Minister Tanel Kiik osaleb Euroopa Liidu tervise-, töö- ja sotsiaalministrite kohtumisel

Tanel Kiik

Sotsiaalminister Tanel Kiik osaleb täna ja homme, 9. ja 10. detsembril Euroopa Liidu tööhõive, sotsiaalpoliitika, tervise- ja tarbijakaitseküsimuste nõukogu (EPSCO) istungil Brüsselis, kus on mh kõne all Euroopa Liidu koostöö ravimite kättesaadavuse tagamisel, Euroopa Liidu tööõiguse kitsaskohad, võrdsuspoliitika prioriteedid ning noortegarantii tugisüsteem.

Ministrite nõukogu esimesel päeval toimuval terviseministrite kohtumisel on ühe peateemana arutelul Euroopa Liidu ravimipoliitika alane koostöö ravimite kättesaadavuse parandamiseks ja tarnehäiretega toimetulekuks. „Katkestused ravimitega varustamises seavad ohtu ravi järjepidevuse ja inimeste tervise. Seejuures on võimalike varustusprobleemide korral just väikeriigid eriti haavatavad, kuna esmajärjekorras täidetakse kohustused suurte riikide ees,“ ütles minister Tanel Kiik. „Seepärast vajame üle-euroopalist kiiret infovahetussüsteemi võimalikest tarneraskustest teavitamiseks ja selgeid käitumisjuhiseid kõigile turuosalistele, et tagada liikmesriikide võrdne kohtlemine.“

Kavas on ka arutelu heaolumajandusest ning investeeringutest inimeste tervisesse ja heaolusse riigi majanduse arengu eeldusena. Euroopa Komisjon annab ülevaate tervise olukorrast Euroopa Liidus ning ettevalmistustest EL meditsiiniseadmete määruse rakendamiseks 2020. aasta kevadel.

10. detsembril toimuval töö- ja sotsiaalministrite kohtumisel on plaanis arutada Euroopa Liidu tööõiguse väljakutseid ning kas ja mida on tarvis muuta tuleviku tööõiguses, arvestades muutuvaid töötamise vorme ja paindlikke võimalusi. Lisaks on arutelul järgmise viie aasta soolise võrdõiguslikkuse prioriteedid.

Ministrite kohtumisel on kavas võtta vastu järeldused soolise võrdõiguslikkuse, töötervishoiu ja tööohutuse rakendamise tugevdamiseks Euroopa Liidus, millega antakse sisend Euroopa Komisjonile uute valdkondlike strateegiate koostamiseks, et selle kaudu kaitsta paremini töötajate füüsilist ja vaimset tervist ning tagada soolise võrdõiguslikkusega arvestamine Euroopa Liidu strateegiates ja poliitikas. Samuti võetakse vastu soovitused tööturul haavatavas olukorras olevate inimeste tööhõive parandamiseks, et oleks võimalik aidata neil paremini püsida tööturul ning kohaneda muutustega.

Ministrid saavad ülevaate noortegarantii tugisüsteemi rakendamisest liikmesriikides. Mitmed liikmesriigid on töötanud noorteni jõudmiseks välja innovaatilisi lahendusi alates sotsiaalmeediast kuni tänavatöötajateni.

Lisaks on ministril nõukogu raames kohtumised Hollandi terviseminister Bruno Bruinsi, Rootsi terviseminister Lena Hallengreni, Saksa terviseministeeriumi kantsler Thomas Steffeni ja Iiri saadik Maeve Collinsiga.

Nõukogu päevakava ja materjalidega saab tutvuda: https://www.consilium.europa.eu/et/meetings/epsco/2019/12/09-10/

4 kommentaari
 1. Kui 1 aasta ago
  Reply

  tanel tagasi jõuab, siis teatab oma tühireisi hiilgavatest tulemustest: tundsime kaasa …, mõistsime hukka …, jagasime mõtteid …

 2. soovitusi teele kaasa 1 aasta ago
  Reply

  UURIGE SEAL JÄRELE, MIS TEISED MAAD TEEVAD, ET ARSTID MÕTTETUKS EI MUUTUKS OMA PALGA OTSAS, ET NAD IKKA TAHAKSID JA OSKAKSID, HOOIKSID JA ET NEIL KA MINGIGI VASTUTUS OLEKS = KONTROLL, KUI PALJUD ON TERVEKS RAVITUD, SEDA NII, ET TEISTPIDI SANDISTATID POLEKS.
  Kui ikka käid mitme tipphaigla sama eriala arsti juures ja tulemused üsna nigelad, siis …
  On juhtunud,et arst püris lolli juttu räägib, et sind tõrjuda? kui helistad ja nõu küsid. Eelkõige võiks teha arstidele selgeks MILLISED ON EUROOPA LIIDUS VERERÕHU NORMAALPIIRID. NEMAD TEAVAD IKKA VEEL ET 130-140 / 80-90 nAGU VANASTI NSVL JA ET IGAL INIMESEL ON OMA MORMAALPIIR KA ERINEV INIMESETI.
  EUROLIIDUS ON SELLEKS 117/75 VÕI VÄHEM, SEST MAINISIN KRIITILIST PIIRI. SEE TEADA, ÖELGE PALUN ARSTIDELE KA.JA TEADMISEKS TERVISEAMETILE, KES PEREARSTE PIINAB JA ARSTIDELE KA, KES EI TEA, ET PALJUDEL JUHTUDEL VERERÕHUROHUD ILMA RAHUSTITETA EI MÕJU- MII ET, RAHUSTID POLE MITTE SAATANAST.IGATAHES PAREMAD KUI ALKOHOL.
  KA OLEKS KENA KUI KIIRABI VÕTAKS KRIISIHETKEL ELEKTROLÜÜTILISTE ANALÜÜSIDE TEGEMISEKS PROOVE-
  SEE POLE TA ÜLESANNE, AGA NII EI SAAGI TEADA, MIS KRIISI PÕHJUSTAS. JA PÕHJUSTAB.
  UURIDA KUIDAS ELUTINGIMUSED TERVIST MÕJUTAVAD. KUIDAS MÕJUTAVAD VÄLJATÕMBAMATA HAMBAD PÕLETIKUGA /asub ju ajule lähedal/ SPASME JA ÜLDSE TERVIST.VÄLJATÕMBAMATA, SEST EAKAMATEL TULEB ENAMUS HAMBAID VKJA TÕMMATA ENNE KUNSTHAMMASTE PANEKUT, AGA KUI SEDA TEHA 2-3 AASTAT…. SEST 85.-eur EI JATKU ROHKEM KUI 2 KERGEMA TÕMBAMISE JAOKS.

  • Vererõhk 1 aasta ago

   sõltub east. Kunagine 115/70 on 70-aastasel juba 140 ja üle. Tutvu andmetega üle ilma.

 3. to vererõhk 1 aasta ago
  Reply

  SELLES JUST ASI ONGI. SEE POLE LOOMULIK KUI KUNAGINE 110 LOETAKSE 70 AASTASEL 140 NORMAALSEKS!!! TULEB PÜÜDA SAAVUTADA VÕIMALIKULT KUNAGINE NORM !!!
  ERITI JUST EAKATEL. SEST JUBA 5-10 PÜGALAT VERERÕHU TÕUSU VÕIB EAKA HAPRATE SOONTE JA TROMBIOHTUDEGA SANDISTAVAKS OSUTUDA. NII PIKAAJALISED HAIGED PIINATUNA SURMA OOTAMAS JA HOOLDUSASUTUSED RAHA SAAMAS.
  ANDMED ÜLE ILMA ON ERINEVAD VASTVALT RIIKIDE ARENGUTASANDILE, NAGU KA INIMESTE.HUVITAV, KUST SINA NEID ÜLEILMSEID ANDMEID KOGUSID?

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.