Ratas: valitsus ei toeta Eesti lahkumist ENPA-st

FOTO: MIHKEL MARIPUU/SCANPIX

Eesti peab Euroopa Nõukogu Parlamentaarses Assamblees (ENPA) leidma sarnaselt mõtlevaid partnereid, ENPA-st lahkumist valitsus ei toeta, ütles peaminister Jüri Ratas.

Kommenteerides Vene delegatsiooni volituste täielikku taastamist ENPA-s, ütles peaminister neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil, et ENPA otsus ei olnud ühelt poolt väga üllatav, kuid teisalt pettumus. Ta nentis, et põhjused, miks Venemaa volitused peatati, “ei ole ära langenud.”

Ratase sõnul peab Eesti leidma ENPA-s sarnaselt mõtlevaid partnereid.

“See, et Eesti täiesti välja läheks ja dialoogi lõpetaks, ei ole hetkel valitsuse toetust saamas,” sõnas Ratas.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees, siseminister Mart Helme avaldas neljapäeval arvamust, et pärast Vene delegatsiooni volituste täielikku taastamist ENPA-s tuleks lõpetada Eesti maksumaksja raha kulutamine selle organisatsiooni liikmemaksuks.

Helme nentis valitsuse pressikonverentsil, et välispoliitikas ei saa käituda nii tulipäiselt, kui seda saab üks erakond ning ta teab, et teised valitsusse kuuluvad erakonnad ettepanekut ei toeta.

Helme sõnas, et Prantsusmaa Rahvusliidu juhti Marine Le Peni ning Itaalia asepeaministrit Matteo Salvinit on nimetatud Venemaa presidendi Vladimir Putini sõpradeks.  “Mida me nüüd näeme?” küsis Helme, kelle hinnangul näitas Venemaa delegatsiooni taastamine, et suurem osa EL-i väliministreid ja ja valitsusjuhte on Putini sõbrad.

EKRE esimehe sõnul on tema erakonna seisukoht on väga selge: Eesti peab eristuma “äri nagu äri ikka” põhimõttest. “Keegi peab otsa lahti tegema”, ütles Helme.

BNS

11 kommentaari
 1. Kui 2 aastat ago
  Reply

  Voova ei luba, siis loomulikult ei saa tema vastu astuda. Koostööleping ju kohustab ustav olema.

 2. On 2 aastat ago
  Reply

  ju selge et kui Brüsseli ninemehed ehk meie peremehed kiidavad vankade ründed ja vallutused heaks, siis peab seda tegema ka meie taldulakkuv otsustuvõimetu rahvavaenulik ja riikidevahelist õigust eitav võltsvalitsus. Et mõned vassistid meist selle heakskiidu vastu hääletasid, jäetakse meelde ning võetakse tulevikus arvesse.

 3. Ele 2 aastat ago
  Reply

  Helme venemaa-vastane hoiak on alatu, häbiväärne ja absurdne.Üks põhjus selliseks käitumiseks on kahtlemata selles et ta ei saa jätta Venemaa-vastast tegevust kuna enamus valijaid andsid oma hääled neile just Venemaa-vastase tegevuse kiituseks. Ainult et need vihapursked Venemaa aadressil on mõttetud mitte midagi sellest ei muutu ja Venemaaga hea läbisaamine on meile väga kasulik igas mõttes. Venemaa valitsus on meie suhtes väga kannatlik ja soovib meiega hästi läbi saada. Praegune Venemaa pole meile midagi halba teinud. Euroopa Nõukogus tehti õige otsus ja sellest on kasu kõigile.

  • Väga 2 aastat ago

   õige! Peame iga kallaletunginu ees pugema ja tema massimõrvad ja vallutused heaks kiitma. добро пожаловать, товарищ Путин! Эле ждёт тебя!

 4. Jane 2 aastat ago
  Reply

  Kas me kiidame heaks Venemaa valitsuse tegevuse või mitte sellest ei muutu midagi. Need vihapursked on kohatud, labased ja lubamatud. Praegune Venemaa pole meile midagi halba teinud ja käitub meie suhtes sõbralikult, kannatlikult. Venemaal suhtutakse kõigisse rahvustesse hästi. Eks EKRE on saanudki nii mõnedki hääled alaväärtuslikelt ja teisi vihkavatelt inimestelt kellel pole tähtis meie inimeste elatustase ja vähemalt viisakas suhtumine teistesse rahvustesse. Venemaal pole vaatamata meiepoolsele vihavaenule keegi ühtegi halba sõna öelnud eestlaste kohta ja Venemaal elavad eestlased on rahul oma eluga. Nad käivad eestikeelses kirikus ja Peterburis on ülikoolis isegi eestikeelne osakond. Vene intelligents on kõrgel tasemel ja ei vasta meiepoolsetele vihapursetele samaga.

  • Kui 2 aastat ago

   vankad meid enam ei silita, siis ON HILJA nutta!

 5. Ott 2 aastat ago
  Reply

  Ei peagi toetama sest põhjust pole. Küll ikka on Keskerakonnal raske tööd teha. Liit Reformierakonnaga oleks olnud võimatu sest nad on keskerakondlasi nii palju laimanud ja viisid meie elatustaseme viimaste hulka. Ekrelased kisavad Venemaa-vastaseid loosungeid ehkki praegune Venemaa pole meile midagi halba teinud. Isamaalased on muutunud küll viisakaks ja vaikseks arvatavasti tänu oma toredale esimehele. Aga nende põhiline tegevus on ikkagi relvastumine kuigi keegi ei kavatse meid rünnata. Sotsid pole labased ja käituvad viisakalt kuid mitte alati ma ei mõista neid Kuid Keskerakonna kaaslasteks sobiksid nad kõige paremini. Kuid pole teist sellist erakonda nagu on Keskerakond kelle põhiliseks eesmärgiks on olnud alati meie inimeste heaolu saavutamine. Kuid neid segatakse kogu aeg.

  • Troika 2 aastat ago

   Ele-Jane-Ott on rääkinud! Ainult keskbande on hea, teised aga sitakeerutajad. On suur kunst sitast saia teha aga Jurka on meisterlik pagar!

 6. maali maalt 2 aastat ago
  Reply

  Mind paneb üldse imestama eestlaste nina toppimine teiste probleemidesse, kui omal probleemid puuduvad. Venelased olid ENPA-s kõige suuremad osaku maksjad. Ma leian ka, et miks ta peaks ühte mõttetult loodud instantsi raha maksma, kui sul suu on teibitud ja nühid seal ainult püksitagumikku. Ega sellest ENPA-st suurt midagi ei olene, on vaid oma emotsioonide väljakarjumise koht. Need Venemaale määratud sanktsioone täitsid ainult pisikesed riigikesed s.t. Balti riigid. Suured riigid kõik rõõmsalt tegid venelastega miljardilisi kaubalepinguid. Lahkusid sessioonilt ju need riigid, kes on nn USA tagumiku pühkijad. Seal esines esikarjujana Ukraina oligarhi võsuke Gontšarenko. Mäletan selle noorsandi nägu 2014a. Euronewsi saatest Odessas toimunud 150 a/ü tegelaste sissepõletamisest, kus ta oli peategelane. Ta peaks ammu trellide taga istuma. Krimm on alates Katariina ajast peale Vene-Türgi sõda olnud Venemaa oma. 1956a., kui hoholl Nikita sai Kremlis troonile, ta leidis, et Ukraina saaks turismiga head raha teenida Krimmiga. Pärast oli Kremlis hoholl Ljonja ja ega siis ka midagi ei muutunud. President Kutšma tahtis Krimmi tagastada Venemaale seal valitseva raske majandusolukorra pärast. Kui võimule tuli USA haridusega Juštenko, siis leiti, et Krimm on väga hea USA baaside asukoht. Ukraina sai miljardilisi rahasüste USA-lt. Sel juhul oleks Musta mere akvatoorium täielikult kuulunud USA-le. Kuna Krimmis oli tegelikult põhiliselt venelastest elanikkond, siis järgnev on teile tuttav. Ukraina nimetab seda küll agressiooniks. Kui aga seda sõna lahti mõtestada, siis selle ,,agressiooni,, tagajärjel ei saanud keegi surma. Mõned riigid on aga nii väikese ajumahuga, et ei suuda seda omaks võtta.

  • to ajupestud maali maalt 2 aastat ago

   Mõned simmid on aga nii väikese ajumahuga, et ei suuda seda omaks võtta.

  • Maalike 2 aastat ago

   jaurab nagu Õudukas. Vahel ongi selline tunne, et Õudukas ise on siin oma punast sitta pildumas.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.