela, nagu ka Savisaarele? Sest liiga palju räägiti tõtt, mis ei meeldinud meie establishmendile, kes juba ammu ei taha teada, kui vaene on Eestimaa elanik, kellest suurem osa ei tea, kuidas ots-otsaga kuu lõpuks välja vedada. President ütleb küll, et SÕNA ON VABA, aga see on ainult temal. Välismeedia juba ammu kirjutab, et Balti riigid on USA üks osariikidest, küll aga väga vaene osariik. Meid müüs maha erakond ISAMAA ja siiani see kokku kuivav erakond säilitab oma avalik-õiguslikud kõrged positsioonid riigi juhtimises. Me oleme näiliselt küll vabad, aga teejuhid on ikkagi ookeani taga, sest keegi teenib sellega suuri rahasid, et Läänemeri oleks võõraste käes.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.