Ratas: Rail Baltic on samm lähemale meie unistusele ühendatud Euroopast

Foto: Riigikantselei

Stenbocki maja, 28. november 2019 – Peaminister Jüri Ratas osales täna Rail Balticu trassil asuva Saustinõmme raudteesilla nurgakivi asetamise tseremoonial ja rõhutas, et Rail Baltic pole lihtsalt raudtee, vaid unistus ühendatud Euroopast.

Peaminister kinnitas, et tal on väga hea meel, et oleme jõudnud olulise teetulbani Rail Balticu rajamisel. „Ma tänan kõiki inimesi, kes on sellesse projekti seni panustanud ning neid, kes jätkavad oma tööd, et see saaks teoks,“ ütles peaminister Ratas. „Eesti on väike ja avatud riik ning Rail Balticu loodav majanduskoridor, uued võimalused ja tarneahelad ning sellest sündiv koostöö on väga kaalukad.”

Peaministri sõnul loob nurgakivi panek aluse Eestile ajalooliselt oluliseks ühenduseks Põhja- ja Lõuna-Eesti, Balti riikide ning Põhja- ja Kesk-Euroopa vahel. See on sama vajalik meie inimestele ja majandusele kui ka tervele Euroopa Liidule. Ta kinnitas, et Rail Baltic oli, on ja jääb enamaks kui kiirraudtee. “See on unistus nii vaimselt kui füüsiliselt ühendatud Euroopast,” ütles Ratas.

Ratas rõhutas, et paljude aastate eest alguse saanud mõtte teoks tegemine vajab jätkuvat koostööd ning kõigi osaliste ühiseid pingutusi. „Ees on veel rohkelt tööd nii avaliku kui ka erasektori spetsialistide jaoks. Palju igapäevaste harjumuste muutusi ootab ka meie riikide elanikke. See tähendab Eesti, Läti, Leedu ja Poola jaoks liiklusühendusi, kaasaaegseid ronge, rahvusvahelisi reisi- ja suuri kaubaterminale,“ ütles Ratas. „Balti riike Kesk-Euroopaga ühendaval raudteel saavad nii meie inimesed kui kaubad liikuda senisest kordades kiiremini, mugavamalt, ohutumalt, tõhusamalt ja keskkonnasäästlikumalt.“

Täna tähistati Rail Balticu trassi ehituse algust nurgakivi panekuga trassi kõige esimesele objektile, Saustinõmme maanteeviaduktile Tallinna ringteel. Üritusel osalesid Euroopa Komisjoni transpordi peadirektoraadi juht Henrik Hololei ja majandus- ja taristuminister Taavi Aas.

2 kommentaari
  1. Minul 2 aastat ago
    Reply

    küll sellist unistust islaamistatud Euroopast pole. Igale rahvusele jäägu oma ala, kus ta saab oma emakeeles rääkida, mitte ei pea talle ette kirjutama piiratud rahvuskaitseala, kus lubatakse tantsida kaerajaani ja süüa kama..

  2. Ajuhalvatus 2 aastat ago
    Reply

    Sm.Ratast on tõesti tabanud ajuhalvatus, kuna ikka veel taob mingi äbariku, surnult sündinud reil peldiku trummi.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.