Andres Jaadla juhib Keskerakonna volikogu väliskomisjoni

Andres Jaadla

Keskerakonna volikogu väliskomisjoni koosolekul valiti esimeheks Andres Jaadla ja aseesimeheks Marko Šorin. Andres Jaadla on tugeva ja aktiivse välisuhtluse taustaga, omades kogemust nii Euroopa Liidu kui ka ÜRO intsitutsioonides. Ta on Euroopa Regioonide Komitee liige ja  lööb kaasa ÜRO Euroopa Majanduskomitee Läänemere Linnade Liidu tegevuses.

Lisaks on Andres Jaadla Euroopa Linnapeade pakti eestvedaja Eestis ja pakti suursaadik Euroopas. Linnapeade pakt on maailma suurim linnade liikumine, mille fookuses on kohalikud kliima- ja energiaalased meetmed. EL-i Linnapeade pakt kliima ja energia alal ühendab tuhandeid kohalikke omavalitsusi, kes on vabatahtlikult võtnud kohustuse rakendada ühenduse eesmärke.

Linnapeade pakt käivitati Euroopas 2008. aastal eesmärgiga koondada kohalikke omavalitsusi, mis on vabatahtlikult pühendunud EL-i kliima- ja energiaeesmärkide saavutamisele ning ületamisele. See algatus pani aluse esimesele nn alt üles lähenemisele energia- ja kliimameetmete vallas ning selle edu ületas kiirelt ootusi.

Algatusega on liitunud enam kui 7000 kohalikku ja piirkondlikku asutust 57 riigist ning selle tugevuseks on ülemaailmne paljusid sidusrühmi hõlmav liikumine ja asjakohaste asutuste pakutav tehniline ning metoodiline tugi. Ülemaailmne linnapeade pakt kasutab ära viimase kaheksa aasta jooksul Euroopas ja mujal omandatud kogemusi ning tugineb algatuse peamistel eduteguritel: alt üles suunatud juhtimisel, mitmetasandilise koostöö mudelil ja kontekstipõhisel tegevusraamistikul.

Andres Jaadla sõnul on tema eesmärk Keskerakonna volikogu väliskomisjoni juhina hoogustada komisjoni tegevust ja suurendada liikmete aktiivsust. “Välisuhtluses on põnevad ja kohati ka pinevad ajad. On mitmeid välisuhtluses olulisi teemasid, mis vajavad ja väärivad komisjonis läbiarutamist ning seisukohtade kujundamist,” kinnitas Jaadla.

4 kommentaari
 1. Tohoh 2 aastat ago
  Reply

  kas Jaadla pole mitte karistuse saanud reformierakondlane. Ega väliskomisjoni töös polegi mingit õiglust loota.Eks jätkub venevastane tegevus ehkki praegune Venemaa pole meile midagi halba teinud, jätkub pogemine USA ees kes ründab naftariike. Muidugi on au sees NATO kellest vähemalt meil pole mingit tolku. Jätkub Ukraina abistamine kus tehakse ennekuulmatult jubedaid asju ja on viidud rahva vaesusesse. Seal vihatakse venelasi ehkki vene rahvas pole milleski süüdi. Venemaal suhtutakse kõigisse rahvustesse hästi ja ukrainlased kes elavad Venemaal ei taha kuuldagi naasmisest oma kodumaale Ukrainasse.Seal hakkab märku andma ka Fashistlik liikumine. Teine ebameeldiv riik on Poola. Head suhted Venemaaga on meile kasulikud nii poliitiliselt kui ka majanduslikult ja rahu on kindlustatud. Pole mõtet välja mõelda olematuid situatsioone.

  • Elmer Hill 2 aastat ago

   Kuule Tohoh, mille poolest see Poola siis ebameeldiv on?Kas sellepärast, et tahab olla iseseisev ja sõltumatu nii euroliberastidest kui ka Venemaast?Kas poolakad peavad unustama , kuidas neile Saksamaa kallaletungi ajal ida poolt nuga selga löödi ja üle 20000 poola ohvitseri maha lasti?
   Et Venemaaga peaksime kasulikke ja heanaaberlikke suhteid arendama, on selge, kuid sinu laulu on ka tülgastav kuulda.

 2. Keskbandel 2 aastat ago
  Reply

  pidi ju olema liikmeid üle 10000, miks aga sokutatakse kohtadele ainult mingeid sahkerdajaid, vargaid, pätte, petiseid jmt? Kas tõesti selle 10000 seas ei leidu ÜHTKI ausat inimest?

 3. Minul arvestus segi. 2 aastat ago
  Reply

  Mitmes partei temal see on? Imelik, et Ratas ka niisuguseid inimesi vajab. Oks ja saag.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.