Ratas arutab Balti ametikaaslastega Rail Balticu tulevikku (lisatud link otseülekandele)

Rail Baltic

Stenbocki maja, 6. detsember 2019 – Peaminister Jüri Ratas suundub täna visiidile Riiga, kus võtab osa Balti riikide peaministrite kohtumisest, mille tähelepanu keskmes on Rail Balticu ning regionaalse energiaturu tulevik.

Peaminister Jüri Ratase sõnul on Rail Baltic Eesti, Läti ja Leedu jaoks ajalooliselt unikaalne projekt, mille õnnestumine sõltub kõikide osapoolte koostööst. „Ühiste suurte eesmärkide ellu viimiseks peame  jõudsalt edasi liikuma, toetudes saavutatud kokkulepetele ja ajagraafikule ning keskendudes projekteerimistegevuste lõpetamisele ning raudtee taristu ehitusele,“ ütles peaminister. „Mul on hea meel, et Eestis on ehitustegevus juba alanud ja Rail Baltic valmib kindlasti,” lisas ta. “Peame koos pingutama, sest ühiselt oleme palju tugevamad ja võimekamad, puudutagu see siis Rail Balticu tähtaegset valmimist, energiaturgu, Euroopa Liidu tulevast eelarvekava või kaitsekoostööd NATOs.”

Rail Balticu arutelu algab töölõuna vormis, millel osalevad Eesti ja Läti peaministrid, kolme Balti riigi transpordi valdkonna eest vastutavad ministrid, TEN-T programmi Põhjamere-Läänemere koridori koordinaator Catherine Trautmann ja Euroopa Komisjoni transpordi peadirektoraadi peadirektor Henrik Hololei. Teemaga jätkatakse laiendatud ringis töösessiooni ajal, kus peaminister Ratase ja Läti peaministri Krišjānis Kariņšiga liitub Leedu peaminister Saulius Skvernelis ning Poola taristuminister, Soome suursaadik Riias ja RB Rail esindajad.

Teine töösessioon keskendub ühise energiaturu teemadele, Euroopa Liidu pikaajalisele eelarvele aastateks 2021-2027 ning jaanuaris algavale Eesti eesistumisele Balti Ministrite Nõukogus. Kohtumise võtab kokku peaministrite ühisavaldus.

Täna õhtul, mil peaministrite Ratase, Kariņši ja Skvernelisiga ühineb ka Poola peaminister Mateusz Morawiecki, arutatakse transatlantilisi suhteid äsja lõppenud NATO liidrite kohtumise valguses, arenguid seoses Ukrainaga ning Euroopa tulevikku pärast Brexitit.

Peaministrite Nõukogu on Balti Ministrite Nõukogu kõrgeim organ, mis annab suunad kolme riigi valitsustevahelisele koostööle. 2019. aastal juhib Balti koostööd Läti. 2020. aastal võtab koostöö juhtimise üle Eesti.

Kell 17 annavad kolme Balti riigi peaministrid ühise pressikonverentsi. https://www.mk.gov.lv/lv/tiesraide

2 kommentaari
  1. Reilpeldikule 1 aasta ago
    Reply

    ja seda toetavale Ratta Jurkale kindel EI!

  2. Miks ei kasutata olemasolevat raudteed? 1 aasta ago
    Reply

    Minu teada ei pole keegi Tallinna ja Berliini vahelt rööpaid üles korjanud aga millegipärast seda eriti ei kasutata. Miks? Kas tõesti on probleem ainult kiiruses või on põhjus hoopis mujal, milles ei ole “viisakas” rääkida?

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.