Tallinna Kesklinna valitsus kutsub annetama reanimobiili ostmiseks

Reanimobiil. FOTO: ERIK PROZES / SCANPIX

Tallinna Kesklinna valitsus kutsub ilutulestiku ostmise asemel annetama lastehaiglale reanimobiili soetamiseks.

Heategevuskampaaniaga „Ilutulestikuta elu on raske? Reanimobiilita elu on võimatu!“ kutsub kesklinna valitsus jätma ilutulestik ostmata ja annetama lastehaiglale reanmobiili ostmiseks.

“Meie heategevuskampaania eesmärgid on säästa keskkonda ja toetada abivajajaid,” ütles kesklinna vanem Vladimir Svet. “Esimese eesmärgi heaks kutsume kõiki tallinlasi loobuma eraviisilise ilutulestiku tegemisest, sest see võib vigastada ja traumeerida nii inimesi kui ka koduloomi. Igal juhul mõjub see halvasti keskkonnale, kuna tihti jäetakse ilutulestiku jäätmed koristamata. Probleem ei ole isegi ilutulestik kui selline, vaid rakettide laskmine elumajade kõrval ja sageli terve detsembrikuu jooksul. Palju mõistlikum on mitte kulutada raha pürotehnikale ja annetada hoopis Tallinna Lastehaigla Toetusfondile lastereanimobiili soetamiseks.”

Lastereanimobiil kutsutakse lisaks tavakiirabile appi lastega seotud kriitilises olukorras. Viimasel viiel aastal on selliseid juhuseid Tallinna lastehaiglas olnud 1250. Peale selle kasutatakse reanimobiili vastsündinute transpordil lastehaiglasse. Auto varustus peab tagama intensiivravi osakonnaga samaväärsed võimalused. Lastereanimobiili maksumus koos kõigi vajalike seadmetega on ligikaudu 200 000 eurot.

Reanimobiili ostmist saab toetada annetustelefonile helistamisega, valides sõltuvalt toetussummast kolme numbri vahel: numbril 900 7705 helistades on toetussumma 5 eurot, numbril 900 7710 saab toetada 10 euroga ning valides 900 7715 on annetus 25 eurot.

„Väga paljude inimeste jaoks on ilutulestik siiski lahutamatu osa uue aasta vastuvõtmisest. Just seetõttu kutsume kõiki turvaliselt tähistama vana aasta lõppu Vabaduse väljakul, kus toimub traditsiooniline kontsert ja professionaalide korraldatud ilutulestik. Rõhutan, et Vabaduse väljakule ei lasta inimesi oma jookidega ja samuti on keelatud kaasa tuua pürotehnikat,“ lisas Svet.

3 kommentaari
 1. Pealkirjas 4 aastat ago
  Reply

  on väga suur kirjaviga sattunud. Ei pea olema ANNETAMA, vaid KERJAMA. Sest papp on mujale lällamiseks juba ära lubatud. Isegi ravimite tagavara pole suudetud luua, rääkimata nende valmistamisest siinmail. Oleme ikka pealaest jalatallani ühed suured kerjused – ANNETA, ANNETA, ANNETA! Ja seda ei öelnud mitte suur Leenin, vaid tema järglasega koostöös olev Ratta Jurka.

 2. Feja Räim 4 aastat ago
  Reply

  Maotu kerjamine rahvalt, kui suuremal osal pole elementaarseks toimetulekuks raha ja inimeste eluasemed on aastakümneid remontimata. Riik tegeleb usinalt vaid rahvalt toimetuleku võimaluste äravõtmisega ja levitab virtuaalselt hüsteerikat tegelike probleemide varjamiseks.

 3. Triin 4 aastat ago
  Reply

  Kerjamine selle taustal, et segavereline kasutab tuhandeid umbkeelsete (sileajude—ainult slaavlased pole võimelised riigikeelt omandama, süürlased, latiinod jne. oskavad seda juba aaasta, pooleteise möödudes, venelane isegi mitte 50 aastaga) teavitamiseks, on tõesti inetu ja alatu. See pisike pilusilmadega rangjalg on häbiks meie ilusale pealinnale.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.