Jüri Ratase pöördumine

Jüri Ratas

Head erakonnakaaslased!

Viimastel nädalatel maaeluministri valitsusalas pingestunud olukord vajas selget lahendust, et ministeerium ja selle allasutused saaksid edasi minna ning naasta oma igapäevase töörütmi juurde. Praeguses usaldamatuse olukorras ei näinud Vabariigi Valitsus töörahu taastamiseks muud võimalust, kui ministeeriumi mõlema tippjuhi lahkumine. See annab võimaluse kujunenud olukord lõpetada ning tagada uutele juhtidele võimalus alustada uue usalduskrediidiga puhtalt lehelt.

Kohtusin presidendi Kersti Kaljulaidiga õhtul Kadriorus ja ta rahuldas ettepaneku maaeluministri vabastamise osas. Koalitsioonilepingu järgi on maaeluministri koht EKRE täita ja nemad peavad leidma sinna väärika kandidaadi.

Rõhutan, et ametnikud saavad jätkuvalt oma tööle keskenduda ega pea kartma poliitilist sekkumist. Samuti on ametnikel mitmeid võimalusi probleemidele tähelepanu juhtida ja soovitan ka tulevikus neid kasutada kartmata ebameeldivaid tagajärgi.

Samuti kinnitan, et koalitsiooni osapooltel on tahet ellu viia tänavu kevadel sõlmitud leping ja meie erakonnal on kõik võimalused oma valimisprogrammi täita. 2020. aasta riigieelarve ootab Riigikogus kolmandat lugemist ja seal on mitmeid Keskerakonnale olulisi punkte. Olgu selleks siis täiendavate vahendite suunamine tervishoiuvaldkonda, omavalitsuste tulubaasi tõstmine või viimase 12 aasta suurim pensionitõus.

Minu tänast avaldust saate täies mahus vaadata siit.

Lugupidamisega,
Jüri Ratas

6 kommentaari
 1. Tõnis Viilol 2 aastat ago
  Reply

  Algusest peale olen aru saanud, et Ratas ei ole õige mees peaministri ametis. Opositsioon aga mängib jahimeest ning põmmib partide asemel ministreid. Ratas hoiab õnnetult populaarsust ja ei pea survetele vastu. Varsti on vahetatud kõik ministrid. Arvan aga – et järgmine “part” on Ratas ise.
  Rata isu peaministri kohale on nii suur olnud, et reetis ka Savisaare. Tema vastu andmeid lekitas ju tema ise ja poolikud tema poolt lekitatud ning üle paisutatud süüdistused sillutasid Savisaare tee haiglasse. Juba 15 aastat tagasi proovis ta Savisaare kukutamist kuid see ei läinud läbi. Tänaseks isegi kohtunikud väidavad, et mingit süüd Savisaarel ei ole olnud. Prokuratuur aga Savisaare vastu süüdistused on välja pressinud.
  Ratas ei ole suuteline oma koalitsioonis kedagi kaitsma.
  Vaatame siis mis toimus. Praegune tema rivi poliitik lubab, et kui tema saab ministriks, siis puhastab terviseameti read tema jaoks kõlblikuks. Ei ole ju tähtis rahva tervis. Peaasi, et raha jookseks. Süüdistab tehase sulgejaid ja temale ei ole tähtis, et inimesed haigestuvad ja surevad. Terviseamet ju teeb õieti, et sulgeb tehased. Rahva tervise eest võitlejad ju teevad oma tööd kohusetundlikult. Seda ei tee aga meie endine õiguskantsler kes teleris ajas lõhet sisse ja kohe kahe suupoolega. Sama mees aga lubas Kuuuuria kaevata kohtusse ja nõuda suure summa selle eest, kui näitab teleris tegelikku olukorda raviasutuses. Tõeline äraostu. Meie õiguste kaitsja. Tule tõesti taevas appi. Samas aga meie peaminister koos sotsidega ei liiguta kulmugi.
  Tõsi on see, et meie valitsuses proovid EKRE meie elu muuta aga tõsi seegi, et Ratas oma meeskonnaga on EKRE ankur jalas.
  Minu arusaamise järgi peaks peaminister lahkuma ja tema kohale astuma Helme. See tagaks Eesti elu viimise lõpuks õigele kursile.
  Arusaamatu on meil ka Haridusministeeriumi tegevus. Järjepidevalt ministri abiga suretatakse maal elu välja. Kaotatakse koolid. Koondatakse lapsed suurtesse koolidesse, samas lapsi just eriti palju ei sünni lisaks. Külades ja väikestes linnades kaotatakse arstiabi, koolid, side jne. Kas selleks kõik, et saaksid kaevandused tulla ja meie maak veetakse välja nagu tahtis teha vene? Maagi väljavedu ei varjanud ka Raukas. Otse teleris ütles välja, et selleks ongi raudteed vaja.
  Inimesed, mõelge.
  Mõelge, missuguse osa oma lubadustest on täitnud ratas ma kaaskonnaga? Suureks saavutuseks on siis seitse euri pensioni tõus. Isegi enne selle raha saamist on juba hinnad tõusnud ja see raha ei ole abiks pensionäridele. Häda on suurenenud.
  Valedega elu ei edendata.

 2. Suure südamevalu ja hingega 2 aastat ago
  Reply

  See on kohutav, kui palju inimesi on surnud tolle Weroli tõttu!
  KAS ON SURNUID? Vale puha.
  Tundub olema ameti julm tegutsemine reformarite juhtimisel.
  Aga nad ise lubasid koalitsioonil kõri läbi närida!
  Kaua riik seda kannatab?

 3. Täitsa 2 aastat ago
  Reply

  jurkalik luul. 95% möla asja ümber ja siis pitsatiga lõppu niigi ettenähtud pinsitõus, mis eelneva sipukates rabelemise peaks nagu heana paista laskma.

 4. Nojah 2 aastat ago
  Reply

  Küll järgmisele ministrile leitakse ka mõni valesüüdistus. Reformierakondlased muud ei teegi kui laimavad, urgitsevad, koostavad valesüüdistusi vaid selleks et ise võimule saada. Nad on nii alayud aga sealjuures juba profid alatus tegevuses. Nad ei lase inimestel tööd teha. Kaua see veel kestab. Kuhu vaatavad õigusmõistjad on arusaamatu. Peavoolumeedia toetab ka refotmierakonda. kui tahate tõelisi süüdlasi leida siis neid on seal Reformi tagatoas mitmeid.

  • Nüüd 2 aastat ago

   on pall konservantide jalal. Kui nad taas leiavad 4. jobu, kes pärast mõnekuulist olesklemist poole aasta palgaga lahkub, siis algab taas kõik uuesti. Mart ja Martin võiks ikkagi selle peale tulla, et iga uue kandidaadi elulugu peab kuni Lehola Lembituni selge olema. Ning kas tiris 1. klassis plikasid patsidest või näitas poistele keelt.

 5. Noo 2 aastat ago
  Reply

  Ega keegi ei julgegi reformierakondlastele vastu hakata. Neil on seal nagu kgb nõuka ajal. Need õrapanemised lihtsalt rikuvad inimeste tervist aga mitte nii suurelt kui oleks trepist alla kukkumine või mõne lihasööja bakteri jalale kombineerimine. Need igasugused süüdistamided, laimud ja urgitsemised mis teenivad vaid valitsusliidu laialiajamise eesmärki vähemalt ei tapa aga nad on ikka vastikud ja segavad teiste tööd. Aga Reformierakonnal pole töötulemusi endal olnud aga kuidagi peab hääli saama mõjutades inimesi ja näe imet ka nii saab hääli koguda.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.