Ministrite pildid korraga muuseumi

Mart Järvik

Täpsustuseks Toomas Sildami 11. novembri ERR-i uudisele „Minister Järvik lasi tagasi panna ENSV ministrite portreed“. Artiklis väidab Sildam, et portreed on ministri kabineti vastasseinas. Täpsemalt, need ei ole mitte kabinetis, vaid koridori seinal. Ka uuema aja ministrite pildid ei ole ministri kabinetis. Ja pilte ei toodud tagasi mitte laost, vaid põllumajandusmuuseumist.

Põllumajandusmuuseumi otsustas need pildid saata maaeluminister Tarmo Tamm talle 2017. aasta kevadel tehtud ettepaneku peale. Muuseumi jõudsid fotod 2017. aasta oktoobris. See sündmus ei ületanud meedias nn uudiskünnist. Pildid toodi põllumajandusmuuseumist tagasi ministeeriumisse selle aasta 20. septembril ja pandi üles 11. oktoobril. Miks ei kirjutanud Sildam või mõni teine ajakirjanik sellest kohe uudist? Praegu ei olnud sellel sõnumil mingit uudisväärtust, vastupidi, see sisaldas eksitavat infot.

Kui 19. juunil 2007 põllumajandusminister Helir-Valdor Seederi käsul portreed eemaldati, valmis sellest kohe BNS-i uudis. Selle teo taunijate arvamusi ei võtnud meedia avaldada. Et lõpetada edaspidised vaidlused eri aegade ministrite rollist meie põllumajandusajaloos, võiks kõik praegu ministeeriumi seinal olevad portreed saata korraga põllumajandusmuuseumi. Ministeeriumisse jääks ametis oleva ministri foto, mis saadetaks muusemi tema ametist lahkumisel. Loogiline, et piltide mahavõtmisest ja muuseumi saatmisest teataks maaeluministeerium pressiteate vahendusel kõigile meediakanalitele. Põllumajandusmuuseumi sobiks kõigi aegade ministrite portreedest püsinäitus koos selgitavate tekstidega.

Heino Laiapea, agronoom

3 kommentaari
 1. Minu 3 aastat ago
  Reply

  arvamus on kindlasti vale, kuid olgu. Kuna nii ENSV-aegsed kui ka praegused ministrid on oma toolil istunud EBAseaduslikult, siis oleks juba põhimõtteliselt VALE neid tegelike pähe esitleda. On ju riigikogu “valitud” põhiseadusevastase valimisseaduse järgi, ebaseaduslikud ülemnõukogud/riigikogud aga on moodustanud ebaseaduslikud valitsused ja järelikult on ebaseaduslikud ka ministrid. Nii praegused kui ka ENSV ministrid on olnud ministrid DE FACTO. Sõltumata nende isiklikest omadustest, suhtumistest, panustest jmt-st.
  Seega, selliste valede ministrite pildid EI TOHIKSKI mitte mingit ruumi kaunistada, kui mitte KOLIkambrit.
  Sama laieneb ka teiste VÕLTSametnike ja -ametkondade kohta.
  Parem küsigem, miks siis keegi ei taha või julge seda ebaseaduslikkust lõpetada? Aga sellepärast, et siis valitaks ja sokutataks pukki hoopis teised isikud ning praegune heaolu ja eelised jääks saamata.

  • Seega 3 aastat ago

   KÕIK (peale minu) KARDAVAD tunnistada TÕDE!

 2. inna seinre 3 aastat ago
  Reply

  minu
  arvamus on,et endised pöllimajandusministrid väärivad vähemalt koridori seina peal välja panekut.Nende seas oli häid ja halbu,oli möödalaskmisi ja önnestumisi,kuid asi läks edasi ja löpuks saavutati ju korralikud tulemused.
  Politiliste mängude pärast ei tohiks alahinnata eelmiste ministrite tööd ning lihtsalt nad ajaloo prygikasti visata.Vaevalt et Seeder ise oma valitsemise ajal parimatest parim nyyd kyll oli,keda me siiamaani kiidame ning mäletame tehtud töö eest. Aga ka tema väärib seinal olekut.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.