Jüri Ratas: Koos valitsemine on meeskonnatöö.

Jüri Ratas

Jüri Ratas väljendas oma Facebooki kontol pahameelt rünnakute vastu sotsiaalministri Tanel Kiige vastu: 

“Koos valitsemine on meeskonnatöö. See tähendab, et võimalikud eriarvamused räägitakse omavahel läbi ning võimalusel lepitakse neis küsimustes kokku ühised seisukohad. Iga minister teeb oma valitsemisalas tööd vastavalt neile ühistele kokkulepetele, koalitsioonilepingule, valitsuse tegevusprogrammile ning oma paremale äranägemisele. Selles tegevuses saab minister toetuda just oma ametikaaslastele valitsuses, Riigikogus ning samuti Eesti vastava valdkonna tublile ja asjatundlikule ametnikkonnale. Ühiselt valitsemise eelduseks on oma meeskonna hoidmine ja austamine.

Praeguses koalitsioonis on nii liberaalseid kui konservatiivseid ministreid ja erakondi. Ma arvan, et see on selle valitsuse tugevus. Erakondade ja nende liikmete kohati erinevad vaated on seejuures mõistetavad, kuid nende alusel oma partnerite isiklik ründamine ei aita kuidagi ühistele ja kokku lepitud eesmärkidele kaasa. Vastupidi, sellised rünnakud lõhuvad ühtsust ja koostööd.

Tanel Kiik on ennast valitsuses tõestanud ministrina, kes teeb väga sisulist tööd nii laste, tööinimeste kui ka eakate sotsiaalkaitse edendamisel, tööpoliitika eestvedamisel, meie inimeste tervise eest seismisel ning kõigi võrdsete võimaluste tagamisel. Seda valitsuse istungitel, nõupidamistel või avalikes esinemistes oma valitsemisala kaitstes, aga vajadusel tihti ka oma ametikaaslasi toetades.

Pean täiesti vastuvõetamatuks Taneli vastu suunatud rünnakuid, mis puudutavad tema tegevust Sotsiaalministeeriumi vastutusala eest seismisel. Seda enam, et Eesti Keskerakond, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ja Isamaa Erakond leppisid koalitsiooni moodustades kokku, et tahame esindada kõiki Eestimaa inimesi. Samuti soovime seista sidusa ühiskonna eest, mille liikmed tunnevad end kaasatuna ja lõhed erinevate ühiskonna gruppide vahel vähenevad.”

2 kommentaari
  1. Üldse 5 aastat ago
    Reply

    ei toeta konservante, kuid mille uuega on Tanel välja tulnud? Ja kuidas on Jurka Taneli valdkonda toetanud? Kus on nõudmise-pakkumise põhimõte hooldustöötajate palkamisel? Jurka võiks ikka peeglisse vaadata, mitte pimesi Tanelit kaitsma kaitsma rutata.

  2. Imelik 5 aastat ago
    Reply

    et keskbande pooldab rahva rahaga väärakate lällamist Tallina kesklinnas, ehkki keegi pole neil keelanud kodus …da ja …da. Kahju, et pole keskaega.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.