Mölder: rangem alkoholipoliitika võiks ulatuda pealinnast kaugemalegi

Politsei tööd tegemas. FOTO: MARIANNE LOORENTS /SCANPIX

Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Tõnis Mölder tervitab Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti algatust senisest rangemale alkoholipoliitikale pealinnas ning tema arvates võiks kaaluda karmimate regulatsioonide kehtestamist üleriigiliselt.

„Tallinnas on aastaid tehtud tugevat tööd, et alkoholi liigtarbimisest tulenevaid probleeme vähendada ja ennetada. Tänaseks on juba üle kümne aasta kehtinud öine piirang alkoholi jaemüügile kogu Eestis ning vaevalt leidub enam keegi, kes seda otsust rumalaks peab,“ ütles Mölder, lisades, et mõistagi on teema kõige kuumem pealinnas, kuhu meelelahutusasutusi kõige enam koondunud, kuid debatt alkoholimüügi piirangute kohta võiks laieneda kaugemalegi.

„Minu arvates on see põhimõtteline probleem, kui meil leidub baare ja kõrtse, mis kell 7 hommikul uksed lahti teevad, et esimestele külalistele kangem kraam välja valada,“ tõdes Mölder, kelle sõnul ei ole piirangute eesmärk teha meelelahutusasutuste elu kibedaks, vaid hoida mõistlikku taset.

Samuti kinnitas endine abilinnapea Mölder oma toetust ka Tallinnas välja pakutud ideele, keelata alkoholikaupluste tegevus lasteasutustele lähemal kui 150 meetrit. „Olen kindel, et kõik lapsevanemad on kahe käega selle poolt, et nii kooli kui ka lasteaia esistest võiksid alkoholikauplused kaugemale kolida,“ sõnas Mölder.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart tegi kolmapäeval ettepaneku alustada pealinnas arutelusid uute alkoholipiirangute kehtestamiseks, mis hõlmaksid endas nii kellaajalist alkoholi müügi piiramist meelelahutusasutustes kui ka alkoholikaupluste paiknemist lasteasutuste läheduses. Kõlvarti sõnul on piiranguid vaja parema avaliku korra tagamiseks ning linlaste tervise kaitsmiseks.

2 kommentaari
 1. Pole 3 aastat ago
  Reply

  olemas sellist asja nagu alkoholipoliitika. Sest see pole enam poliitika. On suhtumine ja kärakast tekkivate kuritegude karistamine.
  Kärakat tarbida võib aga kui jota lällama hakkab või astub muul viisil üle seaduse (nt istub rooli), siis kohe 3 kuud aresti. Järgmine kord 3+3 kuud jne. Varsti saab tal istumisest üksikkongis villand ning hakkab hoolikalt mõtlema,. kas juua ja kuidas juua.
  Kõik kärakaasutised tuleb aga sulgeda hiljemalt kell 23. See peab olema üldine öörahu üle Eesti.

 2. miks issi joob 3 aastat ago
  Reply

  JA MIDA ASEMELE PAKUTE , KUI INIMENE STRESSIS, ÕNNETU, AHASTUSES, KURB, HIRMUL JMS. PÕHJUSED, MKS HAKATAKSE JOOMA /muidugi on veel käbujoomingute harjumus, mis sõltuvust tekitab ka /
  HULLUARSTE ? EI SINNA LÄHE KEEGI, KES VEEL VÄHEGI SAAB. MIS LASU SEST OLEKS, , LAHENDAVAD NAD PROBLEEME? PROBLEEMID JÄÄVAD ENAMASTI PROBLEEMIDEKS JA ANTIDEPRESSANT OMA JUBEDATE KÕRVALMÕJUDEGA , AITAB, KUI AITAB AJUTISELT. VALE ON VÄITA, ET SEE SÕLTUVUST EI TEKITA.
  KALLID PSÜHHOTERAPEUDID , KUI INIMESTEL POLE RAHA IGAPÄEVA ARVEIDKI MAKSTA.
  LEIDKE SIIS LÕPUKS RAHUSTID, MIS VABAMÜÜGIL JA KAHJULIKE KÕRVALTOIMETETA VÕI SÕLTUVUST EI TEKITA.
  PALDERJANITABLETID EI ERGASTA ISEGI MU KASSI.
  MIDA INIMESED PEAVAD TEGEMA? SOTSIAALNE OLUKORD HÄIRIB OMAKORDA LISAKS ISIKLIKELE PROBL.
  LA NEID SOTS.OLUKORDI EI SUUDETA LAHENDADA.
  MUIDUGI ON JOODIK RISTIKS, AGA SAGELI KUTSUB SELLISE RISTI ESILE nn.”LÄHEDANE”.
  NENDE KAINERISSE VIIMINE POLE PROBLEEMI LAHENDUS. JA KUIS VÄHENEKSID RIIGITULUD VALVEJOODIKUTETA.
  VALETAMINE EI OLE ILUS EGA VEENEV.LUBATUD ON HÄDAVALE VAID. MILLEKS SIIN SIIS ÜLESKUTSED a`la
  HÄBISTAGEM JOTASID .

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.