Ratas: Eesti ettevõtjatel on Ichikawa linnale e-lahenduste vallas palju pakkuda

Kohtumine Ichikawa linnapea hr Hirotami Murakoshiga. Foto: Foto: Jürgen Randma/Riigikantselei

Tokyo, 11. veebruar 2020 – Peaminister Jüri Ratas avas täna Eesti ja Jaapani ettevõtete äriseminarid Ichikawa linnas ning Tokyos. Lisaks kohtusid peaminister Ratas ning haridus- ja teadusminister Mailis Reps Ichikawa linnapea Hirotami Murakoshiga, et arutada temaga Eesti kogemusi digitaalse ühiskonna ülesehitamisel ning võimalusi koostööks Jaapaniga e-teenuste ja hariduse vallas.

Ratas avaldas lootust, et Eesti ettevõtted jõuavad äriseminaride tulemusena kontaktideni Jaapani kolleegidega ning saavad seeläbi osa Jaapani digitaalsest muutumisest. Tokyos toimunud ärifoorumist PlanetForum võttis osa ligi 160 ettevõtjat. Peaminister keskendus avasõnavõtus Eesti ja Jaapani ettevõttete koostöövõimalustele ning digitaalse identiteedi ja x-tee lahenduste kasutamisele Jaapanis.

Ratas andis ettevõtlusüritustel ülevaate Eesti kogemusest e-riigi ülesehitamisel ja digitaalsete teenuste arendamisel. „Tänaseks on Eestis avalikus ja erasektoris umbes 5000 erinevat e-teenust – sealhulgas näiteks e-hääletamine, e-tervis, e-kool ja nii edasi,“ lausus peaminister. Samuti kõneles ta tehisintellekti kasutamisest Eesti avalikus ja erasektoris ning isesõitvate autode katsetamise seaduslikuks muutmisest.

Kohtumisel Ichikawa linnapeaga Ratas esile, et uuenduslikkus vajab soodsat keskkonda ning nii riigi kui omavalitsuste tuge. „Peame kasutama innovatsiooni nii väiksemate kui ka suuremate väljakutsete lahendamiseks. Kliima ja keskkond on üleilmses mastaabis üha olulisemad teemad, seda nii Jaapanis kui Eestis,“ sõnas Ratas. „Koostöös Jaapani ettevõttega Mitsubishi sai Eesti kaetud elektrisõidukite laadimisjaamadega juba seitse aastat tagasi. Nüüd näeme suurt potentsiaali näiteks vesinikutehnoloogiate arendamisel,“ lausus peaminister.

Eesti ja Ichikawa linn jagavad peaminister Ratase sõnul visiooni, mille kohaselt peab tehnoloogia aitama muuta inimeste elu lihtsamaks ja mugavamaks. „Usun, et meie ettevõtjatel on e-lahenduste arendamisel siin palju pakkuda. Loodan, et tänased kohtumised aitavad jõuda reaalsete tulemusteni, millest on kasu nii Ichikawale kui Eestile,“ sõnas peaminister.

Pärnu sõpruslinn Ichikawa on Tokyo südalinnast 20 kilomeetri kaugusel asuv 500 000 elanikuga linn. Sealsed linnajuhid soovivad arendada parimaid avalikke ja digitaalseid teenuseid ning tunnevad seetõttu huvi Eesti kogemuse ja võimaluste vastu.

Peaminister Ratasega on Jaapanis visiidil kaasas 18 Eesti ettevõtet, haridus- ja teadusminister Mailis Reps ning Riigikogu liige ja Eesti-Jaapani sõprusgrupi esimees Kaido Höövelson.

2 kommentaari
  1. Miks 2 aastat ago
    Reply

    Mailis istub Jurka vasakul käel, mitte paremal? Tähendab see Mailise peatset kukkumist?

  2. Ahhaa 2 aastat ago
    Reply

    Kn on tsensori tööle võtnud!

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.