Savisaar asus kohtu alla antud kaasvõitlejat kaitsma

TTV endine juht Toomas Lepp. Foto: LIIS TREIMANN/SCANPIX

TALLINN, 10. september, BNS – Viletsa tervise tõttu korruptsioonisüüdistustest pääsenud endine Tallinna linnapea, praegune linnavolikogu liige Edgar Savisaar esitas volikogus arupärimise Tallinna TV endise juhatuse liikme Toomas Lepa vastu esitatud tsiviilhagi kohta, kirjutab Postimees.

Savisaar tahab linnapea Mihhail Kõlvartile esitatud arupärimises teada, kas Toomas Lepp tekitas aastatel 2013-2016 saadete “Vaba mõtte klubi” ja “Keskkonnanädal” tootmisega sihtasutusele Tallinna Televisioon mingit kahju.Samuti tahab ta teada, miks ei avalikustatud vastavat siseauditit ning SA TTV endise finantsjuhi Ingrid Maueri tehtud finantskontrolli Toomas Lepa tekitatud võimaliku kahju kohta.

“Miks esitati hagi 13. jaanuaril 2017 Toomas Lepa vastu kui SA Tallinna TV tõendeid väidetavast kahjust ei leitud?” küsis Savisaar lõpetuseks.

Arupärimisele oli ta lisanud mitu lehekülge väljavõtteid protokollist, kus Toomas Lepa kaitsjad esitavad küsimusi Tallinna TVga varem seotud olnud inimestele.

Järgmine istung Toomas Lepa kohtuasjas toimub 18. septembril. Põhja ringkonnaprokuratuur süüdistab Leppa Tallinna TV juhina aastatel 2013-2016 näiliste tehingute abil enam kui 200 000 euro omastamises. Süüdistuse järgi kasutas Lepp omastamiseks KVA Telecom esitatud arveid, mis esitati saadete “Keskkonnanädal” ja “Vaba mõtte klubi” tootmise eest. KVA Telecom OÜ-st kanti raha edasi omakorda Lepa kontrolli all olevasse äriühingusse Videomeedia OÜ, seisab süüdistuses.

10 kommentaari
 1. Maali Maalt 1 aasta ago
  Reply

  Eks need on samast sulepeast välja imetud süüdistused, mis Savisaare puhul. Oli vaja panna mehed asemele, kes viivad TTV lõpuks pankrotini. Ja nii ta lähebki…

 2. Buddha 1 aasta ago
  Reply

  Buddha ütles : ei ole paika, kus inimene pääseks oma halbade tegude tagajärgede eest.

 3. Jane 1 aasta ago
  Reply

  Ah sii ikka käib see süüdistamine ja alusetute süütõendite vorpimine. Terve meeskond Reformi tagatoas tegeleb sellega.Aga ise nad on karistamatult seal varjul–sinna karistused ei ulatu. Ehk E.N.Kross kellel on palju kuritegusid hingel ei tegelegi enam sellega sest ka teised on seal spetsid ja tema poolt välja õpetatud. Kõik teavad et Kross on võtnud riigikassat tohutult palju raha oma kodude eriti lossi renoveerimiseks. Tegelikult tema kuritegude nimekiri on pikk. Eks nad koos Savisaare eksnaisega mõtlesid laimu välja. Pikka aega kestnud Savisaare kohtuprotsess oli alatu. Veel alatum oli KAPO saatmine inimese koju kes paranedes raskest haigusest istus ratastoolis ja vaatas pealt kuidas ta kodu rüüstatakse. See oli juba tapmiskatse. Eks reformiste hirmutasid Savisaare suured häältesaagid. Keegi ei julgenudki kaitsta sest siis võib ise löögi alla sattuda.Poliitik kes julges keelduda valesüüdistusi anda söödi poliitikast välja.Isegi selgeltnägijad ei julge tunnistusi anda. Vaid üks ütles et see on poliitiline tegevus. Loomulikult on E.Savisaar aus, hooliv, tark ja suure töövõimega inimene , väga õiglane. Ju nüüd on T.Lepp neile jalgu jäänud.Reformistid teevad mida tahavad ja karistamatult.

 4. Pooldan praeguse valitsuse tegemist. 1 aasta ago
  Reply

  EKRE on põhiline tegija. Ratast ma ei saa usaldada. Tema on ka Savisaare reetja. Reetjate ridades Simson, Musta Aadu, Reps ja nendega kaasajooksikud. Tuleb aeg. Nõela kotis ei hoia.

 5. Major 1 aasta ago
  Reply

  Eriti suure kommenteerimisvõimega Jane.
  Eks ES sooritas oma kuriteod, kui ta veel kahel jalal seisis.
  Nüüd, kui neid jalgu on ühe võrra vähem, siis kas see kuidagi pisendab tehtud kuritegude mastaapi?
  Talle võib kaasa tunda. Nõus. Kuid mitte andestada. Tehtut olematuks ei tee.
  Töövõime oli lugupeet Essil muidugi suur. Küsimus on, et kuhu see suunatud oli.
  Vastus on: Eesti Venemaa kubermaguna.

  • Meie elu muutub ausamaks 1 aasta ago

   kui kaovad Perling sugused. Kaovad, pääsu ei ole. Riik peab palju “õiguskaitsjaid” oma toidule võtma. Nüüd ju euro vanglaid palju.

 6. Ah soo 1 aasta ago
  Reply

  E.Savisaar on kõige ausam inimene ja kurjategijad on temale valesüüdistusi külge kleepiad, tema tervise rikkujad. Temast halvasti rääkijad on alatud inimesed. Olen sada protsenti veendunud et Savisaarel pole mingit süüd aga Reformi tagatuba tegelebki valesüüdistuste koostamisega. Kui kergelt läks sadama afüür kus olid miljunid mängus ja vaid sellepärast et reformierakondlased on väljaspool süüdimõistmist ja teevad mida tahavad.

 7. Majorile 1 aasta ago
  Reply

  Kas te kirjutasite seda jama viinauimas või . on teil äkki mõni vaimuhaigus.

 8. Sedasi 1 aasta ago
  Reply

  Ole sa nii aus kui tahes aga valesüüdistused toimivad ikka. Savisaare puhul taheti Tallinn üle võtta nüüd häirivad neid ausad inimesed TTV-s. On üks paik kus inimesed pääsevad oma halbade tegude eest ja see on Reformi tagatuba. Ju Buddha mõtleski seda kui ütles oma lause.

 9. uskmatu toomas 1 aasta ago
  Reply

  Meil pole täna tegelikult ühtki erakonda kelle eelnevatele juhtfiguuridele ei saaks esitada süüdistust rahadega manipuleerimises.
  Kui Mart Helme on nii kõva mees kui ta ennem siseministriks saamist ennast esitles siis peaks ta paljastama ka teiste erakondade kuritegusi.See kõik aga hääbub väitega “avaliku huvi puudus”nagu vebi miljonid.Küsimus pole selles as kohut on aegumise tõttu võimalik mõista vaid inimeste ausustundes !
  Niipalju siis sirgeseljalisusest ja katteta lubadustest !

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.