Enn Eesmaa kohtub Rootsis Põhjala ja Balti kolleegidega

Enn Eesmaa

Riigikogu väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa osaleb pühapäeva ja esmaspäeval Põhja- ja Baltimaade (NB8) parlamentide väliskomisjoni esimeeste kohtumisel Stockholmis.

Esimeeste arutelud keskenduvad muuhulgas Brexitile, Euroopa Liidu idapartnerlusprogrammile ja suhetele Hiinaga.

„Endiselt ei ole selge, kas Suurbritannia lahkumine Euroopa Liidust toimub lepingu alusel või lepinguta. Praegu tähtajaks seatud 31. oktoober on kohe käes ning Eesti ja Euroopa Liit on valmistunud kõigiks juhtudeks,“ märkis Eesmaa.

Ta tõstis esile ka arutelu idapartnerlusprogrammi üle. „Koostöö Euroopa Liidu idapoolsete partneriga on Eesti jaoks oluline. Aitame Ukraina, Gruusia ja Moldova jaoks tähtsaid küsimusi ka teiste liikmesriikide päevakorras hoida,“ ütles Eesmaa.

Pühapäeva õhtul vahetavad kolleegid mõtteid päevakajaliste Euroopa Liidu küsimuste ja Brexiti üle. Homsete arutelude keskmes on hiljutised poliitilised arengud, Euroopa Liidu idapartnerlusprogramm, Hiina ning võimalik üleilmne Euroopa Liidu sanktsioonirežiim.

Riigikogu väliskomisjoni esimees külastab täna ka Stockholmi Eesti Maja, kus kohtub huvikooli laste ja kogukonna liikmetega. Homme kohtub Eesmaa eraldi Rootsi parlamendi väliskomisjoni esimehe Kenneth Forslundiga, et rääkida Riksdagi tööst aastatel 2017-2018, mil Rootsi oli ÜRO julgeolekunõukogu mittealaline liige.

Põhja- ja Baltimaade väliskomisjonide esimeeste regulaarsete kohtumiste eesmärk on arutada regionaalselt ja rahvusvaheliselt olulistel päevakajalistel teemadel. Järgmine NB8 väliskomisjoni esimeeste kohtumine toimub 2020. aasta esimeses pooles Eestis.

2 kommentaari
 1. Mulle 1 aasta ago
  Reply

  on juba üle aasta selge, et tsonnid lahkuvad lepinguta, mida siin veel kaagutada. Huvitav, et nõnda kõrged ninad seda veel ei taipa. Peab ikka jobususe aste ülimal tasemel olema.
  Karistage parem hiinlaste asemel Venemaad ja Türgit, et nad tapavad massiliselt kurde. Uiguure te nagunii kaitsma ei lähe ja nende kaitseks ei julge ka sõnagi kobiseda.

 2. tohutu rumalus 1 aasta ago
  Reply

  Kunagi sai Hiina üles aidatud, et oleks firmadel,kuhu kaupa müüa. USA omadel eriti.
  Kui rumal tegu ahnusest tingitud.
  Nüüd vaadake, kuis nendega hakkama saate -ei saa ju- oo, õudust! Issand kaitse Hiina,Korea,Vietkongide eest.
  Saame veel kõik tantsima nende piitsa all. Ja EETIKA osa, mis puudutab loomakaitset võib endale juba nüüd
  tulevikku arvestades suitsiidi teha.
  Koerad puurides restode kõrval ja kasvandustes, kassid sealsamas ja turul.Viimaseid keedetakse elusalt. Näita vaid millist süüa soovid.Kas tõesti see ei kaalu üles kogu nende arengut ja ostujõudu. Selline Pragmatism
  tabab meid kõiki. Kas tahate elada sellises keskkonnas??? Ka kala saab ikka väga värskelt, näitad akvaariumis, kala püütalse ja fileeritakse elusalt samas,et saad värsket ja tukslevat liha…See oli vist Jaapanis.
  EgA meiegi seakombinaadid ja kanafarmid paremad ole, aga lemmikloomade puhul on see taandareng EETIKAS.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.