Käes on Eesti toidu kuu

5. septembril sai alguse Saaremaa toidufestival, mis ühtlasi tähistab selleaastase Eesti toidu kuu algust. Kuni 13. oktoobrini toimub üle Eesti pea 30 põnevat toidusündmust.

Sel aastal on Eesti toidu kuu raames erilise tähelepanu all lapsed ja noored. Alguse saab pilootprojekt „Peakokad koolis“, mille raames alustavad koolide külastamist Eesti peakokad, kes annavad põhikoolides kodundustunde, kokkavad koos lastega ning tutvustavad toiduvalmistamise põhitõdesid. Projekti raames valmis ka õppematerjal retseptide ja videotega, mille leiab veebilehelt www.eestitoit.ee. „Peakokad koolis“ projekti avaüritus toimub 13. septembril kell 13.00 Jüri Gümnaasiumis.

10. septembril jõuab ETV 2 ekraanile eelkooliealistele ja esimese kooliastme lastele mõeldud vahva telesaade „Magus molekul“, mis kombineerib toidutegemist ning vahvaid teaduskatseid.

Eesti toidu kuud tähistati esmakordselt 2015. aasta septembris. Eelmisel aastal külastas Eesti toidu kuul korraldatud üritusi ligi 75 000 inimest. Toidukuu on osa müügiedenduskavast “Eesti toit 2015–2020”, mille alla kuulub Eesti toidu kuu, Eesti toidutee, aasta toidupiirkonna valimine ja avatud toidutööstuste nädal. Lähemalt saab Eesti toidu kuust lugeda ning endale osalemiseks meelepärase ürituse valida aadressil www.eestitoit.ee.

Eesti toidu kuu programm

1 Kommentaar
  1. Mis 1 aasta ago
    Reply

    elajas on “eesti toit”? Kas toit seast, mis on pärit Lätist aga valmistatud Eestis? Või Eesti seast, mis on valmistatud Lätis? Või hoopis Läti seast, mis on valmistatud Lätis?
    Mäletame ju kenasti, kuidas Potissepa Sirts nõudis kahjuraha välja mehelt, kes nõudis, et Eesti toode on see, mis on pärit Estis ja Eestis ka toodetud. Pottsepp aga loeb Eesti tooteks ka seda, mis on toodetud mujal ja mujalt pärit toorainest.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.