Peaminister Jüri Ratas arutles Davosis haridussüsteemi tuleviku üle

Impressions from the World Economic Forum Annual Meeting 2020 in Davos-Klosters, Switzerland, 18 January. Copyright by World Economic Forum/Mattias Nutt/Riigikantselei

Ratas osales Davosi majandusfoorumi haridusarutelul, kus räägiti sellest, milliseid oskusi on ühiskonnas vaja majandusarengu praeguses faasis ehk neljanda tööstusrevolutsiooni ajal. Arutelu korraldas Maailma Majandusfoorumi kõrgharidusühendus GULF (Global University Leaders Forum).

„Eestil on hea kogemus, kuidas ehitada üles haridussüsteem, mis annab kõigile tugevad teadmised elus hakkama saamiseks ja on ka aluseks uute tehnoloogiate kasutuselevõtmiseks,“ ütles peaminister Jüri Ratas. „Olen veendunud, et just haridus on hüppelaud, mis võimaldab inimeste elu parandada. Kuna maailm on haritum kui kunagi varem, siis on ka ootused haridussüsteemidele  kasvanud.“

Peaminister lisas, et digitaliseerimine, kiired tehnoloogilised muudatused ja neljas tööstusrevolutsioon tähendavad, et inimestel on vaja uusi oskusi. „Valitsuse huvi on, et kõigil inimestel oleks juurdepääs vajalikele oskustele ja kõik saaksid osa heaolu kasvust, mis arenguga kaasneb,“ ütles peaminister Ratas.

Eestit tutvustades rääkis peaminister, et meie kõige tähtsam ressurss on haritud inimesed ja hariduspoliitika alustala tasuta kõrgetasemeline haridus. „Inimese edu elus ei tohi oleneda tema vanemate sissetulekust.“ Peaminister rõhutas, et lisaks kättesaadavusele on tähtis ka hariduse kvaliteet. „Kui vaadata viimaseid PISA testi tulemusi, siis võime öelda, et meie haridussüsteem on oma ülesannete kõrgusel. Oleme viimastel aastakümnetel väga edukalt ehitanud üles ka digiühiskonna, mis panustab meie majanduskasvu ja heaolusse. Uus põlvkond viib meid loodetavasti sellel teel edasi.“

Peaminister kohtus ka Gruusia ametikaaslase Giorgi Gahhariaga. Kohtumisel räägiti kahepoolsetest suhetest ning Gruusia poliitilisest olukorrast. Peaministrid rääkisid ka Eesti tööst ja eesmärkidest ÜRO julgeolekunõukogu valitud liikmena. Veel kohtus Ratas ettevõtte Jigsaw juhi Jared Coheniga.

Täna osaleb Ratas Financial Timesi ja kindlustusfirma PZU korraldataval foorumil Ida- ja Kesk-Euroopa majanduskeskkonnast ning küberturvalisuse arutelul „Digitaalne pingelõdvendus“. Lisaks kohtub peaminister mitmete rahvusvaheliste ettevõtete esindajatega.

1 Kommentaar
  1. Jälle 12 kuud ago
    Reply

    vana jura tobedast PISAst. Meie haridustulebik oleks see, kui me tagasi nõukogude haridusse läheks. Praeguse harimatuse pärast on jube häbi. Näib, et harimatu on ka Jurka ise.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.