Jüri Ratas: kõik meie inimesed peavad päriselt tundma, et Eesti riik on ka nende jaoks olemas

Keskerakonna juhitud valitsused on toonud Eesti poliitikasse väga olulise pöörde. Oleme teinud koos partneritega palju olulisi otsuseid, mis eelnevalt olid takerdunud või tegemata jäänud, aga mida Eestimaa inimesed ootasid, rõhutas Keskerakonna esimees Jüri Ratas Tallinnas Nõmme Majas toimunud volikogu istungi kõnes.

“Kõik need sammud on suunatud eelkõige õiglasema, sidusama ja solidaarsema riigi ehitamisele. Kõik meie inimesed peavad päriselt tundma, et Eesti riik on ka nende jaoks olemas. Seda nii väikestel saartel ja kaugetes valdades kui ka maakonnakeskustes ja suurtes linnades. Keegi meie hulgast ei tohi jääda maha või tunda, et riik ja ühiskond tema jaoks oluliste muredega ei tegele,” ütles täna kolm aastat tagasi peaministriametisse astunud Ratas, kes sai sel puhul kingituseks kolme aasta vanuse kuuseistiku.

Keskerakonna juhitud eelmise valitsuse ametis oleku aega mahtus Eesti esimene eesistumine Euroopa Liidu nõukogus. “See kujunes väga edukaks ning pälvis palju tunnustust ka meie sõpradelt ja partneritelt. Selle üheks tipphetkeks oli Tallinnas toimunud esimene Euroopa Liidu digitaalne tippkohtumine, mis tõi siia kokku Euroopa Liidu ja liikmesriikide juhid,” rääkis Ratas.

Ratas tõstis esile ka Eesti lähiajaloo suurimat maksureformi, millega suurendati maksuvaba tulu 500 euroni. “See andis suuremale osale meie tööinimestest igas kuus kuni 64 eurot rohkem raha pangaarvele, kasvatas väga paljude keskmist ja madalat palka teenivate inimeste igakuist sissetulekut ning parandas toimetulekut,” märkis Ratas. “Enne seda oli tulumaksuvaba miinimumi aastate jooksul kergitatud vaid pisikeste sammudega, millel oli meie inimeste igapäevasele tegelikule hakkamasaamisele vaid väga minimaalne mõju.”

Keskerakonna üks prioriteete on olnud lisavahendite suunamine tervishoidu, et lühendada ravijärjekordi ning tagada arstiabi parem kättesaadavus. “See on raha, mida meditsiinivaldkonna erialaliidud olid aastaid oodanud ning millel on väga tegelik mõju meie tervishoiu arengule,” lisas Ratas. “Oleme suutnud oluliselt panustada nii haridustöötajate, päästjate, tervishoiu- kui ka siseturvalisuse valdkonna töötajate palgatõusudesse. Nende inimeste panust Eesti riiki ja selle arengusse on võimatu ülehinnata.

Samuti on Keskerakonna valitsuse ajal saanud teoks ka aastakümneid oodatud haldusreform, mis andis kohalikele omavalitsustele enam otsustusõigust ja rohkem rahalisi vahendeid. “Haldusreformi kõrval oli märgiliseks otsuseks tasuta maakondliku ühistranspordi rakendamine. See pakkus paljudele maainimestele enam liikumisvõimalusi, mida on selgelt näidanud ka maakonnaliinide kasvanud sõitjate hulk,” rääkis Ratas.

Jüri Ratase kõne täisversioon on leitav Keskerakonna kodulehelt.

6 kommentaari
 1. Kas 2 aastat ago
  Reply

  7-eurosest altkäemaksust mitte sõnagi?

 2. Nojah 2 aastat ago
  Reply

  seda tunnet oleks vaja küll. Reformierakondlased tekitavad oma laimukampaaniaga tunde et elame kuskil metsikul maal kus võib karistamatult inimeste tervist rikkuda, segada nende tööd kaela määrida igasuguseid valesüüdistusi. Kui sellised avaldusvormid maha surutakse võib hakata tundma et riik on meie jaoks olemas. Tegelikult see tunne on hakanudki juba tekkima sellest ajast kui Reformierakond enam võimul ei ole.

 3. to kas 2 aastat ago
  Reply

  Ää urise, sa põle sedagi raha veel saand .

 4. Tõnis Viiloldse v'õidu. 2 aastat ago
  Reply

  Keskerakonna kadumine sai alguse TTV kaotusega. Lugedes praegust meediat ja kuulates teleris saateid, on Keskerakond täiesti üksi ja ei suuda kuidagi ennast kaitsta. Tähtis ju see, et opositsioon sai TTV kadumisega järjekordse võidu. Aastaid pingutasid selle nimel ja rahvas jälgis neid saateid üle Eesti.
  Ratas oma järeleandmisega on juba oma trumbid maha mänginud.

  • Kes? 2 aastat ago

   Aga kes kaotas TTV?Ise, ikka ise, KE, eesotsas Tallinna korealasest linnapega.Küll Reform rõõmustas.

 5. Tõnis Viilol . Arusaamatu. 2 aastat ago
  Reply

  Kuidas minu nimi nii muudeti. Kui keegi sõimata tahab, sõimaku kuid jätku nimi rahule.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.