Fabritseeritud süüdistus Kadri Simsoni vastu kukkus läbi

Ei saanud ei peavoolumeedia ega Reformierakond lõplikult halvustada Kadri Simsonit. Eriti ei meeldinud Keskerakonna otsus pakkuda Kadri Simsonit kõrgele ametikohale Euroopa Liidus. Polnud kusagilt kinni haarata, ja siis äkki mindi tema elukaaslase Teet Soormi juba tüütuseni käiatud HKScani-juhtumi juurde. Nõuti soomlaste poolt ju miljoneid ja muudkui korrutati  Simsoni–Soormi eraelu ümber.

Meenutame, et Soome emafirmas võeti 2016. aastal kirbule Eesti üksuse eksjuhi Teet Soormi ning tütarfirma Rakvere Farmid juhi Mati Tuvi oletatavalt kõrvalisi teid mööda käinud kopsakad boonuslepingud ning tandemi sõprade-sugulaste firmade võrgustik lihatööstuse äripartnerite hulgas. HKScan näitas tõelisi jõuvõtteid. Kogu juhtkond vahetati välja, soomlased tõid nendepoolse hea mainega Anne Mere peakontorist Eestisse asja klaarima. Õige peagi esitati prokuratuuri ka kuriteoteade, tekitati kahtlustus suureulatuslikus omastamises ja rahapesus.

Rakvere Lihatööstuses oli samal ajal suur streik, sest tapatsehhi töölised ei suutnud jalul seista pikki vahetusi, ja palga osas nööris Anne Mere neid üsna julmalt. Soomes tundus uskumatu, et ülbelt käitunud uus juht ei soovinud ametiühinguga suhelda. See oli ennekuulmatu juhtum ja streigilaine kandus üle lahe.

Nüüd teame, et suur kära miljonite kõrvaldamisest ning kriminaalasi visises ja kuivas lõpuks kokku. Lihatööstus loobus miljonihagidest, ja see on rohkem kui arusaamatu. Enne seda oli Lihatööstus nõudnud neilt üle 4,8 miljoni euro.

Sellise etenduse järel väidetavate „pahategijatega“ lihtsalt äraleppimine ja kõikidest nõuetest taganemine tekitab tavainimestes hämmingut. Ilmselt esitas Kadri Simsoni elukaaslane vettpidavad lepingud Soome emafirmaga, mis oligi kohtuasja lõpetamise aluseks. Miks aga HKScan küttis üles julma süüdistuse? Kas ka siin võis olla mängus mõni meie vastaspartei?

Mitmesuguste Keskerakonna jaoks positiivse lahenduse saanud kriminaalasjade kõrval lõpetas prokuratuur juuni lõpus ka Keskerakonna tipp-poliitiku Kadri Simsoni elukaaslase Teet Soormi kriminaalasja. Alles märtsis kirjutas „Äripäev“ anonüümsele allikale toetudes, et Soormi ja Tuvi kriminaalasja uurimist juhtinud prokurör Stella Veberil oli aasta algul süüdistus kohtusse saatmiseks valmis, kuid asi võeti temalt ära ja peaprokurör Lavly Perling otsustas kohtussesaatmisega oodata.

Veber pani prokuröriameti maha. Selle üle võtnud prokurör Martin Tuulik jõudis järeldusele, et kuriteoteates esitatud info ei leidnud kinnitust.

Järjekordne fabritseeritud süüdistus Kadri Simsoni vastu läbi elukaaslase kukkus haledalt sohu.

21 kommentaari
 1. mida siin imestada? 3 aastat ago
  Reply

  Oleks Savisaar tervisega lõpuni kohtus käinud, oleks samuti õigeks mõistetud.
  Soomlaste nahaalsus on piiritu siinmail. Topivad taskusse, mis võimaline.
  Oma kodus ei julge piuksugi teha. Siin muidugi laamendavad.
  Hea, et õigus võitis.
  Aga mis hinnaga tervisele?

  • hullem veel 3 aastat ago

   Poisid võeti tööle tagasi. Nüüd võivad ka riigile kahjunõude esitada.
   Vaene Perling, ei nii sa küll enam ametis püsi!

  • to: mida siin imestada? 3 aastat ago

   “Oleks Savisaar tervisega lõpuni kohtus käinud, oleks samuti õigeks mõistetud.”
   Selline väide on rumaluse tipp. Hea väitja, juhul kui etkaril oleks olnud veidikenegi aumehe “olematut” julgust, siis ta läheks kohtusse ja tõestaks oma olematut “õigust”. Paraku tegelane põgenes haledalt oma tervisega susserdades õigluse mõistmise eest. Laske sel “prillikivil” olla, kõik tema “targad” kiunatused ei muuda enam midagi.

  • Töölisklassi armastuse vastu? 3 aastat ago

   Ainult vaenulik inimene võib niimoodi Savisaarest kirjutada. Inimene, kes andis Eestile vabaduse ja juhtis riiki ausalt ja õiglaselt, vajab ikkagi austust. Kas kõik saisid aru?

 2. see on ikka nõme küll 3 aastat ago
  Reply

  Rakvere lihalõikajad streikisid. Ametiühing jäi nõrgaks.
  Kas meil ikka on vaja neid sommide sabarakke?
  Teet Soorm oleks ikka õige juht!

 3. imeline peaprokurör 3 aastat ago
  Reply

  Susserdati Savisaarega. Asi läks lõhki.
  Kas vihast Keskerakonna vastu võeti siis Kadri ette?
  Ja jälle kukkus kõik kuu pääle!
  Kas see ongi prokuratuuri töö kvaliteet?
  Vaja panna pead veerema, ehk uued pead kohale veeretada.

 4. soomlaste omavoli 3 aastat ago
  Reply

  Selliseid suuri boonuseid Soomes ei ole lubatud. On vaid paar miljonit eurot ühe juhi kohta, kui ta ametist lahkub. Sellest muidugi peab ta andma andamit omanikele.
  Siin riigis on aga julmem elu.
  Eesti Energia boss saab 18 000 eurot palka kuus. Lisaks palju muid lõbusid.
  Saamatu Omniva jääb vaid tuhandega alla.
  Lahkumisel saavad oi, oi kui palju veel lisaks terve aasta jooksul.

 5. mnjah 3 aastat ago
  Reply

  millegipärast susisevad need kohtuasjad nüüd järgemööda õhust tühjaks. Paratamatult tekib küsimus, kas meie õiguskaitse organid on ikka olnud apoliitilised. Et meedias inimesi jalge alla trambitakse kahtlustuste pealt, see ju ammu selge, aga müstika minu jaoks on see, et meie kurikuulsas peavoolumeedias ei näe südantlõhestavaid pealkirju sellest…kuidas see kõik võimalik on???? Kusagil mingi nupuke ilmub, lõpetati kohtuasi ja et mehed saavad uue võimaluse ja ONGI KÕIK. Ei mingit hüsteeriat ega jalustrabavaid pealkirju. Ja ikka on inimesi(valijaid), kes ihkavad kõige selle korraldajaid võimule tagasi. Simsonile tunnen kaasa, sest Reform teeb kõik selleks ja vahendeid ei vali, et Ansipist saaks sügisel volinik ja Rõivas tema asemel Europarlamenti. Ja kui Helmed ka vahetpidamata mõlisevad ja tegelevad kõige muuga, mitte valitsemisega ja probleemide lahendamisega, siis on truu peavoolumeedia toel kõik võimalik. Ei võida sellest EKRE, ega ka Ratas. Lõpetage see komejandi mängimine ja tehke tööd. Helmed………….te olete Valitsuse liikmed ja mitte ainult Ratas ei pea seda Valitsust koos hoidma, vaid see on ka teie ülesanne. Ärge mõlisege nii palju, teil on kaotada kõige enam. Oma 51% näete vaid und järgmistel valimistel. Mina tahan et see Valitsus olek positsioonilt keskel, mis arvestaks nii konservatiivse kui ka Keskerakonna hoiakutega. Siin käib ainult üks tõmblemine ja Helmed teevad seda meelega, aga ei taipa, et sellega õõnestatakse oma jalgealust. Miks on vaja Helmel (siseminister) saata Suurbritannia uuele peaministrile mingeid kahtlase väärtusega sõnumeid. Mis see sinu asi on, sa pole peaminister? Täielik ämber Helme poolt , mille ajakirjandus jälle üles korjas ja mida Ratas kommenteerima peab. Ratas muideks sai eelmise Briti peaministriga väga hästi läbi, kes on ka konservatiiv. Millal Helme õpib kõigiga normaalselt suhtlema?

 6. Anne palus andeks 3 aastat ago
  Reply

  HKScaniga kohut käinud eksjuhid Teet Soorm ja Mati Tuvi asusid esmaspäevast juhtima Saimre Agro Gruppi ning alates reedest on nad ka Saimre Seakasvatuse OÜ juhatuses.
  Postimees kirjutas nädal tagasi, et HKScan Estonia juht Anne Mere ei välista koostööd Soormi ja Tuviga seotud ettevõtetega.

 7. Pask 3 aastat ago
  Reply

  Ainult lollakas inimene võib kirjutada, et Savisaar andis Eestile vabaduse ja juhtis riiki ausalt ja õiglaselt…
  Kas said aru, debiilik?

 8. kadri puhkab 3 aastat ago
  Reply

  Poliitik Kadri Simson: armastan puhata veekogu lähedal, sest suvel peab saama ujuda |

 9. Ah soo 3 aastat ago
  Reply

  See kes nimetab end Pasaks onfi seda nime väärt sest ta kirjutab vaid lollusi.

 10. Jah 3 aastat ago
  Reply

  Tore et K.Simsoni elukaaslane õigeks mõisteti. Seega on loota et õigusmõitmises on toimunud positiivne pööre ja ei olda enam Reformierakonna suuvoodrid. Muidu oli Reformierakond haaranud enda kätte õigusmõistmise ja peavoolumeedia kes aitasid neil laimata ja valesüüdistusi koostada ausate inimeste suhtes ilma karistuseta.

 11. Pask 3 aastat ago
  Reply

  …Pask kirjutab lollusi… Soo, lollus on siis see, et ei kiideta kaasa “vabastaja” Burezini väljamõeldud vägitegudele, ei kiideta Volodja “Karlik” Puutini rahuarmastavale poliitikale, ei kiideta kaasa endiste partorgide räuskamisele?
  Ma tunnen kaasa neile indiviididele, kel unistuseks oma pilt autahvlil, puhvaika seljas, hiiglaslik mutrivõti käes, treipingi kõrval seismas. tegelikkuse aga seda ei saa olla, sest need siin idiootsusi kribavad kretiinid pole päevagi tööd teinud! Soojad ametikohad kabinettides on saadud vastavalt keele pikkusele, millega juhtkretiinide muna lakuti. Ja lakutakse edasi, sest kes ikka tahab oma õdusa kabineti mõnusast tugitoolist lahkuda. Ja kommide kirjutamine pole samuti kontimurdev töö…
  Aga varsti saab Pasaerakonna, Bolzevistliku Helmede Bande ja Isamaareeturite kolmikkooslus nii-kui nii läbi, sest igal lollusel on piir ja loodus ise seab sellele värdkooslusele omad piirid.

 12. lihtsamast lihtsam 3 aastat ago
  Reply

  Perlingi tool väriseb!
  Siit ka lõpuks inimeselikud kohtuotsused.
  Aga hiljaks jäi…
  Helme paneb päid veerema!

 13. lavli laul saab lauldud 3 aastat ago
  Reply

  Pole loomulik, et prokuratuuri juht on juba teises abielus KAPO kõrge ametnikuga.
  Nii on ju imelihtne süüdistada ja kinni toppida. Täita 17 aastat kestnud Reformi jäika omavoli!
  Nüüd oleks vaja ka Kuusik õigeks mõista ja ministriks tagasi kutsuda.
  Aga Lavlit me enam ei pane ametisse.
  Tema parimad kaastöölised on juba lahkunud.
  Ise, sisepingete pärast.

 14. prokuuurast 3 aastat ago
  Reply

  See prokuratuuri rahvusloomaks määratud hallivatimees on sama palju rahvusloom, kui ametisse määratud kerstident on Eesti president.

 15. Jane-Ele Sitaott 3 aastat ago
  Reply

  öike, Arnold Rüütel presidentiks, tema suur vapatusvöitleja, noor helme kohtunikuks ja timukaks, köikil pea maha. Ja esti elu akkab heasti likuma.

 16. rahvas ei pole enam loll 3 aastat ago
  Reply

  See aeg on möödas, kus suumulk kinni hoiti.
  On selge, et selline reformierakonna prokuratuur ja politsei ei kõlba kusagile.
  See ongi lähisugulaste vahelise paaritumise kurb tulemus. Siin maamunal.
  Aitab!
  Ekre loob uue dimensiooni.

  • allikas uued uudised 3 aastat ago

   Ninnutamise ja nännutamise aeg hakkab otsa saama. Aeg ongi rääkida otse ja vajadusel karmilt. Las solvuvad ja minestavad, sest ega päris reaaalsesse maailma jõudmine ei peagi kergelt tulema. Aga ükskord peavad ka kutselised solvujad-lumehelbekesed võltsvagaduse maskist loobuma ja tunnistama reaalsust, sealhulgas ka karmi reaalsust ja hakkama probleemidest rääkima, neist otse rääkima, olgu teema nii ebamugav kui tahes.

 17. korja kapitali ja kutsume koju! 3 aastat ago
  Reply

  Mine Kadri Burselly ja varsti on valimised. Paar aastat vaid veel…
  Pane ennast valmis, sest siis valime Sind meie presidendiks!
  Aitab määratud mamslist, kes meid vaid maailmale mustab!

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.