Aasa sõnul valmib Rail Baltic tähtajaks ja eurorahaga

Rail Baltic

Rail Baltic valmib tähtajaks ning pole põhjust karta eurorahast ilmajäämist, kinnitas majandus- ja kommunikatsiooniminister Taavi Aas riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjonile.

“Aktuaalne kaamera” vahendas, et komisjoni liikmed aga kahtlesid, kas Rail Baltic on võimalik valmis ehitada samaaegselt suurte tee-ehitusprojektidega. Riigikontrolli hiljutine audit seadis kahtluse alla Rail Balticu tähtajaks valmimise ning plaanitud kulupiiridesse jäämise, mis võib tähendada projektiks eraldatud eurorahadest ilmajäämise.

Taavi Aas kinnitas esmaspäeval erikomisjonile, et muretsemiseks põhjust ei ole.

“Nii nagu [Rail Balticu] Eesti ettevõtte esindajad täna siin tutvustasid, on ajakava niimoodi paika seatud ning kõik võimalused selleks on olemas. Mis puutub kallimaks minemist, siis see selgub ikkagi pärast hangete läbiviimist. Täna on toimunud kaks hanget, millest üks oli nagu prognoositud ja teine märgatavalt odavam,” rääkis Aas.

Samuti polevat vaja muretseda eurotoetuse võimaliku tagasinõudmise pärast, märkis Aas.

Komisjoni esimehe Jürgen Ligi sõnul mõjusid ministeeriumi argumendid veenvalt, kuid küsimusi tekitab, kuidas kavatsetakse samal ajal valmis ehitada neljarajalised maanteed. “See ei tundu küll realistlik. See ilmselt ei ole jõukohane. Igat asja tuleks kalkuleerida eraldi,” märkis Ligi.

Hoopis kriitilisem oli aga koalitsioonierakonna Isamaa esindaja Aivar Kokk, kelle sõnul on projekt juba kaks aastat ajast maas, mis tähendab, et lähiaastatel tuleb investeerida rohkem, kuid samas peaks algama intensiivne teedeehitus.

“Me oleme ju otsustanud, et Tartust, Narvast ja Pärnust hakatakse Tallinna poole 2+2 teid ehitama. Kui ühel ja samal hetkel investeeritakse peaaegu miljard teede ehitusse – tavaliselt on see number 300 ja 500 miljoni vahel – siis tööjõudu ei jätku, ehitusmaterjali ei jätku ja hinnad tõusevad,” rääkis Kokk.

Kokk näeb probleemi juhtimises, mida kinnitab ka RB Raili juhtide kiire vahetumine.

8 kommentaari
 1. RB valmistab ette sõda! 2 aastat ago
  Reply

  PM 10.12.2019
  “Ühendriikides baseeruvad sõdurid hakkavad Euroopasse saabuma veebruaris ja nad toovad oma baasidest 4000 kilomeetri kaugusele kaasa 13 000 sõjatehnika ühikut, mille seas on tankid, suurtükid, transpordisõidukid, lausus ta.
  Sellest kujuneb tõsine logistiline väljakutse Balti riikide raudteedele, mille rööpavahe on Lääne-Euroopaga võrreldes kitsam ja mille sillad ei ole ehitatud kandma 70 tonni kaaluvat USA tanki Abrams. «Meie võime maaväena jõudu siirda on absoluutselt põhimõttelise tähtsusega kõige jaoks, mida me tahame saavutada,» ütles Cavoli.
  PM artikkel ütleb otse välja , milleks on tarvis ehitada kiiresti RB. NATO sõjalised kulutused ületavad ligi 20 kordselt Venemaa omi.

 2. Kas 2 aastat ago
  Reply

  Reilpeldiku ülalpidamise maksab kinni Taavi või vähenev eesti rahvas? Miks tean ma vastust juba ette?

  • Nüüd 2 aastat ago

   on ka selge kinnitus süvariigi olemasolule. Keskbande kraaksus enne Reilpeldiku vastu, et on mõttetu, läheb kalliks seda ülal pidada ja kasu saavad meie arvel hoopis litakad ja lätakad, nüüd aga viivad rehvikate ja pedede kava ülima usinusega ise ellu. Sellisel reetmisel ei saa olla muud põhjendit kui ainult SÜVARIIK.
   Äkki on ka Taavi, Jurka ja teisedki keskbandiidid vabad müüriladujad?

 3. to rb valmistab 2 aastat ago
  Reply

  no tulevad ja käsu peale ka lähevad jälle,kui kokku lepitud.a seni saab see raha kooritud meie vanainimeste turjade naha päält. Põhiliselt. Sest kesse tugevama kallale läeb, a vanad peetakse nõnna lollideks, et nende seljas võib karistamatult tantsida.
  Tegid seda reformarid, sotsid vaatasid pealt ja vaatavad edasi, miks praegused teistmoodi peaks olema ?
  Kõigil soendusega tool p…se all ,raha jookseb, keha kosub ja lootus 1 o tärni vanadekodule. või paarile teenijale.
  aint surm tuleb neilegi külla. ei see tulemata jää.

 4. uskmatu-toomas 2 aastat ago
  Reply

  Oi Taavi oled väga libedal teel.Selleks,et me saaksime kiiresti siit Poola metsade vahele ei piisa sellest esialgsesest planeeritud rahast vaid meie maksumaksja peab lisama veel ühe tugeva miljardi.

  • Mõjud 2 aastat ago

   Sm.Aas jätab mainimata, millised traagilised mõjud sel reil peldikul meie loodusele on ning kellele seda raudteepeldikut vaja on.Ja kust võetakse puuduv raha?Ikka meie taskust.

 5. Rõõmustav uudis 2 aastat ago
  Reply

  See on tõepoolest hea uudis, et raudtee tuleb kindla peale ja saab valmis õigeks ajaks. Poetagused ekre süvariiklased, kolhoosikorra ihalejad endised partorgid ja olgino pooletoobised trollid võivad vihast küüsi närida – tuleb RB, tuleb meie kõigi hüvanguks ja lastelaste parema tuleviku tarbeks.

  • uskmatu-toomas 2 aastat ago

   Kui haige peab inimese mõtlemine olema,et uskuda seda hobuse unenägu ?

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.