Veikko Luhalaid: riigi ja omavalitsuste koostöö ei ole kunagi nii hea

Veiko Luhalaid

Paides peetud Keskerakonna omavalitsuskogu V infopäeval kinnitas Eesti linnade ja valdade liidu tegevdirektor Veikko Luhalaid, et riik võtab varasemast rohkem kuulda kohalike omavalitsuste muresid ja ettepanekuid. „Praegu toimib riigi ja kohalike omavalitsuste koostöö väga hästi,“ lausus Luhalaid. „Oluliselt konstruktiivsemalt sujub suhtlus ka ministeeriumite ametnikega. Julgen kinnitada, et omavalitsused on valitsuse tasandil head ja oodatud partnerid.“

Riigihalduse minister Jaak Aab ütles, et prognoosi kohaselt investeerivad kohalikud omavalitsused järgmisel aastal 500 miljonit eurot. Järgmise nelja aasta jooksul küündivad investeeringud kokku kahe miljardi euroni. Siseriikliku regionaalprogrammi raames eraldab riik 14,4 miljonit eurot. „Kohalike omavalitsuste rahaline võimekus on viimastel aastatel oluliselt paranenud. Näiteks võlakoormus on keskmiselt 28 protsenti, mille üle võime uhkust tunda,“ märkis Aab.

Minister Aab lisas, et kuigi Tallinnast on juba välja viidud 1037 ametikohta, jätkatakse programmiga ka järgmisel aastal. „Asukohaneutraalsete töökohtade puhul lähtume värbamisel üleriigilisest põhimõttest. Soovime selles valdkonnas suuremat tähelepanu pöörata saartele ja Kagu-Eestile,“ rääkis Aab.

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas kõneles pikalt ning põhjalikult suurte maanteede ehitamisest avaliku ja erasektori koostöös ehk PPP-projektist ning kruusateede olukorrast. „PPP-projektiga tahame kindlasti edasi minna, sest vastasel juhul ehitame maanteid 30 aastat,“ täpsustas Aas. „Kruusateedele katete ehitamiseks on aastateks 2019-2022 eraldatud täiendavad kuus miljonit eurot. Igal aastal seega 1,5 miljonit eurot. Pean vajalikuks rõhutada, et kruusateedele asfaltkatte panekuks tuleb olemasolev tee üldjuhul põhjalikult ümber ehitada.“

Kesknädal

3 kommentaari
 1. Nende 1 aasta ago
  Reply

  arvudega enam kedagi ei peta. Kui ehk Kesknädala lihtsameelsed lugejad välja arvata.
  Kus on tootmine meie maakolgastes? Pole! Just sellepärast jäävad peagi paljud külad taas elaniketa, sest vanad surevad eest ära ja kedagi pole peale tulemas. Sest pole tööd! Ma ei pea siinjuures silmas tehislikult maale küüditatud ametnikke, vaid tegelikku tootvat tööd. Sest paljud maakad jäävad ärikate seas läbilöögivõimelt alla taseme ja neile jääbki üle teha vaid lihttööd ehk midagi eluks vajalikku ka toota.
  Ja arvud tuleb esitada suhtarvudes, palju mingi valdkond saab varasemaga võrreldes rohkem või vähem %.

 2. tusja 1 aasta ago
  Reply

  Mis kuradi pärast neid maanteid siis vaja on ???
  Ja krusateede tolm maakaid ei koti, kes päevade viisi lehma -seasõnniku haisus tööl,kodus,puhkehetkel.

 3. Nojah 1 aasta ago
  Reply

  Eelmiste valitsuste ajal polnud ju mingit koostööd. Peavoolumeedia ajakirjanikud valetavad ja vassivad teenendades reformierakondlasi. Inimesed kes ei loe Kesknädalat ei teagi mis tegelikult toimub. Ansipi ja Rõivase valitsuste ajal tehti nii palju vigu ja neid on asunud praegune valitsus parandama igas valdkonnas. Ega reformierakondlased polegi hääli saanud töötulemuste eest vaid inimeste mõjutamise eest valede, laimu ja valesüüdistustega. Jube erakond. Kui palju parem oleks meie elu kui Keskerakond oleks kogu aeg võimul.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.