Jüri Ratas: käreduse ja karmuse asemel saavutab poliitikas enam kannatlikkuse ja koostööga

Keskerakonna volikogu 23.11.2019 Foto: Andrus Tamm

Pärast tänavu kevadel toimunud Riigikogu valimisi astus 29. aprillil ametisse 50. Vabariigi Valitsus, mille Eesti Keskerakond moodustas koos Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ja Isamaa Erakonnaga.

Tänaseks 209 päeva ametis olnud valitsus leppis kokku, et tegeleme peresõbraliku Eesti arendamise, sidusa ühiskonna loomise, teadmistepõhise majanduse edendamise, tõhusalt valitsetud ning vaba ja kaitstud riigi edasi viimisega, ütles Keskerakonna esimees Jüri Ratas Tallinnas volikogu istungil peetud kõnes.

“Oleme selle pisut enam kui poole aasta jooksul teinud olulisi otsuseid, aga näinud ka tõrkeid ja muresid,” märkis täna kolm aastat tagasi peaministriametisse astunud Ratas. “Valitsused moodustatakse, kui erakonnad leiavad piisavalt koostöötahet ning programmilise ühisosa, mida koos ellu viia. Koalitsioonid lagunevad, kui kaob koostöösoov. Praegu on kõigist probleemidest hoolimata näha, et partnerid soovivad seda ühist osa väärtustada ning vajadusel kitsaskohtadele ühiseid lahendusi leida.”

Sama joont on valitsus hoidnud ka praegu väga aktuaalses maaeluministri ümber toimuvas. “Selle asemel, et võõbata ruum punastest joontest kirjuks ning ajakirjanduse vahendusel ultimaatumeid esitada oleme pidanud õigemaks probleemidesse süveneda ning koos oma partneritega lõpuks ainuõige otsuseni jõuda. Ma usun siiralt, et käreduse ja karmuse asemel saavutab poliitikas enam kannatlikkuse ja koostööga,” ütles Ratas.

 

12 kommentaari
 1. Eks 2 aastat ago
  Reply

  Jurka ole raske valiku ees: kui ta nõuab Mardilt Järvik lahti lasta, siis ei toeta Mart oma kambaga Jurkat järgmisel presidendivalimisel ja Kadriorg jääb Jurkale võibolla igaveseks suletuks. Kui aga Jurka laseb Järvikul jätkata, siis on tal 99% loota toetust presidendivalimisel ja uks Kadrioru lossi avatud enam kui 50% tõenäosusega.
  Nii et vaadake lahendi nuputamisel ikka kaugemale tulevikku, mitte sellele, kas valitsus koos püsib või mitte.

 2. Seisab 2 aastat ago
  Reply

  ka Kadrioru ihaluse taga soov ära panna Kalda Siimule, kes on KaKa papike. Ja veel 5 aastat edasi on SiKa juba vanake ning teda ei võeta enam tõsiselt. Seega on SiKal nüüd viimne võimalus ning KaKa ussitamisele ta toetubki. Õnnestub konservandid ja keskbandiidid omavahel tülli ajada, saab SiKa suure + ja paksu lehekülje Vikipeediasse.

 3. Oh teid lolle küll 2 aastat ago
  Reply

  Milleks Jürile presidenditool?
  Euroopas palju paremad pakkumised.

  • Euroopasse 2 aastat ago

   küüditatakse Jurka silma alt ära pärast Kadriorgu.

 4. vabariigi kodanik 2 aastat ago
  Reply

  Mitte põle tähele pand, et teid valdaks soov minuga koostööd teha.

 5. Nojah 2 aastat ago
  Reply

  kõik on õige ja keskerakondlastel on alati kannatlikust jätkunud ja soov olnud teha kõik mis võimalik et keegi meie maal ei elaks allapoole vaesuse piiri. Aga neid segatakse kogu aeg. Reformierakondlased tegid ühe vale otsuse teise järgi ja vvaesus aina kasvas. Nüüd tuleb parandada nende poolt tehtud vigu ja edasi minna–mida ka tehakse. Aga olukord riigis on kriitiline, meil on nagu sisemine vaenlane kes takistab teiste tööd, arendab laimukampaaniat, urgitseb, kleebib külge ausatele inimestele süütõendeid ja vaid selleks et võimule saada. Sellised on reformierakondlased . Tuleks välja vahetada need õigusmõistjsd kes töötavad nende kasuks. Kunagi ei jää süüdi millegi pärast reformierakondlased ja kui jäävadki siis lõpetatakse kohe süüdimõistmine ära. Ma ei ütleks et see valitsuskoalitsioon on ideaalne aga ikka parem kui koostöö reformierakondlastega.

 6. Ah soo 2 aastat ago
  Reply

  Mõned kommentaaride kirjutajad ei tea et meie peaministri nimi on Jüri Ratas ja üldse ei väljendu selgelt millest nad tahavad kirjutada.

 7. Eve 2 aastat ago
  Reply

  Meie maaeluminister pole milleski süüdi. Tema süü on lavastatud reformierakondlaste poolt . Millal ükskord saavad karistuse reformierakondlastest urgitsejad, valetajd ja laimajad.Nad lähevad ministrite kallale et neid lahkuma sundides saaks ise võimule. Nad on võimu nimel nii palju alatusi teinud et tundub nagu meil oleks sisevaenlane kes rikub meie inimeste tervist ja elu. Peavoolumeedia toetab neid ja osaliselt ka õigusmäistmine. Võetakse järjest inimesi keda süüdistatakse olematutes kuritegudes ja vaid selleks et neid kõrvaldada teelt võimule.

 8. Joe 2 aastat ago
  Reply

  Valitsusel kohe ei lasta tööd teha, kogu aeg segatakse. Reformierakondlaste süüdistused on niivõrd läbipaistvad ja alatud. On olnud juhtumeid kui minnakse urgitsema isegi magistritöödes mis on varem teadlaste poolt läbi vaadatud. Keegi ei julge vastu ka hakata sest saab siis ise mõne süüdistuse kaela. Keskerakond on alati olnud parim erakond aga võimule sai J.Ratase poolt juhitud erakond ja eks ta peab arvestama ka oma liitlastega ja ehk ei saa ta sõjanduse vallas midagi muuta., samuti välispoliitikas. Isamaa on tagasihoidlikuks muutunud muidugi tänu oma suurepärasele ja ausale esimehele. Tegelikult Tsamaa muutus juba siis kui meie suurim kurikael E.N.Kross sealt lahkus. Enne ta tegutses avalikult ja aita isamaalastel laimukampaaniat arendada, nüüd teeb ta seda vaiksemalt Reformierakonna rüpes. Juba see et Isamaa ühines valitsuskoalitsiooniks Keskerakonnaga näitab et on muutunud paremaks. EKRE on ikka parem liitlane kui oleks Reformierakond. Nii et jõudu tööle . Keskerakondlased pole kunagi laskunud laimajate tasemele kuid nüüd oleks vaja karmimalt tegutseda et lõpetada laimukampaania reformierakondlaste poolt vallandades neid inimesi kes soodustavad valesüüdistuste levikut või ise neid mõtlevad välja.

  • Koostöö, aga kellega? 2 aastat ago

   Jüri Ratas: käreduse ja karmuse asemel saavutab poliitikas enam kannatlikkuse ja koostööga…

   Ilusad sõnad Jüri, aga kellega sa koostööd tegid, et tubli maaelu juhi lahti lasid?Kui EKRE-ga, siis on nad samasugused tuulenuusutajad ja konformistid kui sa ise oled.Kui aga tegid seda Reformi survel, siis oled teadagi, kes.Kaka solvas sind, aga keda sa tegelikult reedad?

 9. Joe 2 aastat ago
  Reply

  Vigade parandus–peab olema Isamaa, aitas.

 10. Ratasel ei ole õigus. 2 aastat ago
  Reply

  Käredusega jne ei saavuta midagi. Oma leebusega on ta saanud seda, et tema lend ei oole kaugel. Kui lendab, siis jäädavalt. Rahvas reetmist ja valetamist ei salli. Opositsioon isegi kiidab teda eesmärgil, et varsti kasutada saaks tema nõrkust.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.