Klandorf: abilinnapeaks jäämise korral heidetakse Rand parteist välja

Jaan Toots ja Kalle Klandorf Foto: Erik Prozes/Scanpix

Keskerakonna aukohtu esimehe Kalle Klandorfi sõnul ootab Monica Randa erakonnast väljaheitmine, kui ta Tartu abilinnapea kohalt tagasi ei astu, kuid ametist lahkumise korral saab ta parteisse jääda, vahendab ERR-i uudisteportaal.

“Mina näen siin kompromissi. Kui suudetakse kompromiss saavutada Tartu piirkonna ja Monica Ranna vahel, siis ei ole ju probleeme. Monica Rand jääb siis erakonda edasi ja ilmselt töö läheb edasi,” lausus Klandorf.

“Kui ei suudeta saavutada kompromissi, siis ma ei näe palju võimalusi, et erakonna juhatus tuleks mingisugusele teisele otsusele,” lisas Klandorf.

“Meie põhikiri annab suured volitused piirkonna juhatusele ja kui piirkonna juhatus on sellise otsuse vastu võtnud valdava häälteenamusega, siis ma ausalt öeldes ei näe võimalust, et erakonna liige ei täidaks seda piirkonna juhatuse otsust,” sõnas ta.

Kompromiss tähendab Klandorfi sõnul seda, et Rand astub Tartu abilinnapea kohalt tagasi, aga erakonnast välja ei heideta.

Tartu abilinnapea Monica Rand ütles teisipäeval, et ei kavatse oma ametist ja erakonnast reedel koguneva aukohtu otsuse peale lahkuda, kui see peaks tulema hukkamõistev.

15. oktoobril kohtus Monica Rand Keskerakonna Tartu piirkonna uue juhatusega, kes soovib teda koos koos abilinnapea Madis Lepajõega ametist tagandada.

Tülid Keskerakonna Tartu piirkonnas algasid, kui nende juhiks valiti Jaan Toots.

BNS

3 kommentaari
 1. Väga 3 aastat ago
  Reply

  õige! Kes hakkavad õiglusetusele vastu, see seina äärde ja maha lasta nagu Ceausescud! Omad pätid võimule!

 2. Visake 3 aastat ago
  Reply

  see Rand välja jahh. Mis ta segab Jaani buldoosriga laamendamast. Mingit eriarvamust ei tohi olla, kõik peavad pimesi kuuletuma, sõltumata lollusest ja selle suurusest.

 3. nime ei ütle 3 aastat ago
  Reply

  ärge seda jaan tootsi laamendada laske, esialgu rand ja lepajõe, varsti tuleb tallinna peale nagu suur KINDRAL kertt!

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.