Peaminister Ratas sõidab äridelegatsiooniga Jaapanisse majanduskoostööd tihendama

Endine sumokuulsus ja eraettevõtja Kaido Höövelson sportlasenimega Baruto. Foto: Joakim Klementi/Scanpix

Stenbocki maja, 9. veebruar 2020 – Peaminister Jüri Ratas on homsest neljapäevani koos Eesti ettevõtetega ametlikul töövisiidil Jaapanis, mille peaeesmärk on tihendada kahepoolseid suhteid ja laiendada majanduskoostööd. Ratasega on kaasas haridus- ja teadusminister Mailis Reps ning Riigikogu liige ja Eesti-Jaapani sõprusgrupi esimees Kaido Höövelson.

Peaminister Jüri Ratase sõnul on visiidi eesmärk kinnitada Eesti ja Jaapani tihedat koostööd ning toetada Eesti infotehnoloogia ning rohe-energia ettevõtete sidemete loomist Jaapani riigi ning ettevõtjatega. „Loodan, et visiit aitab kaasa Eesti teenuste ekspordile ja investeeringutele ning meie riikide ettevõtete suhted muutuvad selle tulemusel tihedamaks. Jaapan tunneb üha rohkem huvi Eesti e-valitsemise ja e-lahenduste praktika vastu. Soovime visiidiga leida meie ettevõtjate jaoks võimalused koostööd selles veelgi tihendada,“ lausus Ratas. „Ka kliimaküsimustes on meil Jaapaniga ühised huvid ja sarnased väljakutsed ning siingi on meie ettevõtjatele võimalusi,“ lausus peaminister.

Visiidi esimesel päeval võtab peaminister Ratase vastu Jaapani kroonprints Akishino. Kohtumisel peaminister Shinzō Abega arutatakse majandussuhete tihendamist, keskkonna ja energia küsimusi ning koostööd digi- ja kübervallas. Samuti kõneldakse regionaalsetest teemadest ja rahvusvahelisest koostööst, sealhulgas ÜROs. Kliimateemade ja sealsete koostöövõimaluste olulisusest lähtuvalt kohtub peaminister keskkonnaminister Shinjirō Koizumiga.

Peaminister Ratas osaleb Tokyos, Pärnu sõpruslinnas Ichikawas, Kobes ja Kyotos Eesti ja Jaapani ettevõtjate kontaktide tihendamiseks toimuvatel äriseminaridel. Samuti on peaminister Ratasel kavas kohtumised Ichikawa linnapea Hirotami Murakoshi, Kobe linnapea Kizō Hisamoto ja Kyoto kuberneri Takatoshi Nishiwakiga. Veel kohtub peaminister Osaka kuberneri Hirofumi Yoshimura ja linnapea Ichirō Matsui ning Hyogo kuberneri Toshizō Idoga.

Teisipäeva, 11. veebruari, õhtul toimub Eesti Vabariigi 102. aastapäeva tähistamisele pühendatud vastuvõtt, kus peaminister Ratas esineb sõnavõtuga.

Äridelegatsiooni kuuluvad Eesti ettevõtted Star Cloud (e-õpikud), BugBox Ltd., Cleveron, K12 Technologies (e-kool), Admiral Markets Group, Elcogen, Balsnack International Holding, Planetway, Helmes, RaulWalter, DefSecIntel Solutions, Millennium Invest/Oryaku, Ecomatic, Aktors, Cybernetica, GoSwift, Tech Heroes Club ning välisministeeriumi ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) esindajad. Visiit on ette valmistatud Eesti Tokyo suursaatkonna ja EASi koostöös.

Peaminister Ratas naaseb Eestisse 14. veebruaril.

1 Kommentaar
  1. Miks 12 kuud ago
    Reply

    on mul sihuke tunne, et sõidab hoopis Parto ja võtab siis armust ka Jurka ja Mailise kaasa. Miks just Mailise, sellest küll aru ei saa. Ju siis Mailis tahtis sinna minna.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.