Minister Mailis Reps: Eesti on suurepärane koht uute lahenduste katsetamiseks

Mailis Reps

Haridus- ja Teadusminister Mailis Reps rõhutas täna Tallinna Tehnikaülikoolis Targa linna tippkeskuse avatseremoonial, et Eesti on suurepärane koht uute lahenduste katsetamiseks ning riigi ootus uuele tippkeskusele on see, et teadustulemusi hakatakse senisest palju rohkem kasutama igapäevaelus. 

Minister Mailis Reps tänas kõiki inimesi ja asutusi, kes on aidanud Targa linna tippkeskuse ideed teoks teha. „See on palju enamat kui lihtsalt üks projekt, järgmise kaheksa aasta töö mõjutab Eesti teadust ja innovatsiooni hoopis laiemalt,“ sõnas minister.

Reps märkis, et Targa linna tippkeskuse loomine Eestis ning Eesti ja Soome asutuste koostöös on igati loomulik. „Oleme suurel määral digitaliseerinud nii oma riigi teenused kui palju muudki. Sirgunud on terve põlvkond noori täiskasvanuid, kes ei kujuta enam ettegi suhtlust riigi või pangaga ilma digitaalseid vahendeid kasutamata. Enesestmõistetavaks muutunud võimalused teevad Eestist suurepärase koha uute lahenduste testimiseks,“ ütles Reps. „Meil on tugev IKT haridus ja teadus, jõudsalt kasvav IKT sektor ning suur osa Eesti start-up firmasid pakub IKT teenuseid ja tooteid.“ Minister lisas, et Eestil ja Soomel on alati olnud tihedad sidemed ning meil on nii mõndagi põhjanaabritelt õppida.

Targa linna tippkeskus koos oma partneritega hakkab uurima ja katsetama uusi lahendusi viies valdkonnas: energia, transport, ehitus-arhitektuur, andmed ja valitsemine. Tippkeskuse eesmärgiks on muuta Eesti linnad nutikamateks, uusi teadmuspõhiseid lahendusi hakatakse katsetama 2021. aastast.

Avatseremoonial allkirjastasid tippkeskuse koostöölepingu haridus- ja teadusminister Mailis Reps, majandus- ja taristuminister Taavi Aas ning TTÜ rektor Jaak Aaviksoo.

Tippkeskuse loomist rahastavad Euroopa Komisjoni programm Horisont 2020 ning Eesti riik Haridus ja Teadusministeeriumi kaudu kokku 32 miljoni euroga. Järgmise kaheksa aasta jooksul panustab Eesti riik ettevõtmisse 17,2 miljonit eurot, Horisont 2020 programmi toetus on 15 miljonit eurot.

Ettevõtmise partnerid on lisaks Tallinna Tehnikaülikoolile ka Soome Aalto Ülikool, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning Helsingi linna innovatsiooniettevõte Forum Virium Helisinki.

3 kommentaari
 1. Mitte 1 aasta ago
  Reply

  ei jaga ma seda Mailise õnnest lõhkiminevat ahnust. Leian hoopis, et meie rahvas peaks tagasi maale minema. Hakkaks potipõllundusega tegelema ja pereelud saaks korda. Kui ka naine hakkaks kodutöid tegema, mitte ei manduks nagu praegu meile ettesokutatud tibid, kes peagi maha lastakse nagu äraaetud setukad..

 2. ? 1 aasta ago
  Reply

  ja mis saab nendest ahvidest pürast, kelle peal on katsetatud. mida veel katsetatud on ja katsetatakse ?

 3. Kuule Reps. 1 aasta ago
  Reply

  Valitsus peaks tegema katse vaeste inimestega. Puudus ju nõuab seda. Mis oleks kui söödaks vaestel kõhu täis? Vaatame mis juhtub?

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.