Kadri Simson: peaminister kinnitas oma mandaati

Kadri Simson

Riigikogu Keskfraktsiooni esimees Kadri Simson ütles täna umbusaldushääletusel peetud kõnes, et mõne nädala tagustes sündmustes oli just peaminister Jüri Ratas see, kes õigusriigi eest vankumatult ja kõhklusteta seisis.

„Opositsioon väitel oleks peaminister Jüri Ratas justkui politseijuhi tagandamist pealt vaadanud ning läinud vastuollu õigusriigi põhimõtetega. Tegelikult ei seisa ükski kirjapandud seadusetäht ise enda eest ning selles kriisis oli just peaminister see, kes õigusriigi mõtte ilma vilesid puhumata ja tulesid vilgutamata otsekohe kehtestas,“  sõnas Simson. Lisades, et opositsioonil on suur soov kedagi karistada, aga konflikte saab lahendada ka nii, et igale osapoolele jääb alles väärikus.

Keskerakonna aseesimehe Kadri Simsoni sõnul on Jüri Ratase poolt juhitud valitsused teinud mitmeid edasiviivaid otsuseid, nii eelmises kui ka tänases valitsuses. „Eelmise valitsuse poolt kehtestatud maksureform mitte ainult ei tõstnud madalamat ja keskmist palka teenivate inimeste sissetulekuid, vaid aitas vähenda ümbrikupalga maksmise osakaalu. Tänane valitsus on esimeste kuude jooksul jõudnud teha positiivseid otsuseid, mille osas saame sisulisi arutelusid pidada riigikogu sügisistungijärgul. Olgu selleks siis riigireform, pensionitõus või noorte kodakondsust puudutav küsimus,“ ütles Simson riigikogus peetud kõnes.

„Oluline on ümber lükata ka mitmed saalis kostnud valeväited, nagu elaks praegune valitsus Reformierakonna valitsuse kogutud reservide arvelt. 2014. aastal oli Reformierakonna juhtimisel valitsussektori netopositsioon -0,2%, mis halvenes järk-järgult veelgi. Jüri Ratase valitsus on käitunud reservidega vastutustundlikult. Praeguste prognoosi kohaselt väheneb võlakoormus reservide mahust kiiremini, mistõttu suurenevad netovarad 2019. aasta lõpuks 0,3%-ni SKP-st,“ lükkas Simson valeväited ümber.

Riigikogu arutas tänasel erakorralisel istungil peaminister Jüri Ratasele esitatud umbusaldusavaldust, mille algatasid 44 saadikut. Umbusaldusavaldus ei leidnud toetust, poolt hääletas 40 saadikut, vastu oli 55 saadikut.

4 kommentaari
 1. Eestis 2 aastat ago
  Reply

  ei vali rahvas peaministrit ega presidenti, seega ei saa nende puhul mingist mandaadist rääkidagi.

  • mnjah 2 aastat ago

   mina küll valisin peaministrit, iga erakond esitas oma peaministri kandidaadi, nii et kõik said valida oma peaministri poolt. Võimule pääses vaid üks ja see, kes tahtis ja suutis Valitsuse kokku panna. Nuuksu patja.

 2. Nojah 2 aastat ago
  Reply

  Mida kõike ei tehta võimule saamiseks. Mul on kurb meel et sotsid ei suuda väärikalt olla opositsioonis. Pealegi said nad vähe hääli. Aga reformierakondlase võimuiha on nii suur et kasutatakse pidevalt alatuid võtteid. Töötulemusi pole siis püütakse võimule saada inimese mõjutamise teel laimu ja valedega. Praegusel valitsusel ei lasta rahulikult tööd teha. Pole kerge asuda tööle kui eelnevalt pole midagi õigesti tehtud. Kõigepealt tuli seisma panna vaesuse kasv, majanduskasvu tästa mis seiskus eelmiste alitsuste ajal, anda raha teadusele ja meditsiinile, anda võimalusi arstiabi saamiseks kohapeal mille eelmised valitsused ära nullisid jne. Lühikese ajaga on praegune valitsus palju ära teinud, nüüd kavatsetakse tõsta ka pensione. Ansipi ja Rõivase valitsuse ajal ei tõstetud kprdagi pensione ega abirahasid, Ei tõstetud ka õpetajate palku mis olid imeväikesed. Nüüd tehti seda. Kui palju parem oleks meie elu ilma Reformierakonnata, ei oleks laimu ega valesüüdistusi.. kui kogu aeg oleks olnud Keskerakond võimul oleksime võinud öelda et sellist Eestit me tahtsime. Kahjuks teist sellist erakonda pole kellega liituda. Mitte alati pole olnud Reformierakond nii võlts ja valelik. Ansipi valitsse ajal läks kõik allamäge. Kui peale meie rahva jaoks rasket Laari valitsemisaega kus tekkisid kodutud ja prügikastiinimesed sai peaministriks S.Kallas ja kutsus valitsusse E.Savisaare kes kohe tõstis pensione 30 protsenti ja ka teises valdkondads läks elu paremaks. Kaks tarka inimest suudavad palju head teha. Muidugi on Ratas palju parem peaminister kui Ansip või Rõivas.. Peamine peab olema rahva elatustaseme tõstmine mille eelmsed valitsused viisid viimaste hulka.

 3. Nojah 2 aastat ago
  Reply

  Parandan vead–peab olema tõsta, valitsuste, kordagi.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.