Riik investeerib kinnisvarasse järgmisel aastal 83 miljonit eurot

Jaak Aab

Valitsus kiitis eelmisel nädalal riigihalduse ministri Jaak Aabi ettepanekul heaks järgmiste aastate riiklikud kinnisvarainvesteeringud.

„2020. aastal on riigil plaanis investeerida kinnisvaraehitusse kokku ligikaudu 83 miljonit eurot. Lähiaastate investeeringud suunatakse kolme suurema üksikobjekti ehitamisse, millele lisanduvad investeeringud riigimajadesse maakonnakeskustes ning veel mitmed Riigi Kinnisvara AS-i poolt ehitatavad või rekonstrueeritavad hooned,“ ütles Aab.

Arvestades riigi eelarvestrateegiat aastateks 2020–2023 ning hoonete planeerimise ja ehitamise protsessi, kanduvad investeeringud ka järgmistesse aastatesse. Näiteks otsustas valitsus toetada aastatel 2020–2022 Kaunite Kunstide Kooli ehitust kokku 43 miljoni euroga ning aastatel 2021–2023 Eesti Rahvusringhäälingu uut hoonet kokku 22 miljoni euroga. Samuti on kavas toetada Eesti Rahvusraamatukogu ja Rahvusarhiivi hoone rekonstrueerimist aastatel 2020–2027 kokku 53 miljoni euroga. Valitsuse ühe prioriteedina investeeritakse Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) kaudu aastatel 2020–2024 Politsei- ja Piirivalveameti ühishoonetesse ning Päästeameti komandode hoonetesse üle Eesti täiendavalt 44 miljonit eurot; lõplik investeeringukava pannakse paika Siseministeeriumi ja RKAS-i koostöös.

„Kinnisvarasse investeerimisel arvestame, et hooned oleks energiasäästlikud, optimaalse ruumilahenduse ja halduskuluga,“ lisas minister.

Osa järgmise aasta kinnisvaraotsustest tegi valitsus juba kevadel. Näiteks Kääriku spordibaasi toetati täiendavalt 2,6 miljoni euroga, et kompleks lõplikult valmiks. Lisaks toetati Pärnusse Politsei- ja Piirivalveameti ning Päästeameti ühishoone ehitamist 25 miljoni euroga. Seda ehitust osaliselt toetatakse hoonete energiatõhususe tõstmise meetmest. Samas suurusjärgus – 60–70 miljonit eurot – on riiklike kinnisvarainvesteeringute maht olnud ka viimastel aastatel.

Kesknädal

3 kommentaari
 1. Ma 2 aastat ago
  Reply

  saaks aru, kui see raha läheks uute valitsushoonete ehitamiseks Sirgalasse ja Viivikonda, kuid nii omavahel üha uusi hooneid ehitades on selge tunnus rahva raha kantimisest “omadele”.

 2. ! 2 aastat ago
  Reply

  Vaadake parem ,et needki lubatud kopikad ükskord juba ometi penskaritele saaks “reformitud”.
  See on see kõikse esmane, seejärel tulevad teised asjad, sest see on moraal ja eetika = iElusolendi väärtustamine- millel rajaneb nii põhiõigus kui riik.
  Kuigi 80 milli ei ole mingi suur summa….A ometi korjate ju kopkaid.

 3. ! 2 aastat ago
  Reply

  Hooneid ehitatakse kui riigil ja kodanikel- KÕIGIL!- RAHA ÜLE ÄÄRE AJAB.
  Ehitamine ei ole riigi põhiolemuse vundamendt ega kodanike õnn -v.a. mõnede.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.