Kiik: süüdistuste tõeks osutudes ei saa Mart Järvik ametis jätkata

Tanel Kiik. Foto: Scanpix

Sotsiaalminister Tanel Kiik ütles neljapäeval “Aktuaalses kaameras”, et juhul kui Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) maaeluminister Mart Järviku suhtes tõstatatud süüdistused osutuvad õigeteks, ei saa Järvik ametis jätkata.

Kiik ütles pärast peaminister Jüri Ratase kohtumist Järvikuga, et seni pole veendumust, et süüdistused Järviku vastu oleksid alusetud. “Kas süüdistused lükatakse veenvalt ümber või kui seda ei suudeta, tuleb vastutada,” ütles Kiik.

Peaminister Jüri Ratas ütles esmaspäeva õhtul pärast kohtumist maaeluminister Mart Järvikuga ajakirjanikele, et vestlus temale mingeid kindlaid ja selgeid vastuseid ei andnud ja ta loodab Järviku teemat lähipäevadel edasi nii koalitsioonipartnerite kui ka Keskerakonna sees.

“Ma kohtusin temaga. Et need kahtlused, mis on esitatud tema osas, et need küll minus tunnetust kuidagi ümber ei lükanud ega asjasse selgust ei andnud,” ütles peaminister ajakirjanikele.

Järviku ametisse jäämist puudutavale küsimusele vastas Ratas, et “seda tuleb siis arutada lähipäevadel koalitsioonipartneritega ja erakonnas sees”.

“Nagu ma ütlesin, et eks me arutame seda koalitsioonipartneritega. Kui ma tulin teie ette, siis ma ütlesin, et need küsimused, mis on praegu õhus tema osas, siis ega see kohtumine minu jaoks vastuseid või usaldust ei tõstnud praegu,” lausus ta.

“Valitsus koosneb kolmest poolest. Kui üks läheb ära, on valitsus kukkunud. Peaministrina peab olema igaks hetkeks valmis. Aga ma pingutan selle nimel, et see koalitsioon jätkaks,” rääkis Ratas, kommenteerides EKRE avaldust, mille kohaselt valitsus Järviku lahkumise korral laguneb.

Küsimusele, kas Ratas soovitas Järvikule tagasiastumist, vastas peaminister, et vestlus kestis pool tundi ja ta ei kavatse hakata sellest detailset ülevaadet tegema. “Aga seda ma ütlen, et ega see vestlus selliseid kindlaid ja selgeid vastuseid mulle ei andnud.”

Kui peaministrilt küsiti, kas maaeluministeeriumi kantsler Illar Lemetti tuleks Järviku soovil teenistusest vabastada, kinnitas ta, et sellel neljapäeval seda küsimust päevakorda kindlasti ei tule.

BNS

6 kommentaari
 1. u. 1 aasta ago
  Reply

  Kanakarja kambakas näib. Ja et näivustele on süüdistuste osas eriline rõhk pandud, siis ka partnerite toetamise osas võiks üritada näidata tugevamat selgroogu (tuge).

 2. Aja Lugu 1 aasta ago
  Reply

  Kui Ratas meedia ja süvariigi rünnakule järele annab, tähendab see Keskerakonna lõppu ja mandumist sotside taoliseks nishi parteiks. Valijad vahetavad oma eelistusi ja järgmistel valimistel võtab võitja kõik! Kolm korda võite arvata, kes on võitja! Tanel Kiik omab liialt vähe kogemusi, et võiks Keskerakonna nimel sõna võtta.

 3. Nojah 1 aasta ago
  Reply

  Kas juba ära ei harjuta reformierakondlaste süüdistustega mille ainus eesmärk on olnud kogu aeg tohutu võimuiha mis põhib teelt segajad. Kõige suuremad süüdlased istuvad Reformi tagatoas ja tegelevad valesüüdistuste vorpimisega ja laimukampaaniaga. Oh kui palu materjali saaks nende alatute tegude suhtes. Seal on ka meie suurim kurikael E.N.Kross ja vastiku jutuga Randpera aga see nimekiri on pikem. Olgu valitsuskoalitsioon milline tahes aga ikka pareem ilma Reformierakonnata. Veel ühte reformistlikku valitsust ei kannataks meie riik enam välja.

 4. Aga 1 aasta ago
  Reply

  miks tohib pederastide rahastaja oma ametis jätkata? Mida ISIS sellest arvab?

 5. Arusaamatu 1 aasta ago
  Reply

  On arusaamatu, miks on see karvapeast homosõber (või on äkki isegi kapist välja karanud) Keskerakonnas, mille liikmed uurimuste kohaselt on enamikus pederastide poputamise vastu.Miks pole see poisike sotside hulgas?Indiviid, kes on otseselt ühe koalitsiooniliikme (EKRE) vastu, töötab ju vastu ka kogu valitsusele-olgu siis aus ja ühinegu saare ja kaka sopaloopimisega.

  • Väga 1 aasta ago

   õige. Tema koht on Raimondoga pedesotside ridades.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.