Kõlvart osaleb Soulis targa linna tippkohtumisel

Mihhail Kõlvart Foto: Madis Sinivee/Scanpix

30.09.2019

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart kohtus esmaspäeval Souli linnapeaga ja osaleb teisipäeval algaval targa linna teemalisel tippkohtumisel Soulis.  

Kõlvart viibib Soulis sealse linnapea Park Won-Sooni kutsel. Esmaspäeval toimus ka linnapeade kohtumine. Kõlvart osaleb  teisipäeval algaval Souli targa linna teemalise tippkohtumise raames toimuval linnapeade ümarlaual ning on konverentsi avapaneeli üks peaesinejaid.

Esmaspäevasel kohtumisel tutvustas Souli linnapea Park Won-soon Tallinna linnapeale Souli andmetepõhist linnajuhtimist (Digital Mayor’soffice), mis tähendab, et linnapea ja linnajuhid saavad oma kabinetis reaalajas ülevaate kogu linna toimimisest ja toimuvast.

„Sarnaselt Souliga on ka Tallinn e-teenustesse palju investeerinud, meile on kättesaadavad samasugused andmed ja olemas rohkemgi teenuseid. Ent nii kompaktselt ja keskselt ning kõigile kättesaadavalt nagu Soulis, meil andmeid veel ei esitata.  Sain kinnitust, et peaksime selle teemaga kiiresti edasi liikuma,” sõnas Soulis nähtu põhjal Kõlvart.

Souli linnapea avaldas tunnustust, et Tallinna linnapea osaleb Souli jaoks nii olulisel foorumil ja panustab linnade suhete arendamisse. Souli linnapea omistas Mihhail Kõlvartile Souli aukodaniku tiitli.

Souli linnapea Park Won-Soon külastas Tallinna eelmise aasta oktoobris, et tutvuda meie riigi e-lahendustega ja linna e-teenustega ning uurida koostöövõimalusi, eelkõige digitaliseerimise, targa linna, e-valitsemise, küberturvalisuse innovaatiliste lahenduste ja teistes sama teema valdkondades. Nüüd on Tallinna linnapeal võimalus tutvuda samade teemadega Soulis ning esitleda Tallinna arenguid infotehnoloogiliste saavutuste vallas laiale ringkonnale.

Linnapea neljapäevase Souli visiidi programmi mahub lisaks kahele konverentsipäevale ja kõrgetasemelistele kohtumistele Souli linnapea ja Korea parlamendi spiikriga ka tutvumine Souli linna arenguprojektidega, milleks on näiteks aegunud linnaruumi ümberkujundamine, uued transpordilahendused, ringmajandus ja muu selline.

Mihhail Kõlvart jõuab Tallinna tagasi reede õhtul. Linnapea välisvisiidi ajal asendab teda abilinnapea Kalle Klandorf.

BNS

4 kommentaari
 1. Kas 1 aasta ago
  Reply

  Kimm ikka tagasi tuleb? Palju asju on veel kinni panna ja lahti lasta.

 2. Peep Leppik 1 aasta ago
  Reply

  Mis maksab Eesti (ka Tallinna) maksumaksjale see reis ja millist tulu see Eestile (ka Tallinnale) toob? Aga – käige ikka minu sõnade järgi…

  • See 1 aasta ago

   on üle ilma ametnike poolt vaikselt kokku lepitud, et korraldatakse igasugu kokkutulemisi, et sinna saaks kedagi kutsuda oma rahva raha raiskama.
   Kujutan ette, kui meil oleks erapooletu isik või isikkond, kes saaks rahva ette tuua senised uhked sõidud ja tulemused ning kasutegurid. Mäletan hästi kui 90ndate algul Indrek Toome oma kambaga käis Londonis tutvumas, kuidas sealsed kojad töötavad. Pärast laulis sama juttu, mis ammu teada TRÜ raamatukogus vabaltsaadavatest teatmikest!
   Lisaks niipalju, et Tallinnas TA kogus olid paljud samasugused teatmikud salastatud ning sai neid ainult eriloaga. Kord küsis üht teatmikku Gustav Naan, talle toodi kohe, kui küsisin mina, siis nõuti lugemiseks luba. Muide, ka Tartus kogus läks pärast iseseisvuse jätkamist ja pärast Lainet uue juhi juhtimisel palju raamatuid väljalaenamise ja kohapeal vabaltlugemise keelu alla. Hiljem visati mind isegi püsilugejate hulgast välja, sest ma ei elanud Tartus ega Tartu maakonnas. Sain ainult lugemissaalis lugemas käia.

  • Ir Sen 1 aasta ago

   Sm.Kõlvart läheb kiitlema, kuidas põlisrahva hulgas populaarne TV kanal prauhti kinni panna, rahva peale laialt lastes.Ootan ka huviga, kuidas vennikesest saab uus Gorbatchov, kes alkoholiga võitluses kaotas.Nüüd hakkab Kim alkoholi elust välja juurima, esialgu küll müügiga tegeledes.No edu siis!

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.