Riigikogu soodustab väikeõlletootjate tegevust

FOTOL: Kadrina saunaklubi. Eesti parim väikepruuli õlu valimine Kadrina rahvamajas FOTO: Meelis Meilbaum/Scanpix

Riigikogus läbis kolmapäeval teise lugemise seaduseelnõu, mille kohaselt suurendatakse väiketootja õlle tootmismahu piiri 0,6 miljonilt liitrilt 1,5 miljoni liitrini aastas.

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni kuuluva Erki Savisaare sõnul on seadusemuudatuse eesmärk  suurendada väikeõlletootjate konkurentsivõimet suurtootjatega. „Väikeste pruulikodade arv on alates 2013. aastast jõudsalt kasvanud ning nõudlus nende toodete järele on suur nii välisriikides kui ka kodumaal. Praeguseks on aga pruulikodadel kasvupiir ees, mistõttu on vajalik kehtestada uus tootmismahu piir väikeõlletootjatele, et nad saaksid jätkuvalt aktsiisisoodustust müües oma tooteid Eestis,“ ütles Savisaar.

„Samuti on muudatus oluline väikeettevõtluse arendamise ja toetamise eesmärgil. Enamik väikepruulijaid tegutsevad maapiirkondades ning sealsete ettevõtete laienemine ja inimestele töökohtade võimaldamine on ainult positiivne,“ ütles Savisaar.

Lisaks tuleks Keskerakonda kuuluva Savisaare sõnul kaaluda järgmisena lihtsustuste tegemist väikestele veinitootjatele. Näiteks pakkudes neile fikseeritud hinnaga aktsiisikleepse, millega nad saaksid täita maksukohustuse riigi ees omamata aktsiisiladu.

Euroopa Liidus on 13 riiki 23 liikmesriigist rakendanud maksimaalset soodustuse piirmahtu 2 miljonit liitrit, kuigi erinevate soodusmääradega. Seejuures Eestis rakendatav soodustuse maht on Euroopa kõige madalam.

1 Kommentaar
  1. Ei 1 aasta ago
    Reply

    saa aru, miks peaks koduõlletootmist üldse ette kirjutama mingi seadusega? Las teevad, müüvad, ostavad, joovad, kusevad ja oksendavad omal vastutusel nagu tahavad. Varsti seadustatakse ka see, kuidas pead sitapotil istuma või kükitama. Kas sellist VÕLTSriigikogu me tahtsimegi!

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.