Valitsus harjutas ulatuslikust sidekatkestusest põhjustatud kriisi lahendamist

Foto: Riigikantselei

Riigi Infokommunikatsiooni Sihtasutus, 28. november 2019 – Täna toimus valitsuse õppus, kuidas lahendada ulatuslikust sidekatkestusest tingitud kriisiolukorda. Peaminister Jüri Ratas sõnas, et õppus kinnitas valitsuse kui terviku ja ministrite võimet elanikkonda puudutavates kriisiolukordades otsuseid langetada.

Valitsusliikmetele korraldatavad õppused on pikalt ette plaanitud ja viimastel aastatel väljakujunenud rutiinne praktika. Regulaarselt toimuvate õppuste läbiviimine vajalik valitsuse kriisiaegse tegutsemise harjutamiseks ja elanike turvalisuse tagamiseks.

Kriisiolukordades peab valitsus Ratase sõnul kiirelt ja konstruktiivselt reageerima ning selleks tuleb sellistes oludes elanike huvide kaitsmist pidevalt harjutada. „Oleme Lõuna-Eesti kriisist õppinud, millised küsimused vajavad kõige suuremat tähelepanu, et elektri ja sidekatkestuse puhul tagada Eesti elanike turvalisus ning teenused, mis on igapäevaelu korraldamiseks kõige vajalikumad,” lausus Ratas.

Riigi Infokommunikatsiooni Sihtasutuses toimunud õppusel osalesid lisaks ministritele ka elektri- ja sidekatkestuse lahendamist toetavate ametite esindajad.

“Kõikvõimalike kriiside tulemusliku lahenduse eelduseks on ametkondade, ettevõtete ning kohalike omavalitsuste vaheline koostöö. Kindlasti on meil veel pikk tee minna, et koostöö sujuks elanikule nähtamatult, kuid näen head tahet ning valmidust pakkuda lahendusi nendele kitsaskohtadele, mis viimastel nädalatel arutelul olnud on,” ütles Ratas.

Õppuse õppetunnid võetakse arvesse Vabariigi Valitsuse edasistes aruteludes hädaolukordade lahendamise teemadel. Vabariigi Valitsus planeerib võimalikke tegevusi kriisireguleerimise parandamisel arutada valitsuskabineti nõupidamisel jaanuaris 2020. a.

2 kommentaari
  1. Nagu 1 aasta ago
    Reply

    võib aru saada, siis lülitati ettekujutuses välja elekter Aksi saarel ja siis ruttasid ministrid ruttu seda sisse lülitama. Suurepärane töö. Ning nüüd on ka põhjendatud suured preemiad aasta töötulemuste eest igas ministeeriumis ja ametis. Loomulikult rahva arvel, kes tegelikult olid nende äpude kabinetimängude kannatanud.

  2. Kas 1 aasta ago
    Reply

    võltsavalitsus arutas ka seda, mis aja jooksul peavad õnnetuste tagajärjed olema kõrvaldatud? Kagu-Eestis vedelevad teele kukkunud puud seniajani oma kohal, ainult latv on ära saetud. Vist oodatakse, millal need puulaibad ära mädanevad ja listeeria nad ära sööb? Aga mujal lüüakse saag ka ilma loata tervesse metsa, et saaks aga pappi ja valitsus on vakka, sest sealt saab makse, mis on samuti PAPP!

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.