Jüri Ratas tahab maaeluminister Mart Järviku teemat veel arutada

FOTO: MIHKEL MARIPUU/SCANPIX

Peaminister Jüri Ratas ütles esmaspäeva õhtul pärast kohtumist maaeluminister Mart Järvikuga ajakirjanikele, et vestlus temale mingeid kindlaid ja selgeid vastuseid ei andnud ja ta loodab Järviku teemat lähipäevadel edasi nii koalitsioonipartnerite kui ka Keskerakonna sees.

“Ma kohtusin temaga. Et need kahtlused, mis on esitatud tema osas, et need küll minus tunnetust kuidagi ümber ei lükanud ega asjasse selgust ei andnud,” ütles peaminister ajakirjanikele.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ministri Järviku ametisse jäämist puudutavale küsimusele vastas Ratas, et “seda tuleb siis arutada lähipäevadel koalitsioonipartneritega ja erakonnas sees”.

“Nagu ma ütlesin, et eks me arutame seda koalitsioonipartneritega. Kui ma tulin teie ette, siis ma ütlesin, et need küsimused, mis on praegu õhus tema osas, siis ega see kohtumine minu jaoks vastuseid või usaldust ei tõstnud praegu,” lausus ta.

“Valitsus koosneb kolmest poolest. Kui üks läheb ära, on valitsus kukkunud. Peaministrina peab olema igaks hetkeks valmis. Aga ma pingutan selle nimel, et see koalitsioon jätkaks,” rääkis Ratas, kommenteerides EKRE avaldust, mille kohaselt valitsus Järviku lahkumise korral laguneb.

Küsimusele, kas Ratas soovitas Järvikule tagasiastumist, vastas peaminister, et vestlus kestis pool tundi ja ta ei kavatse hakata sellest detailset ülevaadet tegema. “Aga seda ma ütlen, et ega see vestlus selliseid kindlaid ja selgeid vastuseid mulle ei andnud.”

Kui peaministrilt küsiti, kas maaeluministeeriumi kantsler Illar Lemetti tuleks Järviku soovil teenistusest vabastada, kinnitas ta, et sellel neljapäeval seda küsimust päevakorda kindlasti ei tule.

8 kommentaari
 1. Ühes 1 aasta ago
  Reply

  Jurka eksib kindlasti. Ju tal pole piisavalt sahkerdaja kogemusi.
  Asi selles, et valitseda saab ka väljaspool valitsust. Las KaKa ja InSa kambad moodustavad valitsuse, neile jääb ikkagi vähemus. Seega saavad nad küll ministeeriumides rahvast petta ja röövida, kuid nad ei saa vastu võtta neid huvitavaid seadusi, sest enamus pole valitsuses. Järelikult juhiks seadusandlust hoopis JüRa+MaHe+HeVaSe kambad.
  Asjal on kehv maik aga man, sest raha ei liiguta enam nemad, vaid kaksikliit. Ministeeriumidel on iseseisev varastamisõigus, riigikogu vahele sekkuda ei saa. Saaks uue seadusega, kuid see ei lähe nõnna kiirelt. KaKa ja InSa jõuavad JüLi juhtimisel palju käkke keerata.
  Kasuks tuleks selline kaevikust valitsemine ikkagi kolmikliidule, sest enne järgmist valitsust tehakse kokkuvõte, et KaKa+InSa pole sittagi suutnud ning äpusus jääb neile külge nende lärmist hoolimata.
  Kuid on veel üks võimalus. Nimelt astub MaHe kamb ministrikohtadelt üksteise järel tagasi ning asemele tulevad uued ministrid JuRa ja HeVaSe kampadest. Kuid seda kokkuleppel MaHega. Edasi tegutseks nad ikkagi osaliselt kolmikliiduna, kuid MaHe on partisan. Valdavalt nad toetavad kaksikliitu, kuid mitte alati. Põhimõttelistes küsimustes saaks nad alati kaksikliidu käru kummuli lükata. Nii küll ühiste ostuste arv küll väheneks aga koos saaks 2+1 põhimõttel ikkagi KaKale ja InSale ära panna.
  Ise ma seda võimalust ei usu, 2-l põhjusel.
  1) MaHel pole niipalju mõistust, et nii peenet mängu mängida;
  2) MaHe au-, võimu- ja rahaahnus on liiga suur, et kasvõi hetke pirukast loobuda.
  .
  On võimalikud ka muud kambade liidud, 0-i lähedased on KaKa+InSa+MaHe, kuid KaKa+JüRa ja KaKa+InSa+HeVaSe on siiski võimalikud enamusvalitsused. HeVaSe on mures oma kamba madala popluse pärast, sellepärast ta peab pildil püsima, seda saab aga ainult valitsuses. Reetnud on oma põhimõtted ja valijad ka MaHe kamp. Juba koostöö JüRaga on algusest peale olnud häbiväärne. Kuidhäbi on võimule ja rahale alla jäänud.
  Seega pole üldse tähtis, kumb reetur kaasatakse uude kolmikusse, kõntsad on nad KÕIK!

 2. vana 1 aasta ago
  Reply

  Valitsuse ja koalitsiooni jätkumisele oleks kõige tervislikum ja arukam lahendus, kui maaelu minister ise tagasi astuks.
  Loomulikult, kui inimene ise ei saa aru, kui koormavaks on ta muutunud koalitsioonile, siis tuleb ta vallandada, sest iga tema järgnev tööpäev võib tuua kahju koalitsiooni eksisteerimisele!

  • Viga 1 aasta ago

   on selles, et konservantidel polegi asjalikke inimesi ministrikohale, ainult pätid ja kaabakad. Nad pole ka õppinud, et enne iga uut kandidaati tuleb tema elulugu kuni Lehola Lembituni läbi võtta. Ainult siis saab olla kindel, et KaKa sopapildujad tegutseda ei saaks. Ja kui tegutsevadki, siis see on vastutuult sopapildumine. Lasku aga käia.
   Seega on konservantidel ainult 1 lahend: tuleb leida AUS inimene! Mina seda küll olen, kuid ministriks ma kindlasti ei lähe. Miks ma peaks enne surma astuma sita sisse!

 3. Laur 1 aasta ago
  Reply

  Reformierakondlased tegutsevad selle nimel et koalitsioon laguneks ja mõtlevad välja igasuguseid süüdistusi. Aga seda on nad kogu aeg teinud eesmärgiks vaid võimule saamine. Võimul olles tegid nad vaid vigu ja vaesus aina kasvas. Nüüd segavad na valitsuse tööd. Kuidas küll selline asi on võimalik. Nad võtavad ette järjest koalitsiooni poliitikuid ja urgitsevad, laimavad, vassivad. Peavoolumeedia toetab neid ja arvatavasti ka õigusmõistjad. Kuidas on võimalik et reformierakondlased kunagi süüdi ei jää ja kui jäävadki liiga halbades asjades mida varjata ei saa siis lõpetatakse kiiresti kohtuprotsess.

 4. Jah 1 aasta ago
  Reply

  laiali tuleks ajada Refformierakonna tagatoa tegelased kes töö asemel sepitsevad vaid intriige, Vallanadada tuleks mõned valelikud ajakirjanikud ja ebaõiglased kohtumõistjad.

 5. Lii 1 aasta ago
  Reply

  millega tegelevad reformierakondlased on teada. Laim, valed ja süüdistused on nende peateema. Näiteks Randpere teenib raha oma õudse ja alatu jutuga. Ansip esimest korda ütles millega ta seal Brüsselis suurt raha teenib–nimelt koalitsiooni laialiajamisega.E.n. Krossil on nii palju patte hingel et ta tegutseb vaikselt aga seda alatumalt jne. Nimekiri on tegelikult pikk. Aga reformierakondlaste tegevuses pole mitte midagi positiivset ega ühtegi õiget tegu. Maaeluminister on nende kõrval tubli mees kes ei lasku nii madalale nagu on oravad oma laimuga. Edu praegusele koalitsioonile ja reformierakondlased peavad lõpetama segamise.

 6. vana 1 aasta ago
  Reply

  Jah +Laur – arvatavasti olete tublid ekrelased aga Teie minister on teinud meie kõigi silme all ühiskonnale ebameeldivaid otsuseid. Raskeim nendest on vast see listeeriabakteri ümber
  toimuv, samuti siseveekogus põhjatraaliga kalapüük, PRIA värk jne. See mis Teile tundub poliitilise
  kiusamisega on aga ühiskonnale eluliselt ohtlik.
  Ainult ministri isiklik otsus tagasiastumiseks on vast kõige kergem lahendus koalitsioonile, sest ausalt öeldes – pea suurem osa ühiskonnast toetab eriti peaministrit ja tema poolt loodud
  koalitsiooni.
  Tehke oma neli aastat tööd ja nähke vaeva ja siis saab rahvas anda Teile veel neli aastat!

  • Selles 1 aasta ago

   sul tuline õigus, et siseveekogudes ei tohi traaliga püüda. Kunagi ENSV ajal tõid traalid Peipsile vankad. Õnneks see pärast röövpüüki keelati.
   On tunne, et meil on valida ainult vaimust vaeseid ehk puhtalt lolle.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.