Ratas ootab valitsuse liikmetelt austavat koostööd Soome kolleegidega

Jüri Ratas

Peaminister Jüri Ratas kutsus Soome uut valitsust kritiseerinud Mart Helmet ja teisi ministreid tegema austavat koostööd Soome ametikaaslastega, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo pühapäeva õhtul. 

“Soome on meie lähedane sõber ja liitlane, kellega on kõik Eesti Vabariigi valitsused teinud head ning tihedat koostööd. Seda ei ole mõjutanud see, millised demokraatlikud erakonnad parasjagu kummagi riigi koalitsiooni kuuluvad või seda juhivad,” edastas büroo Ratase sissekande Facebookis.

“Minul isiklikult oli väga hea koostöö nii kahe eelmise Soome peaministriga kui juba ka igati positiivsed esimesed kontaktid nende uue valitsusjuhiga. Viimati arutasin Sanna Mariniga meie ühiseid huve Euroopa Liidus ning Põhjala ja Baltikumi tihedamat ühist tegutsemist selle nädala neljapäeval Euroopa Ülemkogu eel,” lausus peaminister.

“Ootan kõigilt Eesti valitsuse liikmetelt sisukat ja austavat koostööd meie Soome ametikaaslastega,” lisas Ratas.

Ratas helistas 11. detsembril Soome uuele peaministrile Sanna Marinile, õnnitles teda ametisse astumise puhul ja kutsus Eestit külastama, rõhutades, et meie riikidel on väga aktiivne koostöö paljudes valdkondades, sealhulgas Põhja-Balti formaadis. Päev hiljem Brüsselis, Euroopa Ülemkogu eel toimunud Põhja- ja Baltimaade traditsioonilisel kohtumisel, istus Ratas Marini kõrval. Soome on praegu Euroopa Liidu eesistujariik.

Põhjanaabrite valitsus vahetus, kuna vaid pool aastat ametis olnud Antti Rinne astus postitöötajate streigiga seotud põhjustel tagasi, olles kaotanud valitsuspartnerite usalduse. Ent valitsuskoalitsiooni koosseis ei muutu – sinna kuuluvad endiselt sotsiaaldemokraadid (SDP), Keskerakond, Roheline Liit, Vasakliit ja Soome Rootsi Rahvapartei (RKP). Sanna Marin oli eelmises valitsuses transpordi- ja kommunikatsiooniminister.

BNS

9 kommentaari
 1. Mis 1 aasta ago
  Reply

  on selles halba, kui Mart ütleb AUSALT ja OTSE välja, mis ta manduvast Põdrastanist arvab? Kas peab Jurka moodi pugema ja ajama sisutut möla? Põdrad on juba pool sajandit pugenud ja varisenud vankade ees, teinud koostööd ja meiegi põgenikke vankadele reetnud. Põtru on päästnud vaid nende asukoht, mis vankadele eriti korda ei lähe, sest ei sega eriti tal maailmavalitsemist ellu viia. Kui aga tuleb esimene võimalus, krabab Rossija KOHE põdrad oma ala tagasi nagu tsaariajal. Ning ükski inimõigus ei köhi.

  • njah 1 aasta ago

   Me võime kõik ausalt ja otse öelda igasugu asju, aga kui inimene, kes on olnud väidetavalt diplomaat, ei tea elementaarseid tõdesidki diplomaatiast, siis on asjad ikka väga halvad. Krt küll, mis peaks see Sinu, minu või Helme asi olema, mida üks iseseisev demokraatlik riik teeb või keda valib. Helme läheks ise vihast lillaks kui kogu muu maailm asuks teda selliselt ründama ja alavääristama, nagu ta seda ise teeb. Täna juba lugesin kusagilt, kuidas ta Saksamaa paika pani. Sellel pässil pole ülakorrusel enam kõik korras.

 2. Kui 1 aasta ago
  Reply

  nüüd valitsus peaks kukkuma (mis arukas olekski, sest siis saaks oma näo tagasi nii Jurka, Mart kui ka isamaareetur Seeder), oleks ikkagi võimalik KaKat ja InSat valitsemisest eemal hoida. Nimelt jääletaks konservandid vähemusvalitsuse poolt. Nad ise loobuks oma kohtadest, need saaks omale isamaareeturid ja putinistidest keskbandiidid. Riikliku tähtsusega küsimustes hääletataks KaKa ja Insa bandede ettepanekute vastu, vähemtähtsates aga nagu iga bande ise otsustab. Siis ei saa ka JuRa ja HeVaSe oma luulutusi läbis uruda.
  Valitsus oleks siis küll mannetu ehk impo aga jooksvalt suudaks ta asja ikkagi ajada. Samuti saaks kolmik endiselt salaja kokku leppida küsimustes, mis neid huvitab. Kord annab MaHe järele, kord JuRa ja kord HeVaSe. Kuid kõik olulised otsused saaks vastu võetud.
  Igatahes saaks KaKa ja InSa ikkagi vastu vahtimist, kuigi nad käiks igati moosimas, et JuRa nende valitsusega ühineks. Ja loomulikult ka reeturlikuma HeVaSe bandega.
  Ning mitte keegi ei keela aasta pärast valistust uuesti moodustamast, JuRa eesotsas.

  • njah 1 aasta ago

   Ei see valitsus kuku kuhugile veel niipeagi. Kestab veel pikalt ja mingit vähemusvalitsust ei tule. Kui Mart jätkab samas vaimus, siis ühel hetkel saab kellegil mõõt täis ja siis see Valitsus kukub ja suure tõenäosusega tulevad uued valimised. Miks peaks EKRE opositsiooni kukkumise järel vähemusvalitsust toetama??? Ega meile alternatiivi praegu ei ole ja vaevalt tänane koalitsioon tahab erakorralisi valimisi, kuigi ma arvan et nende toetus on suurem kui tänased küsitlused näitavad. On ainult üks lahendus ja Mart peab oma suu kinni teipima, sest nagu ta selle lahti teeb, nii sealt hakkab pidevalt haisu tulema et süda läheb pahaks. Kohati on tunne et tal “katus sõidab” ja mitte vähe. Ta sekkub üle oma pea igale poole ja see häirib. Tegelegu oma asjadega ja ärgu pläkutagu nii palju. Oma arvamused hoidku endale, neid ei pea kuulutama pidevalt. Meil on järgmiste valimisteni veel kaua aega ja Helmed nagu kardaks oma valijaid kaotada, sellepärast ka sellist populistlikku mula pidevalt aetakse. Sotsid ja oravad panustavad muidugi Eesti maine kahjustamisele ja selleks annab põhjust eelkõige vana Mart isiklikult. Probleem on Mart Helme ja tema peaks korrale kutsuma eennekõike erakond ise.

 3. Viimased 1 aasta ago
  Reply

  andmed räägivad, et konservant Mart viskus täies hiilguses koos kaabuga porri ja palus andeks ka Viha-Kerstilt ja Tüünbäri Greetakeselt, saaks aga valitsuses edasi ministrit mängida. Jurka juba lausus, et sellega on laul lõppenud ja kaitselahingud KaKa, InSa ja teiste mustajate vastu jätkuvad.

 4. John Titor 1 aasta ago
  Reply

  Noh on ikka Poliitlimukas! Kollabortsionismi Eestit uuskoloniseeriva riigiga.

 5. Nojah 1 aasta ago
  Reply

  Mina ootan Rataselt et ta kaitseks inimesi reformistide laimu eest. Nad urgitsevad, keeravad jutu mõtte teiseks, koostavad valesüüdistusi. Ma ootan et peaminister pääraks tähelepanu meie peavoolumeediale kus ei kirjutata midagi sellest mis tegelikult toimub vaid otsitakse aina vigu. Kahju et enam pole TTV-d. Kadus õra suurepärane saade Meedia keskpunkt. Selle saate 3 suurepärast ajakirjanikku ei võta enam sõna ka Kesknädalas. Aga teised televisioonid on alles. Mina enamusi pole vaadanud, aga nende jaoks raha jätkub. Meie sisepoliitikas on midagi valesti. Kogu aeg satuvad löögi alla tublid inimesed ja kohe järjest.Reformierakondlased otsivad naeruväärseid süüdistusi, valetavad ja laimavad ja seda karistamault. Kas me mitte välispoliitikas liiga agarad ei ole. Tegelikult meist ei olene ju midagi. Muidugi on praegune valitsus parem kui kaks eelmist reformistlikku valitsust kuid tahaks veel paremat kui praegu on.

 6. Eve 1 aasta ago
  Reply

  Mitte üheski erakonnas pole nii alatuid inimesi nagu on Reformierakonnas. Nad ise pole midagi positiivset teinud ja vaid segavad teisi. Kõige ebameeldivamad poliitikud on E.N.Kross kellel on palju patte südamel, Vastiku jutuga Randpere, Ansip kes viis meie elatustaseme viimaste hulka, Michal jt. Nimekiri oleks pikk. Keskerakondlased teevad tööd ja ei laima kedagi. Kui palju parem oleks meie elu ilma Reformierakonnata.

 7. ruudi 1 aasta ago
  Reply

  Seltsimees Jüri teab kuidas tuleb seltsimees Mariniga suhelda Elagu soomestumise uus etapp ja võtame ikka eeskujuks olematu majanduskasvu ja tohutu riigivõlaga riigi strateegia Ei imesta kui soome hümniks saab Internatsionaal

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.