Kõlvart sõitis Kasahstani linnaturismi tippkohtumisele

Mihhail Kõlvart

10.10.2019

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart osaleb Kasahstanis Maailma Turismiorganisatsiooni linnaturismi tippkohtumisel, mille peateema on linnad kui nutikad turismisihtkohad.  

“Iga linna peamiseks prioriteediks on tema elanike heaolu ning turismi kestlik areng aitab seda tagada,” ütles linnapea Mihhail Kõlvart tippkohtumise raames toimunud linnapeade ümarlaual.

Samas rõhutas ta traditsioonide säilitamise ja ajaloopärandi väärtustamise olulisust, mis ei tohi jääda uuenduste varju. Linnapea tõstis esile ka Helsingi ja Tallinna koostööd nii nutikate lahenduste kui ka ühise turismiturunduse arendamisel.

Tippkohtumise eesmärk on kokku tuua linnad, kes püüdlevad innovaatiliste lahenduste ja uute tehnoloogiate poole, et tagada populaarsete sihtkohtade jätkusuutlik areng. Linnade koostöövõrgustik sedastab, et täna linnade ees seisvad väljakutsed seisnevad ligipääsetavuses, tasakaalu leidmises keskkonnasõbralikkuse, suureneva turistide arvu ning kohalike elanike rahulolu vahel.

Maailma Turismiorganisatsioon (United Nations World Tourism Organization UNWTO, lühemalt WTO) on ÜRO allasutus, mis vastutab jätkusuutliku ja konkurentsivõimelise turismi edendamise eest maailmas. WTO linnaturismi tippkohtumine toimub kolmapäevast laupäevani Kasahstani pealinnas Nur-Sultanis.

BNS

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.