Oudekki Loone: Kaja Kallasel soovitan teleshow’de asemel kodust välja minna ja tutvuda, kuidas inimesed Eestis päriselt elavad

Oudekki Loone

Reformierakonna esimehe Kaja Kallase viimase aja paanikat külvavad ja koalitsiooni tülli pöörata üritavad seisukohavõtud näitavad, et Reformierakond on unustanud, miks tegelikult poliitikat tehakse, leiab Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Oudekki Loone, viidates esmaspäeval Eesti Päevalehes ilmunud rannamaja-arvamusloole.

“Tänasel valitsusel on selge plaan: parandada tavalise Eesti inimese elukvaliteeti ja luua sidusam ühiskond. Reformierakond aga tõmbleb igatsusest magusate positsioonide järele ja arvatavasti peab taluma aina kasvavat suurettevõttetest klientide rahulolematust – nende lobistid ei saagi enam seadusi kirjutada,” räägib Loone. “Tundub, et Kaja Kallasele ei ole kohale jõudnud, et koalitsiooniläbirääkimised lõppesid edukalt juba aprillis ja meil on lõpuks ometi valitsus, mis paneb esikohale lihtsa inimese elujärje parandamise. Püüdes kiita poliitikaid, mis neoliberaalidele meeldivad ja rünnata valimatult kõike, mis suurettevõtete huvisid aukohale ei tõsta, loodab Kallas, et äkki lastakse tema erakond kuidagi riigipiruka juurde tagasi. Seda aga ei juhtu.”

Loone sõnul on läbi saanud aeg, kus suurkapitali tingimusteta kummardatakse, tööinimeste huvid välja naerdakse ning teisest rahvusest kodanikke altkulmu reeturitena põrnitsetakse.

“Tänane koalitsioon päästab pensionid pankade meelevallast, annab töötajate usaldusisikutele parema kaitse, laiendab streigiõigust, loob maapiirkondadesse töökohti, lihtsustab kodakondsuse saamist siinsündinud inimestele ega lase venekeelset haridust ära kaotada, kaitstes samal ajal eesti keelt teaduskeelena, kultuurkeelena ja asjaajamiskeelena võrdsena kõigi teiste maailma kultuurkeelte seas,” ütleb Loone.

Reformierakonna poliitika, mis kaitseb ainult jõukate inimeste huve, ei vii Eesti elu edasi, lisab Loone. “Reformierakond kaitseb fondihaldurite vanaduspõlve tänaste pensionäride arvelt. “Oravad” on ülemuste poolel, pidades tavaliste töötajate elu meelelahutuseks ja teleseriaaliks, sest nad pole pidanud kunagi süvenema sellesse, kuidas miinimumpalgaga lapsevanem tegelikult oma eluga hakkama saab. Kaja Kallasel soovitan teleshow’de asemel kodust välja minna ja tutvuda, kuidas inimesed Eestis päriselt elavad. Võib-olla siis mõistab ta vastutust, mis poliitiku rolliga tegelikult kaasneb,” lõpetab Loone.

10 kommentaari
 1. Loonele 3 aastat ago
  Reply

  Ise ütlesid, et nüüd pensionärid elavad inimväärset elu kuna said seitse euri lisaks.

  • Lisaks 3 aastat ago

   et tibinas kunagi väitis, et KE rahade asjad on parimas korras(see oli nali kuubis). Batja on nüüd rahahädas, avita oma iidolit vanaduses, miks hülgad oma “õpetlase”. Nüüd püüab jälle püünel olla oma seitsme “erakorralise” pinsi tõusuga…ja lollid usuvad ning kiidavad aga takka.

 2. ei veel 3 aastat ago
  Reply

  Ei ole veel saanud …7 eurigi
  Indekseerimist, mis väiksema, st. lausvaesuses elavatel pensionäridele ette nähtud hinnatõusu leevendamiseks ja neil on see ca`23.-euri,mitte 45.-nagu keskmikel, või 50-60 suure pensi saajatel või rohkem, tuleb oodata kõigil veel pool aastat.
  Aga nu kui pangad seljatatakse… ehk tuleb õnnemaa meilegi. Aint kas niikaua elame …

 3. ? 3 aastat ago
  Reply

  Kas Loone ikka teab, kuidas elatakse ?
  Kui ta seda Õnne 13 vaatab, siis küll ei tea. Kõigil hambad suus, kenad korterid, remonditud-disainitud, ilusad rõivad. Majad kui kompud. On see meie tulevik tõesti? Millal ???
  Aga see mis ta Kaja kohta põrutas on õige küll .

 4. uskmatu-toomas 3 aastat ago
  Reply

  Oudekki Loone võiks ise ka koos Kaja Kallasega rahva hulgas käia,eriti võiks vaadata seda vaesemat osa kelle tunneb tänaval puuduvate hammaste tõttu ära.Võiks vaadata viiendal kuupäeval pangaautomaatide juurde kus tunglevad need pensionärid kelle raha lõppes juba nädalapäevad tagasi ! Küsiks kuidas pensionäridele meeldib see erakorraline pensionitõus 100€ asemel 7€ ja alles siis hõiskaks edasi ! Küsis Kolla ja Maali käest kui suurt ohtu nad venemaa poolt tunnetavad ja kas nende arvates meie riigis talupojamõistusega on kõik korras ?
  Seda kõike on aga ühelt kõrgelt haritud noorelt naiselt palju tahta.

 5. parempoolne 3 aastat ago
  Reply

  Proua Loonelt väga õige ja otskohene arvamusavaldus.Hr.Ratasele jõudu ja edu!

 6. Jah 3 aastat ago
  Reply

  Tore et Loone võtab sõna ja tema arvamusi on alati meeldiv kuulata sest nad on õiglased. Küllap ta teab kuidas Eestis elatakse ja ka seda kuidas praegune koalitsioon püüab parandada neid tohutuid vigu mida tegid Ansipi ja Rõivase valitsused viies meie elatustaseme viimaste hulka. Ega paljud inimesed ei teagi tõde sest peavoolumeedi teenedab Reformierakonda aidates neil laimata ja otsides vaid vigu praeguse koalitsiooni töös. Reformierakond saabki hääli tänu oma laimukampaaniale. Kogu aeg otsivad nad uusi võimalusi süüdistamiseks et teelt kõrvaldada rivaalid. Need korruptsioonisüüdistused on juba ära tüüdanud aga kunagi pole süüdlased eformierakondlased. õigusmõistjad tuleks välja vahetada.See kius ja laim muidugi segab koalitsiooni tööd. Aga reformierakondlased sellest ei hooli nii suur tahtmine on võimule saada.

  • Soovitus 3 aastat ago

   Jätke oma rumalad trollimised lõpuks ära, burešin on ……ja tema rumalad tallalakkujad on möödanik, leppige reaalsusega.

 7. oleme sunnitud vabandama sic 3 aastat ago
  Reply

  Õudne Loone on mitmekülgne inimene- nooruses võitles Itaalia pederastide õiguste eest, siis kummardas Savipätsu, siis poseeris bandiit ja vägistaja Aljoza monumendi taustal, nüüd ajab Eesti asja… multitalent!

 8. Jane-Ele Sitaott 3 aastat ago
  Reply

  Kirjutan nüüd JAH nime all samuti, et reforminärakad, kes 17 aastat on eesti inimesi piinanud ja näljutanud, jälile ei saaks! Küll see praegune valitsus on imeline! Pensionitõus, mis Eesti ajaloos on enneolematu( reform ainult alandas pensione) on eesti rahvale toonud heldimuse ja õnnetunde. Elagu Jüri Ratas, Mart Helme ja Helior-Valdur Seeder!

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.