Mölder: erakorralise pensionitõusuta ei tule ka teise samba reformi

TÕNIS MÖLDER. FOTO: GEORG KÕRRE/SCANPIX

Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Tõnis Mölder avaldas kahetsust, et Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder seisab vastu erakorralise pensionitõusu plaanile ning leiab, et selle otsuseta takerdub ka teise pensionisamba muutmise arutelu riigikogus. 

„Erakorraline pensionitõus on vaja kiiresti ära teha. Selles küsimuses ei saa olla venitamist või  mingisugust teisiti mõtlemist,“ ütles Mölder. „Juhul kui aga sellele asutakse vastu seisma või venitama, siis takerdub paratamatult ka teise pensionisamba muutmise arutelu riigikogus. Kui räägime pensionist, siis esmajärjekorras tuleb tõsta tänaste eakate igapäevast toimetulekut.“

Keskerakonna eesmärk on seista oma valijate huvide eest ning soovime tõsta pensionite baasosa juba lähiajal, samas arvestades riigi eelarvelisi võimalusi. Ühe lisatuluallikana ongi võimalik kasutada teise pensionisambast vabanevat raha.

Mölderi sõnul põimuvad erakorraline pensionitõus ning Iteise samba muutmine igal juhul. „Mõistlik oleks teise sambasse suunatud ning sealt vabanevat riigi raha kasutada just eakate hüvanguks. Vaatamata headele majandusnäitajatele elab enamus eakatest jätkuvalt kitsikuses. Tänane vanaduspension ei ole suutnud hindade tõusuga sammu pidada, mistõttu peame seda järele aitama. Läheme erakorralise pensionitõusuga edasi, nagu kokku lepitud,“ sõnas Mölder.

„Keskerakond andis riigikogu valimiste eel välja suure lubaduse viia ellu erakorraline pensionitõus. Selle lubaduse me ka täidame,“ rõhutas sotsiaalkomisjoni juht Tõnis Mölder.

BNS

5 kommentaari
 1. õige jutt hr.Mölder 3 aastat ago
  Reply

  MITTE AINULT TÕUSVATES HINDADES POLE ASI ! VAID RUMALATES NÕUDMISTES JA KOORMISTES MIS KEHTESTATUD VÄIKESE VANADUSPENSIONIGA ÜKSIKUTELE EAKATELE VÕRDSELT NOORE ,TERVE ELUJÕULISE
  VALGEKRAE VÕI SINIKRAEGA – KOMMUNAALID JUBA NIIGI KOLEDAD, KÜTE SELGE RÕÕVIMINE, OLGU PUUD,PELLETID VÕI TSENTRAAL ,NO OLI VAJA VEEL RENOVEERIMISKULUD KAELA LAJATADA???
  ET RIIK KOMPENSEERIVAT MINGIL MÄÄRAL REMONTE ?! – NO POLE MÄRGANUD, ET SANIT.REMONTI OLEKS KOMPENS., ELAN KORTERIS KUS PABERTAPEEDID 40 a VANAD! JNE. RAHANATUKE MIS OLI, KULUTASIN VANNITOA JA WC KASUTUSKÕLBLIKUKS MUUTMISELE= TEKITASIN PESEMISVÕIMALUSE TAGASI.
  ET NORMIPINNA ALUSEL AIDATAVAT…AGA KUIDAS MA SEDA PINDA NORMI SUURUSEKS TEEN- KÄÄRIDEGA LÕIKAN? MÜÜA EI SAA,ET UUS ELUASE OSTA, SEST KOHALIKUD SUURNIKUD ON HINNAD AINUOKSJONITEL NII ALLA LÖÖNUD, ET SEDA VIGA EI SAA KURATKI PARANDADA. SEE OMAKORDA TÄHENDAB ET NEMAD NEED KA KÄTTE SAAVAD JÄLLE JA EAKAS JÄÄB SUNNISMAISEKS:
  TOIMETULEKURAHA 150.-Eur POLE VANADUSPENSION STAAZIGA!!!
  VJA ON IGA KUU SUHKRUTESTEREID /ähvardab 2.diabeet,aga veel ei ole ja muidu ei saa/ 20.-eur, B vit. metüülit.kompl. 25.-eur, omega 3 ilma vitam. 15-39 eur, Mg tsitraati, 15 eur /tegelt tauraati ka aga seda meil pole/silmatilku ilma konserv. 17.-eur, veel üht pastat,mida pole sobilik mainida, C vit 6-15 eur /tegelt peaks talvekirsist tehtut ostma mis 3x kallim/ uut vererõhuaparaati/need alailma valed ja ebakvalitteetsed/
  kvaliteetseid vitamiine ka oleks vaja,aga siis peab kõik läbi proovima, sest seni kogetud teevad rõhukriisi.
  E,D,K,beetakaroteen /viimane 15 eur/ vaja ka mineraale, räni, boor jt. sest ilma luud ei taastu. +omad rohud ja hügieenitarbed.
  PRILLE POLE SIIANI JA HAMBAID EI SAA KUNAGI. KÖNDID SAAB EHK PIKA AJA JA SUURE HÄDAGA VÄLJA.
  EGAS MA NALJAPRAST TOIDULISANDEID VÕTA. SANDIKS VÕI PIMEDAKS JÄÄN; LÄHEB ROHKEM RIIGIL RAHA JU! DEPRESS. JA STRESS IGAPÄEVASED KÜLALISED. ÜKS HIRM AJAB TEIST TAGA, SEST RAHATA SAA MIDAGI TEHA.JA SIIS TULEB AHASTUS.
  ARVUTAGE KOKKU, HÄRRASED, KUI SUUR PEAKS PENSION OLEMA TEGELT JA MIS MA NEIST ASJUST OSTA SAAN VÕI SAAMA HAKKAN, KOORMISTEST KANDA JÕUAN. JA SIIS ARVUTAGE MÕTTETUD EHITUSED, SÕJAKULUD jms.

 2. Tõnis 3 aastat ago
  Reply

  näitab ennast kui ülimalt ajuvaba ametnikku. Sest ta ei taipa, et kui surmaeelikutele kehtestada eelarvest kindel osa, siis see käib elatustasemega ühte sammu ning selle üle pole enam vaja vaielda ega kasumit lõigata. Viimast Ajuvaba-Tõnis vist kardabki. Kui kehtestada abirahadeks 40% eelarvest, saaks kohe pinsi 2-kordse tõusu! Kuid Ajuvaba-Tõnis EI OSKA isegi arvutada! Kohe näha, et broiler mis broiler. Ise midagi mõelda ei oska, ainult kaagutada nagu üks eelkäija, kes praegu Brüsselis sooja kohta kerjab.
  Keskbande on üks hiilgav nõmedate bande!

 3. Maali Maalt 3 aastat ago
  Reply

  Õige! mingit pensionitõusu ei ole vaja. Pensionäärid närigu muru.

 4. Jääb 3 aastat ago
  Reply

  mulje nagu oleks Möldri Tõnis salaja pidanud läbirääkimisi Kaja bandega ning kaubelnud endale välja ministrikoha tulevases petiste võltsvalitsuses. Muidu ta nii loli ila välja ei sülitaks.

 5. Pange 3 aastat ago
  Reply

  see diletant lühema köie otsa.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.